Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 22
  1. #1

    Smile правите ли торти с купешки блатове?

    Момичета правите ли торти с готови блатове?
    Аз за трети път правя такава,отнема ни точно 40/45 мин и съм мн доволна от резултата
    Ето я моята Тая вечер ще я папаме,че имаме рожденник.
    Ще напиша и как е правя , ако има интерес
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  2. #2

    Подразбиране

    Честито на рожденика! Да е жив и здрав!

    А иначе правим и още как?!

    Купувам два пакета от тези блатове - едни бели и едни какаови.
    А ето и крема (може да ви е познат, защото е от т.нар. Добуш торта)

    Разбиват се 4 жълтъка, 1 чаша захар, 4-5 лъжици брашно.
    Прибавят се 4 белтъка, разбити на сняг с пудра захар.
    Кипва се 1 л прясно мляко, прибавя се внимателно към сместа при непрекъснато бъркане докато се получи гъст крем.
    Накрая прибавяме 1 пак. чисто масло и кората на 1 лимон.
    Мажем студените кори с горещ крем.

    Това ни е най-любимия крем! Невероятно вкусен става!

    Да ви е сладко!

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Mermaid Виж мнение
    Накрая прибавяме 1 пак. чисто масло и кората на 1 лимон.
    И аз правя (почти) само този крем като на Mermaid, но прибавям белтъците след маслото и вместо кора от лимон слагам пакетче ванилия. Става много пухкав и вкусен, наистина.

    Рядко купувам готови блатове, но е изкушение да вземеш нещо наготово и да не се въртиш много в кухнята , макар че домашно изпечените са много по-вкусни .
    Камелия, честит рожденик! Много радост и късмет му желая!

  4. #4

    Smile

    Момичета мн интересни идей за кремове давате
    Лично аз не правя такива.
    Купувам бяла и шиколадова сметана,която се разбива в 200 мл прясно мляко или в 100 мл вода.
    Всеки от блатовете сиропирам със сок от домашен компот,след това ги мажа с крема и поръсвам със смлени орехови ядки.
    Последният блат го мажа с двата крема и пак посипвам с орехи .

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  5. #5

    Подразбиране

    Първо Честит рожден ден на рожденика!!! Да е жив и здрав и много щастие и късмет!!!
    А торта с готови блатове правя, като разбивам 1/2 литър течна сметана. Ако е от сладката, не слагам захар, а ако не е сладка, а готварска - добавям пудра захар - на вкус, и ванилия. А след това всеки блат го поливам със сока на 1 компот от кайсии или праскови и тогава мажа със сметаната.

  6. #6

    Подразбиране

    аз пък ще добавя , че отгоре също украсявам тортата със сметана , но я оцветявам с различни безвредни бои и шприцовам розички в различни цветове.отстрани шприцовам ленти от различни цветове сметана и поръсвам със счукани орехи , кокосови стърготини и шоколадови пръчици.

  7. #7

    Подразбиране ето моят крем

    Аз правя следния крем:
    1/2 л прясно мляко и 5-6 пълни супени лъжици брашно ги сварявам
    разбивам 2 пакетчета краве масло с 1 ч.ч пудра захар
    смилам 1 ч.ч орехи и всичко това го смесвам
    сиропирам блатовете и за отгоре обикновено правя ,,пламъчен крем,,
    Получава се много добър резултат!

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от violeta petrova Виж мнение
    Аз правя следния крем:
    1/2 л прясно мляко и 5-6 пълни супени лъжици брашно ги сварявам
    разбивам 2 пакетчета краве масло с 1 ч.ч пудра захар
    смилам 1 ч.ч орехи и всичко това го смесвам
    сиропирам блатовете и за отгоре обикновено правя ,,пламъчен крем,,
    Получава се много добър резултат!
    Чакаш ли да се охлади млякото или ... , за да смесиш с маслото (със захарта)?

  9. #9

    Подразбиране da

    Цитат Първоначално написано от alys Виж мнение
    Чакаш ли да се охлади млякото или ... , за да смесиш с маслото (със захарта)?
    Да,Алис,задължително,защото иначе се разтопява и не се получава.Аз между другото, когато правя такава торта с домашни блатове,изпичам 2 блата (жълт и кафяв) и всичкия крем го слагам между тях.Става толкова,колкото и дебелината на блатовете.Просто е страхотна на вкус.Като я украся с пламъчен крем добива и добър външен вид.Това е любимата торта на семейството и приятелите ни и сега по Коледа и е времето.Ако я направиш,пиши дали ти е харесала!

  10. #10

    Подразбиране

    Виолета, още едно въпосче - какво е "пламъчен крем"? Заинтригува ме и няма да чакам до Коледа.

  11. #11

    Подразбиране ето

    Цитат Първоначално написано от alys Виж мнение
    Виолета, още едно въпосче - какво е "пламъчен крем"? Заинтригува ме и няма да чакам до Коледа.
    Разбиват се 6 белтъка с 18 с.л захар,прибавя се 1 с.л лимонов сок карамелизират се 12 с.л захар и разбитите белтъци се поставят в дълбок съд със студена вода и към тях се прибавя карамела, веднага щом се свали от котлона при непрекъснато бъркане с миксера .Разбиването продължава докато сместа започне да побелява.Нанася се цялото количество върху тортата като може да се изтегли с вилица като пламъци или пък да се шприцова според фантазията.Ако нещо не ти е ясно -питай.Надявам се да останеш доволна от крайния резултат.не забравяи да сиропираш със захарен сироп и настъргана лимонова кора,независимо готов блат или домашен използваш!

  12. #12

    Подразбиране

    Моята рецепта е с какаови,кръгли блатове/3бр./.Разбивам заквасена сметана
    /голямата опаковка на Данон/ със захар на вкус - до пухкав крем.Не сиропирам блатовете,защото поемат излишната течност от сметаната.
    Намазвам блатовете,отгоре подреждам банани и киви на кръгчета.
    Третият блат намазвам само със сметана,а също и отстрани на тортата.
    Поръсвам с шоколадови пръчици.Престоява 1 нощ в хладилника.

  13. #13

    Подразбиране

    Момичета и момчета,
    ето я и моята плодова торта с готови блатове.
    Кръгли блатове, този път - какао, нешесте ванилия и много банани. Блатовете напоих със сок от мандарини. Бананите на кръгчета. Мажа блата с крем и върху него банани. Така и с другите два блата. Най - отгоре - банани и шоколадови пръчици.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Тази торта с желирани плодове я правя с готови блатове. Само украсата ми е различна, а крема е един и същ.

    http://www.snimka.bg/profile.php?edi...oto_id=2017387

    http://www.snimka.bg/profile.php?edi...oto_id=1848431

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    правя и още как, особенно като бързам.купувам блатовете, 500мл сладкарска сметана,1 компот, пресни плодове зависи от сезона
    сиропирам леко блата,слагам разбитата сметана, плодове и т.н.т. украсявам с плодове, настъргана шоколад , ядки.
    katya ivanova

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •