Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 32
  1. #1

    Подразбиране поанласите

    Обожавам поанласите!!!Ще се радвам ако заедно открием нови моделе!

  2. #2

    Подразбиране

    Съжалявам Ето това имах впредвид!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #3

    Подразбиране

    Наистина са много красиви.Свекърва ми ги изработваше, но аз така и не се научих.Знам, обаче да плета шнура, но другите неща не ги мога.Човек може и сам да си измисли моделчета, и какъвто размер желае също.Ти можеш ли да ги правиш?

  4. #4

    Подразбиране

    Имам два направени поанласа и съжалявам че не мога да ги покажа, защото станаха наистина много красиви.Единият е с монтирана панама в стредата и стана интересно, но това са всичките модели , които имам от майка ми !Е има и някакви дреболийки но те не са ми интересни.За това бях много въодушевена като открих тези моделчета в нета!Би трябвало да има и други!А колкото до измислянето на модели Не мога!Но би било страхотно ако някой покаже какво е сътворил!

  5. #5

    Подразбиране

    Това е моят модел.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Поанласите винаги са ми изглеждали много ефирни и красиви, но аз за съжаление не мога да ги правя Може ли някой да обясни малко по-подробно техниката на изработване.

  7. #7

    Подразбиране поанлас

    Ще се радвам,ако някой даде подробни указания как се изработва.Човек се учи постоянно.На една игла плета,но това не го умея

  8. #8

    Подразбиране

    Ами трудно е да се обясни така. Аз се учих по една книга. Иначе най-общо казано, първо се плете на една кука ширит, който може да е единичен (по-тънък) или двоен (малко по-дебел). На моя модел има и двата вида. Точно тази част - начина на плетене - е най-трудна за обяснение, и на мен ми беше зор да го разбера по книгата. Получава се едно релефно такова, много интересно, иначе се плете нисък пълнеж, но по по-специален начин. Ширитът обикновено е дълъг няколко метра, в зависимост от модела. После моделът се копира върху прозрачна хартия, която се прикрепя към плат. Отгоре се пришива ширитът с тропоска. И пак според модела се правят вече с игла и по-тънък конец различни мостчета и пълнежи, които свързват ширита и придават красота на модела. Накрая моделът се отделя от плата, като се маха тропоската.

  9. #9

    Подразбиране

    Какво ще кажете за това? И Ваня не се стряскай- въобще не е трудно- просто иска време, но пък резултата си заслужава!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Naprawenoto taka naistina e neweroiatno!Az imam izraboteno samo edno kare.
    Ima kniga w biblotekata.Ima edin sait na koito moje da otkriete i drugi modeli.
    www.kilimi.dir.bg

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    здравейте, търся техниката на плетене на поанласите, но на български език, някои може ли да ми помогне. Благодаря предварително

  13. #13

    Подразбиране

    Това е моята блузка!Дано ви хареса
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране Някои работи ли това

    Момичета разгледах нещата които творите и ви се възхищавам.За това реших и аз да покажа какво работя когаро имам време.Дано ви харесат,ще се радвам на обмяна на опит



    Редактирано от rosanka1965 : 21.02.2010 в 13:14.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодря Ви момичета.Това се нарича поанлас,шнура се плете на една кука а другото се работи с игла.Радвамсе че са ви харесали.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •