Показване на 1 до 15 от 107

Тема: kreinik # 4

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Ако искаш прати ми адреса си на лични, ще ти изпратя малко конец да видиш цвета, но ще стане чак другата седмица. Цветът е перлен, няма нищо синьо. Може ли да видя HAEDа, който ще шиеш?

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  2. #2

    Подразбиране

    032 Kreinik #4 го дават да отговаря на Е5200, което пък е бяло, но има един синьо-зеленикав нюанс на светлина. Ако имаш търпение днес ще си получа оригиналния 032 Kreinik, довечера ще мога да ги сравня и утре ще кажа дали съвпадат.

  3. #3

    Подразбиране

    wylchin, благодаря ти предварително!

    А това ми е първият опит с HAED. И понеже е за една прекрасна девойка, избрах друга такава.

    Reni, в неделя ще започна гоблена. А до въпросният конец ще стигна след един месец примерно.

    Та не ми е спешно!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #4

    Подразбиране

    въпрос към всички които са си поръчали Креиник, как го поръчвате, и колко струва
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Reni Виж мнение
    032 Kreinik #4 го дават да отговаря на Е5200, което пък е бяло, но има един синьо-зеленикав нюанс на светлина. Ако имаш търпение днес ще си получа оригиналния 032 Kreinik, довечера ще мога да ги сравня и утре ще кажа дали съвпадат.

    Рени, направи ли сравнение?
    Ще мога ли да го заменя? Или да налучквам?

  6. #6

    Подразбиране

    TDK ,много се извинявам за закъснението, но "доставката" ми се забави малко. На живо нюанса е един и същ - леко зеленеещо. Kreink е обаче доста по-"перлен" и наситен. Мисля, че личи на снимката. И дебелината на нишката е малко по-малка от тази на DMC. Смятам, че ще свърши работа с уговорката, че крайният резултат вероятно ще стане по-малко лъскав.
    Номерът DMC е 5272 - в новия каталог явно това заменя Е5200.
    viking , конците ми ги донесоха от САЩ. Този вид струва $1.59 и в макарата има 50 метра. Можеш да си поръчваш директно от техния сайт www.kreinik.com , а със сигурност и по интернет-магазините ги има.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Рени, благодаря!

    Много си мила.
    Да на снимката много ясно си личат тези нюанси на зеленеещото.

    На първото място, където имам такъв цвят - ще пробвам само с бяло.
    На второто място ще направя мартеница между бяло и светло синьо.

    И така ще се разбере!

    А може да си купя и светло зелено, за да пробвам и него в мартеница!

    Още веднъж ти благодаря!

  8. #8

    Подразбиране

    wylchin, Моите огромни благодарности!

    Получих писмото ти!

    Мили момичета wylchin ми изпрати мостра от конеца.

    Това е форумската взаимопомощ!

    Но след като го разгледах внимателно, разбрах,
    че той просто трудно би могъл да се замени. Той е нещо уникално!

    Явно трябва да се мине на вариант - доставка от вън!

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от TDK Виж мнение
    wylchin, Моите огромни благодарности!

    Получих писмото ти!

    Мили момичета wylchin ми изпрати мостра от конеца.

    Това е форумската взаимопомощ!

    Но след като го разгледах внимателно, разбрах,
    че той просто трудно би могъл да се замени. Той е нещо уникално!

    Явно трябва да се мине на вариант - доставка от вън!
    Точно така,няма алтернатива. Крейник е уникален. без него няма да има ефект!

  10. #10

    Подразбиране

    На този сайт са по-евтини:
    http://www.marilyns.com/results.cfm?SubCategory=13
    Също са по 50 метра. Blending Filament, какъвто е моя и на Reni е 1.45$, а #4 Very Fine Braid е 2.65$. На сайта на Kreinik същите са съответно 1.59$ и 2.99$.
    Как става купуването? Направих си международна кредитна карта в български лева. Пазаруването с нея е безплатно и не се начислява лихва, ако парите се върнат до 60 дни. Месечното обслужване е стотинки.

    Даже и да ви изядат, пак имате два изхода.

  11. #11

    Подразбиране

    Да се похваля, че аз докарах моята фея до крилата (всъщност е без глава и една ръка още - като взема апарат тия дни ще я покажа) - много ми беше мерак да почна Kreinik-a.
    Впечатления след като съм шила вече с Kreinik #4 Very Fine Braid: най-нагло започнах с нормално дълги конци (като мулинето 50 см) - шие се съвсем спокойно, без никакъв проблем. Единствената особеност е, че трябва да се вдява с вдевалче и скърца, като минава през плата - не се плъзга като мулинето. Но все пак на лен 32ct дупките са малки, а конецът е грапав.
    Чела съм какви ли не страхотии за метализето на DMC - че се заплита, измъква, че трябва да се шие с много къси конци... Нищо такова при Kreinik. С една дума - който има възможност, наистина да си купи от чужбина и да не го замества с DMC.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Oriane Виж мнение
    Да се похваля, че аз докарах моята фея до крилата (всъщност е без глава и една ръка още:

    Хайде, с нетърпение очаквам да видя!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •