Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 32
  1. #16

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране за поанлас

    здравейте. аз имам шнур, плетен на поанлас, но нямам нито схема, нито идея как да го оформя. ако някой има желание, моля, дайте съвет, как шнур, който е около три кълбета, не знам като метри колко е това, може би около 50 метра, как да го довърша, че да заприлича на нещо, като показаните на снимките.

  4. #19

    Smile

    Здравейте! Аз също имам такива шнурове за поанлас. Аз също искам да ги изработя на нещо, но не разполагам с модели. Моля ако някой има схема да драсне на ЛС, ако иска да я сподели с мен.

  5. #20

    Подразбиране

    Navara не е никак трудно а много приятно,но се иска да можеш да изплиташ шнура на 1 кука.И да бързо се научих с много плетене и разплитане естествено,но си струва да пробваш.

  6. #21

    Подразбиране

    Dianka няма как да ти дам съвет по интернета как да стане,трябва някои да ти покаже.Виждам че си от Добрич аз също ако имаш желание можем да се видим и да ти покажа.Пиши ми на ЛС.

  7. #22

    Подразбиране

    dari ok Не мога да ти пратя схеми на ЛС защото те не са като гоблените,но ако имаш голямо желание мога да ти откупирам на оризова хартия и да ти пратя в плик като писмо на адрес.

  8. #23

    Подразбиране

    Ако намеря скенер ще се опитам да сканирам от книгата - вероятно ще е полезно за желаещите и ще научат нещо.Има също и модели. А този шнур,който имате - някой ви го е изплел или може и да се закупи готов? Ще ме извинявате за може би наивния въпрос :-)

  9. #24

    Подразбиране

    моят шнур е останал в наследство от майката на мъжът ми. понеже съм от тези, които не изхвърлят старото, струва ми се, че е добре да мога все пак да го завърша. шнура дори не знам как става. идеята ми е да може да стане нещо от него, което поне може да се ползва. това е цялата работа. и Росанка, струва ми се, че съфорумките от Добрич ще искат да се организира среща, мисля че беше през март, по спомен около края на месеца, ако не се лъжа. тогава, приготвям игла, кукичка, за всеки случай и кълбо с шнур, и хайде на срещата.

  10. #25

    Подразбиране

    И аз съм същата - не изхвърлям нищо.Имам от баба си по майчина линия , която е починала преди да се родя, конци Перле на кълбенца и се е случвало пробно да ги слагам на гоблен да видя резултата и е доста успешен - имат страхотен блясък и плътност.

  11. #26

    Подразбиране

    Zdravejte,momicheta!MNOGO iskam da se naucha da rabotq poanlas.Odavna se zanimavam s pletene na edna igla i predpolagam,che s izrabotkata na shirita shte se sprvq,no ne mi e qsna onazi chast,koqto se izrabotva s obiknovena igla ikonec.Moje li nqkoi da mi obqsni kak stava ili da mi kaje ot kade da si namerq kniga po temata s opisanie na balgarski?

  12. #27

    Подразбиране

    Zdravejte momicheta!Moje li nqkoj da mi kage kakva e tehnikata na izrabotka na onazi chast ot ponlasa,na onazi chast,koqto se pravi s obiknovena igla i konec?S izplitaneto na shirita mislq,che shte se spravq,zashtoto odavna se zanimavam s pletene na edna igla.

  13. #28

    Подразбиране

    Приказни са творбите ти!Много им се радвам.Слагам ти една снимчица тук и се надявам да ми помогнеш с описание.Търсих къде ли не,но досега нищо.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sanita Виж мнение
    Приказни са творбите ти!Много им се радвам.Слагам ти една снимчица тук и се надявам да ми помогнеш с описание.Търсих къде ли не,но досега нищо.
    sanita , това, което показваш е "венецианска" дантела. Изработва се подобно на поанласа, но ширита се изработва върху подложката. Иначе бодовете са същите.
    КЕЛЕБЕК

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Книгата вече е у мен - не си бях ходила дълго на село,за да я взема.Тя е издадена през 1993 г.от изд.къща"Колонел"-Габрово и доколкото разбирам е част от някаква поредица защото най-отгоре на нея пише практична библиотека - книга 2авторки са Йонка Петкова и Димка Костадинова , а самото заглавие е "Изящни ръкоделия ПОАНЛАС".Само 55 стр. е , с много снимки,обяснения и доста модели.Както се досещате - проблема е скенера...Освен това снимките са черно-бели и според мен не особено качествени,та не знам след сканиране как ще изглеждат.Ако никой друг от форума я няма ще направя всичко възможно да я кача някъде , дори и ако се наложи да я снимам с цифров фотоапарат страница по страница.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •