Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 54

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Да вземем лекарства от природата

    Напоследък наред с традиционната медицина все по- често се използва и така наречената фитотерапия.Затова предлагам тук да поместваме изпитани рецепти от "аптеката на Господ " . Като за начало ще поместя няколко рецепти на пророчицата Ванга:

    ПРИРОДНИ ЛЕКОВЕ ЗА КАШЛИЦА :

    напитка от АНАСОН: Действа противовъзпалително и секретолитично.
    В 750 грама вряща вода се слагат 3 грама плодчета от анасон. Престояват 3 минути.Прецежда се и се пие топла за едно денонощие.

    копър против кашлица :
    в 750 грама вода се запарват 3 грама копър за няколко минути.Прецежда се и се изпива за 24 часа.

    ЕФИКАСНО СРЕДСТВО ПРИ СИЛНА КАШЛИЦА:
    В 500 милилитра вода се слагат да врат 4 ореха с черупките , 1суп.лъж. цвят от бъз и 1 суп.лъж. пчелен мед.Ври 5-6 минути и се прецежда. Взима се 3 по 1 суп.лъж. дневно.

  2. #2

    Подразбиране

    рецепта при кашлица / при деца /
    100 грама мед и 100 грама прясно масло се смесват с 1 пак. ванилия.
    дневна доза- 3 по 1 чаена лъжичка.
    Рецептата е на пророчицата Ванга.

    упорита кашлица при възрастни:от баба Ванга
    Смола от бяла череша с големината на орех се сварява в 500 милилитра вода.Прецежда се и към водата се прибавя 200 грама мед , 3 зърна карамфил .Взима се по 1 суп.лъж.сутрин и вечер на гладно.

    КАПКИ ЗА НОС:1 каф.чашка запарка от лайка + 1 чаена лъжичка сода. Капва се в носа по две капки през половин час. Същият ефект има и физиологичният разтвор / леко солена вода /.

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    РЕЦЕПТА ЗА ДИАБЕТ- ЗА ПОНИЖАВАНЕ НА КРЪВНАТА ЗАХАР

    В 1/2 литра вода се слагат 1 шепа бобени шушулки- изсушени и 2-3 листа индрише. Кипват и врат 5 минути. След половин час се прецежда и се пие на три пъти през деня. Това е количество за един ден.

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    букет от билки при стомашни проблеми

    1. две пълни чаени лъжички изсушени и надробени стръкове от червен кантарион се заливат с 1 чаена чаша вряла вода.билката кисне 5 минути. запарката се прецежда и се изпива сутрин на гладно.

    2.при силни болки в стомаха добре действа смес от 2 грама смил, 5 грама корени от валериана, 5 грама корени от жълта тинтява , 10 грама корени от блатин аир, 10 грама стръкове от жълт кантарион , по 10 грама семена от кимиион , анасон и резене , 10 грама цвят от лайка , 15 грама листа от люта мента , и 20 грама стръкове от бял равнец. всичко се разбърква и една чаена лъжичка от сместа завира в 1 чаена чаша вода. след 5-7 минути течността се прецежда. пе се топла половин час преди ядене 3 пъти дневно.

    3.при хроничен гастрит- по 25 грама от корените на жълта тинтява , стръкове жълткантарион, стръкове градински риган / майоран/ , стръкове бял равнец , стръкове бял пелин и корени от цикория.смесват се добре и се взима 1 чаена лъжичка от сместа.завира в 1 чаена чаша вода.кисне 5- 7 минути и се прецежда.пие се топла 3 пъти дневно по една чаена чаша.

  7. #7

    Подразбиране

    Природната медицина е за предпочитане, но трябва да познаваш билките много добре. За кашлица мога да дам рецепта:
    Щипка сишен липов цвят
    Щипка сушен босилек
    1 парченце локум
    1 с.л. мед
    3 ореха
    1 ябълка сцепена на 4, заедно със семенниците
    300мл вода

    Всичко се слага заедно в подходяща тенджера да заври. След готовност се пие като сироп 3-4 пъти на ден по 50мл преди или след ядене.
    http://www.babapena.com

  8. #8

    Подразбиране

    Прочетох доста рецепти за кашлица,а някой изпробвал ли ги е,коя е най-ефикасна? Дъщеря ми вече кашля два месеца.Лекуваме се с хомеопатия,но за сега не успяваме да се оправим.В момента в който и понамалее кашлицата и секретите от носа и аз се поуспокоя,че се справяме с проблема и всичко започва от начало.Докато приема хомеоп. хапченца и прилагам всякакви бабешки рецепти,но полза никаква.Пробвали сме ракия,мед и олио в равни количества.Друго лекарство което пробвах е мед с ванилия,друго издълбавам черна ряпа и я пълня с небет шикер-пие се сока,друга рецепта,която изпробвах е горена захар с прясно мляко.Друга рецепта пък върху жар пускам борова смола и напушвам памук,който поставям на гърба и гърдите и така преспива.В същото време пие всякакви чайчета,но защо не успяваме да я спрем тази проклета кашлица Днес пак ще я водя на личната лекарка да и чуе гърдите,след това при хомеопатката,но чесно казано писна ми да ходя по доктори Споделете нещо което е помогнало на вашето дете

  9. #9

    Подразбиране

    Аз непрекъснато освен лекарствата предписани от лекар, давам отвари, приготвени от народни рецепти. Стискам палци да се излекувате от кашлицата по- скоро. Горната рецепта съм я писала аз и съм я изпробвала. Наистина облекчава кашлицата.

  10. #10

    Подразбиране

    toteva, а ходили ли сте при алерголог?При малкия ми син се оказа, че всичко е на алергична основа - започваше с кихавица, после му текваше носът и идваше ред на кашлицата. До десетгодишна възраст го ''тъпчехме'' с антибиотици които му навредиха повече/ сега е алергичен към аналгин,аспирин и всичките му производни/.Пробвахме с ''бабини'' рецепти които съдържаха мед и какво се оказа - медът му обостряше кашлицата, някои от билките - също.След като се установи алергията с подходящо лечение вече може да се каже, че е по-добре/ а вече е 23 год/.
    ..::Gobelin World::..

  11. #11

    Подразбиране

    При алерголог не сме ходили,макар че лекарите се съмняват за алергична кашлица.В момента тъпча детето с разни хомеопатични лекарства,естествено изписани от лекар хомеопат ,давам и антиалергичен сироп и разни бабешки илачи.За сега е по добре,но все още има секрети от носа и кашлица дано скоро да се оправи

  12. #12

    Подразбиране

    Здравейте мом ичета, в тази тема не съм влизала но имам проблем - миома на матката и през последните месеци е започнала да расте при последния преглед ми казаха ,че през септември може да се наложи да ме оперират ако продължава да расте мното съм притеснена и се ровя из разни сайтове за билкови рицепти,ако някой знае нещо моля да сподели.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от LENKA Виж мнение
    Здравейте мом ичета, в тази тема не съм влизала но имам проблем - миома на матката и през последните месеци е започнала да расте при последния преглед ми казаха ,че през септември може да се наложи да ме оперират ако продължава да расте мното съм притеснена и се ровя из разни сайтове за билкови рицепти,ако някой знае нещо моля да сподели.
    Ленка, моя приятелка имаше миома на матката.Изпробва всички рецепти,нищо не помогна. Големи надежди имаше за котешки нокът/ мисля,че така се казваше,дано не бъркам/.Нищо. Оперираха я и се чувства прекрасно вече четвърта година.Не се притеснявай, смело напред и успех ти желая.

  14. #14

    Подразбиране вижте

    вижте на какво попаднах, ровейки се из нета

    http://www.beinsadouno.com/board/ind...&mode=threaded

  15. #15

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •