Показване на 1 до 15 от 21

Threaded View

  1. #9

    Smile

    Майка ми itek е майсторката на гоблените у дома. Аз само ги слагам в рамки, радвам им се и я подкрепям в начинанието. Тя ми купи от магазина на ТСМ в Бургас пакет с 50 формички за Коледни курабии/ в Бургаските немски магазини мнооого рядко могат да се намерят стоки и формички за украса на маса,за приготвяне на сладки и пр../, които смятам да приготвя и закача на елхата на Коледа. Много искам да приготвя това шоколадово яйце / което е показано по-горе/ и тези сладки. Смятам да ги направя като домашно приготвени бонбони "Пияни вишни" и после да ги овалям в перлики за украса.
    За тортата още не съм решила, но искам да е бяла и да имитира сняг - моите обичат кокосови стърготини, така че може би ще експериментирам с тях. Обмислям и втори вариант - тортичката да изглежда така - /снимката долу /, като я пооформя по-добре.
    Миналата година от Билла си купих формичка за снежен човек, покрих го целия в шоколад и украсих с бонбони.
    Но това са засега само "узряващи" идеи
    На този сайт има страхотни интересни идеи за празници. Дават ги идеи за сладки и торти за сватбения ден,но има много интересни решения
    http://www.eweddingcake.com/wedding-cake-cookies.html
    А тук има много пайове , коледни предложения - извинявам се,не можах да го разгледам добре, но мисля, че има интересни идеи , дори може да се свали кулинарна книга, но е на ангрийски само.
    www.nancyskitchen.com
    Имам въпрос - може ли във формички за украса да се приготвят мини шоколадчета?- т.е. да се разтопи течен шоколад и да се остави да се втвърди?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •