Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 36
  1. #16

    Подразбиране

    От тук можеш да свалиш стандартна схемата
    http://dump.ru/files/2/264866202/

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    Нана, така се заинтригувах, че и аз се възползвах от схемата.
    Не знам доколко е сигурен начинът, за който писа Джема, но и аз се интересувам от подобни неща.

  4. #19

    Подразбиране

    Ами сигурно е ако го направиш сама, защото аз съм откривала съществени грешки в пренабрани от други схеми. Пренабирането е с точно тази цел, цветна схема да стане черно бяла и да е по качествена, аз шия почти изцяло по пренабрани схеми, сама си ги пренабирам обикновено ако някой друг не е свършил тази работа преди мен. Ако някой иска да се научи да пренабира схема на Патерн мейкър може да попрочете Девичника в раздел обмяна на опит, доста информация има и е толкова просто за схващане само дето пренабирането е малко трудоемко, но за да шиеш по свястна схема си заслужава. Ако някой се интересува мога да обясня как се прави.

  5. #20

    Подразбиране

    Araxna, давай с обясненията. Ще е интересно за много хора

  6. #21

    Подразбиране

    Ето ги обясненията: Обикновено схемата в графичен формат е в 2 или повече листа. Първата работа е да си наберем палитрата. Отваряме уизърда, или file->import image->import into new pattern, той ще ни трябва а и не можем да наберем палитра без да има нещо заредено. Най долу където трябва да е тя, е празно защото няма цветове в нея. Кликваме 2 пъти с мишката някъде на празната палитра най-долу за да излезе голямата палитра, избираме марка конци и с find намираме и зареждаме нужните номера, като за всеки номер избираме знак от symbols, хубаво е да си прилича с оригиналния ако може да е същия и си избираме и брой нишки от strands. Aко има един цвят, но с различен бод и различен брой катове като при Дименшънс например, цвета се набира колкото пъти е нужно и за всеки цвят се задава различен знак, брой катове и вид бод, което включва контур и френски възел, за които има отделни табове за символ като back st. symbols например. Когато наберем палитрата отиваме на palette->save palette as и запазваме палитрата като файл с разширение pal. След това се връщаме на уизърда и зареждаме някой лист от схемата в ред който ни е удобен, кликваме next и чекваме include image underlay for tracing и разчекваме convert the image into full cross stitches ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! След това пак next пропускаме и пак next и попадаме на надпис if the image contains a grid и т. н. кликваме на квадратче с означени 3 точки с номерца 1, 2 и 3 в долния десен ъгъл точно над close и можем да бележим точки, намираме едно квадратче от 10 на 10 знака добре е да е някъде в средата на схемата и отбелязваме горния ляв, горния десен и долния ляв задължително е този ред и трябва да се внимава да са точно на ъгълчетат, затова е хубаво да се увеличи с лупата максимално схемата, по желание може квадратчето да е от 20 на 20 или 30 на 30 знака но mark spasing трябва да сде коригира защото по подразбиране е 10, когато вече са отбелязане натискаме align grid и чакаме малкото се вижда кога е готово->next->import->close. Имаме схема готова за пренабиране. зареждаме си от файла pal палитрата, най добре се работи когато сме в режим view -> symbols като за удобство си прибавяме цвят зад знака за да виждаме хем цвета хем знака, това е от Palette options->symbol format-> allow color behind symbols и го чекваме. Имаме схема с мрежа и палитра и трябва да полагаме всеки бод върху съотвения символ на схемата в графичен формат. Използваме full stitch, petite stitch, half stitch, quorter stitch, back stitch i french knot, има и други бодове, поразучете ги, случва се да се разминава оригиналната схема и мрежата дадена от програмата тогава може да се селектира направеното вече и да се размести и после да се върне на същото място, със селекция на самата картинка като се натисне с мишката един път върху вече селектираното и се появяват черни квадратчета по краищата на оригиналната схема може и да се разпъне или свие и самата картинка за да се намести мрежата, но е рисковано, трябва да имате по-голям опит. Когато вече сте набрали няколкото листа на схемата се сглобяват, като начините са по желание, аз си правя нов празен файл и с копи и пейст си ги сглобявам, ако схемата е от един лист си маркирам ориг. схема-подложка, описала съм по горе как и я изтривам с del. В противен случай схемата ще стане много голяма като файл, а ако я няма подложката ще е мъничка. ако ще се копи пейства и има цветове които ще са си самостоятелни с различни бодове или брой катове тряба да се иде на edit->paste options-add all color when pasting да е чекнато и после трябва да ръка да се смесят тези цветове които ще са с един знак. Оттук нататък по желание могат да се подменят знаци цветове на знаци а защо не и цветове в палитрата. Приятно пренабиране и ако има още въпроси и проблеми питайте. Прилагам схема, пренабрана от мен на Дименшънс, където на един цвят има кръстче с една и две нишки, полукръстче, контур и френски възел за илюстрация.
    http://dump.ru/files/3/3361232902/

  7. #22

    Подразбиране

    Арахна, Благодаря!
    На първо четене, схванах само посоката, но с опити и четене се надявам да стане.
    Още веднъж Благорая!

  8. #23

    Подразбиране

    Давай с опитите, това е само за насока наистина, а ако има въпроси отговарям на драго сърце. В началото трябва да се почне с нещо мъничко и просто, Фервако е идеален няма различни бодове.

  9. #24

    Подразбиране

    Araxna страхотна си. Ако знаех че ще те мъча да пишеш толкова много, сърце нямаше да ми даде да те карам , но ти си добра душа и го направи заради всички нас . Много ти благодаря За мен лично това обяснение ще е от голяма полза и ще го пробвам в най-скоро време.

  10. #25

    Подразбиране

    Ами той не е мой начина, рускините, познаващи добре програмата пренабират така схемите. Сега ще ти пратя инструкцията за пренабиране.

  11. #26

    Подразбиране

    Araxna, благодаря ти за труда и вниманието! Прочетох обясненията ти, но без упражнение няма да стане. Нямам нещо конкретно предвид за пренабиране, но за обща култура никога не се отказвам от нови идеи. Пък и човек никога не знае какво ще му (или на приятел) потрябва утре.

  12. #27

    Подразбиране

    Джема,
    Моля, когато имаш време и възможност изпрати ми инструкциите!
    Благодаря ти предварително!

    na991216@gmail.com

    Ако е линк, където ти е удобно.

  13. #28

    Подразбиране

    Голяма благодарност на Джемма за инструкцията (аз си я измолих на ЛС)!

  14. #29

    Подразбиране

    Е препратия де! Не вярвам Джема да се расърди!

  15. #30

    Подразбиране предложение!

    Реклама:
    ЗДРАВЕЙТЕ ВСИЧКИ!
    Никъде не видях, а може и аз да съм пропуснала, във форума отделна тема, където да са събрани на едно място схеми, изработени на двете програми.
    Предлагам да направим такава и всеки да сложи каквото има. Лично аз ги предпочитам, много по-лесно се шие по тях и много по-четливи са от сканираните.
    Ако пък има такава тема, моля кажете ми!
    Марго

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •