Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Подразбиране пилешки филенца със сусам

    Момичета, някой от Вас знае ли как се панират пилешки филенца оваляни в сусам. Казаха ми, че се държат в някаква марината, след това се овалват в сусам и се панират, но каква е маринатата?

  2. #2

    Подразбиране

    Сега ще ти обясня как ги правя аз, но според мен тази рецепта е доста разнообразна и се променя според вкуса на всеки

    Нарязвам филето от пиле на лентички и намазвам от всички страни със следната марината: (дано не пропусна нещо )
    соев сос (внимание, че ако се предозира става много солено)
    бира
    чесън
    черен пипер
    червен пипер
    може и някаква сборна подправка за пиле от готовите, но са пълни със сол

    След като престои поне час, всяко парченце потапям в разбити жълтъци (количеството яйца е според възможностите и според нуждите, може и да не се отделят жълтъка от белтъка), след това брашно, после белтъците и накрая в сусам.
    Пържи се в загрята мазнина.
    Става неревоятно апетитно!

    Да ви е сладко!

  3. #3

    Подразбиране

    Не е задължиетлно да се държат в марината.Достатачно е да се осолят и поръсят с розмарин (добре е да е счукан) да престоят малко и панираш

  4. #4

    Подразбиране

    Ето това изтървах - РОЗМАРИН!
    Благодаря за подсещането!

    Но виж, разбира се, че не е нужно да стоят в марината, но така е по-вкусно
    Все пак зависи! Аз затова казах, че тази рецепта варира според вкуса.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря много за рецептите!!! Ако знаете колко съм нетърпелива да ги изпробвам!!! Още веднъж благодаря!

  6. #6

    Подразбиране Моята марината

    Реклама:
    Ето моята марината:
    бяло вино
    соев сос
    чер пипер
    вегета
    олио
    малко оцет
    сол
    Държа филенцата няколко часа.след което много са вкусни на скара,както и панирани,по горе споменатия начин,като към брашното аз добавям пак вегета и малко галета.Наистина има много варианти и всичко посочено е добро.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •