Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18
  1. #1

    Подразбиране Комисия по търговия и защита на потребителите

    По предложение на Astrelaan, отваряме тази тема посветена на
    "Комисията по търговия и защита на потребителите".
    Повече информация и как да се свържете с нея можете да намерите тук:
    http://www.ktzp.bg/

    В тази тема също можете да споделяте опита си в конкретни
    ситуации и дали комисията си е свършила работата както трябва.

  2. #2

    Подразбиране

    Преди няколко месеца купихме записвачка за компютъра от Техномаркет, която се скапа след 2 месеца, а гаранцията беше 1 година. Цената беше 80 лв. След 1 месец ходене по мъките в двата сервиза, обслужващи Техномаркет, се оказа, че повредата не може да се отстрани и трябва магазина да я смени с нова. Обаче се оказа че няма точно този модел. Трябваше да избираме между модел със същите качества, но на цена 180лв. или на същата цена - 80 лв., но с много по-малко възможности. След още един месец въртене и ходене по нервите, тъй като се оказа, че не можело да ни върнат парите, отидохме в тази комисия, описахме случая, организираха среща с представител на магазина и ни върнаха парите, като подписахме споразумение. Така че, не се колебайте да търсите правата си пред тази комисия. Много са коректни. Става въпрос за Стара Загора.

  3. #3

    Подразбиране

    Дано на никоя от Вас не потрябват услугите на тази комисия,но е добре , че им има координатите.Общо взето и производители и продавачи са се качили на главите ни затова да си търсим правата аз съм за!!

  4. #4

    Подразбиране

    Тези дни подадохме жалба до комисията да видим какво ще стане .Закупихме си телевизор от Техносентър -Казанлък и след около 15 месеца започна да си сменя цветовете и в крайна сметка загуби всякаква картина .Ходихме в магазина от там ни казаха че сега не се казва Техносентър а Технополис и вече не поемат гаранцията .Занесохме ТВ в сервиза от там ни отговориха същото и срещу 20 лв го поправиха но след около месец отново имахме проблем с цветовете .Сега ще чакаме да видим ще ни отговорят ли или отново ще трябва да си плащаме ремонта .Гаранцията ни важи до юни месец не знам въобще защо ги дават тези гаранции .

  5. #5

    Подразбиране

    Доволна съм от тази комисия в ХАсково.Преди време имахме проблем с ВиК и инкасаторките.Благодарение на Емил Георгиев от комисията проблемите ни се разрешиха.Човека бжеше готов и до европейската комисия за защита на потребителите да пишем,но не се стигна дотам.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  6. #6

    Подразбиране

    Такааааа, да се оплач и аз! Става въпрос за едни некоректни хора, занимаващи се с online търговия! Става въпрос за ония фирмички или даже частни лица които предлагат парфюми на известни марки... Естествено, че не оригинални или не"маркови". Поръчах си такива за т.нар. поадаръци за Нова година... но увиии, след срок от три дни(беше записано че поръчките пристигат от 1 до 3 работни дни) и очаквано позвъняване за потвърждаването на поръчката, взех решение че това трябва да направя аз. Звъннах, след 15 опит да се свържа с тях най-после успях! Да получих част от поръчката си.... но заплатих цялата... след като направих отново опит да си получа това за което съм платила, ми бя обещано, че ще получа остатъка за тяхна сметка.... днес е 03.01 трябваше това да стане на 31.12! Мисля да си потърся правата по законен ред, защото никой няма право да ни прави на "маймуни" в собствената ни държава!!!! Сайта за поръчки е rayabg.com!!!! Моля, Ви не поръчвайте нищо от тях!!!


    Любов е да раздаваш винаги без жал и мигом да забравяш кому какво си дал!!!

    kaspar441@hotmail.com

  7. #7

    Подразбиране Здравейте

    Цитат Първоначално написано от Loria Виж мнение
    Такааааа, да се оплач и аз! Става въпрос за едни некоректни хора, занимаващи се с online търговия! Става въпрос за ония фирмички или даже частни лица които предлагат парфюми на известни марки... Естествено, че не оригинални или не"маркови". Поръчах си такива за т.нар. поадаръци за Нова година... но увиии, след срок от три дни(беше записано че поръчките пристигат от 1 до 3 работни дни) и очаквано позвъняване за потвърждаването на поръчката, взех решение че това трябва да направя аз. Звъннах, след 15 опит да се свържа с тях най-после успях! Да получих част от поръчката си.... но заплатих цялата... след като направих отново опит да си получа това за което съм платила, ми бя обещано, че ще получа остатъка за тяхна сметка.... днес е 03.01 трябваше това да стане на 31.12! Мисля да си потърся правата по законен ред, защото никой няма право да ни прави на "маймуни" в собствената ни държава!!!! Сайта за поръчки е rayabg.com!!!! Моля, Ви не поръчвайте нищо от тях!!!

    Случайно видяхме как някой хора не могат да не наговорят куп лъжи за някой. Първо искам да подчертая, че нямаме за цел да мамим хората и се стремим да бъдем максимално коректни! Вярно, че наистина пропуснахме да Ви изпратим един парфюм повече и че закъсняхме с няколко дена. Но на края мисля, че изпълнихме всичко което бяхме поели като ангажимент към Вас. Все пак ако имахме за цел да Ви мамим нямаше да има вътре нито един парфюм, но както и да е.Искрено пак Ви се извиняваме за създалото се неудобство и другия път дано имате малко търпение а не да надраскате на бързо куп глупости за нас. А относно за маймуните не Ви правим ние а хора който са доста над нас, мисля че сами се досещате.

    Поздрави!

  8. #8

    Red face сайт за схеми-измама

    На вниманието на всички заинтересовани - сайта : www.novi.gobleni.info/index.php е сайт за измама на балъци като мен. Срещу 2.40 лв. за смс получаваш код за достъп в рамките на един ден до схеми на изложените в сайта гоблени, но всичко свършва до тук. След въвеждане на кода , съответната страница не може да бъде намерена (Not Found).
    Пуснах жалба до КЗП, но нямам надежда, че нещо ще се промени, затова правя опит да предпазя други, които биха могли като мен да повярват на "интелигентния" сайт.
    Златева

  9. #9

    Подразбиране

    Искам да се опалача от възможно най-некоректния онлайн магазин rayabg.com . Парфюмите , който предлагат са некачествени и развалени (течащи и не пръскащи) . Беше ми отказано връщане в 7 дневен срок . Моля Ви НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ТОЗИ САЙТ !!!!

  10. #10

    Подразбиране

    Аз пък искам да се похваля-преди около две седмици свекърва ми купиха парочистачка/тази http://www.youtube.com/watch?v=UD_TSsZ0P9w/ от щанда на ф-мата във Техномаркет Варна.Продавачката им казала ,че всичко е обяснено в книжката и толкоз. Като взех да чистя след мен вода,малката се пързулна и падна.веднъж трябваше да мина с обикновената прахосмукачка,после с парочистачката и накрая със стирката да обера водата.Много я хвалят,но на мен не ми допадна.обадих се на телефона в София и попитах дали мога да я върна/в рекламите обикновено казват,че може да се върне в 7 дневен срок-аз се обадих на 2 ден след закупуването.отговориха ми че може да се върне в този срок ако е закупена по интернет/защото не ти се показва как работи и т.н./,но когато купуваш от магазина виждаш какво купуваш и не можело.Обясних ,че нищо не им е показано и обяснено и направиха компромис да ми я върнат-сега чакам да ми преведат парите.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ANIMONI Виж мнение
    Аз пък искам да се похваля-преди около две седмици свекърва ми купиха парочистачка/тази http://www.youtube.com/watch?v=UD_TSsZ0P9w/ от щанда на ф-мата във Техномаркет Варна.Продавачката им казала ,че всичко е обяснено в книжката и толкоз. Като взех да чистя след мен вода,малката се пързулна и падна.веднъж трябваше да мина с обикновената прахосмукачка,после с парочистачката и накрая със стирката да обера водата.Много я хвалят,но на мен не ми допадна.обадих се на телефона в София и попитах дали мога да я върна/в рекламите обикновено казват,че може да се върне в 7 дневен срок-аз се обадих на 2 ден след закупуването.отговориха ми че може да се върне в този срок ако е закупена по интернет/защото не ти се показва как работи и т.н./,но когато купуваш от магазина виждаш какво купуваш и не можело.Обясних ,че нищо не им е показано и обяснено и направиха компромис да ми я върнат-сега чакам да ми преведат парите.
    Дано скоро да си получиш паричките.Аз не съм ползвала такова чудо,но съм против него само заради влагата.Тук има голяма влага,става конденз само от прането представям си какво ще е ако започна да чистя с парочистачка

  12. #12

    Подразбиране

    Чак толкова много вода ли пуска, Анимони. Аз имам стийммоп от другите реклами и съм много доволна. Не че няма вода, но след половин час е изсъхнало и няма нужда да се повтаря със стирката. А килимите стават супер. Единственото, което ме притеснява, е за ламината и там го използвам по-рядко. Но се радвам, че си успяла да го върнеш. Все пак нали така обясняват на рекламите, ако не си доволен - връщаш и те връщат парите.

  13. #13

    Подразбиране

    Julli ,той и мъжа ми каза от steam mop X5 да купим,но такъв имаше.И доста вода изхвърля наред с горещата пара,а заради децата нямам възможност да чакам ,за да видя след колко време ще изсъхне.На рекламата кзват,че и за чистене на фурни става,но с толкоз вода си мисля ,че ще ръждяса и изгние и ме достраша да опитам.Само мокета в детската поизчистихме и фугите в банята,но става бавничко и отива много вода,пък смея да твърдя ,че сравнително скоро ги търках със четка и препарат,а и банята ми е само на 4г.,а ако беше някоя стара-не ми се мисли.И аз не очаквах ,че толкова лесно ще приемат рекламацията,но явно доста се купува стоката и не искаха да им направя антиреклама,а и попитах дали става или трябва да си търся правата в защита на потребителите/затова и пуснах поста си тук/.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  14. #14

    Подразбиране

    Хубаво е да има такива сайтове, незнаеш, къде и кога ще ти потрябват!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Тази седмица най-късно трябва да преведат парите-да видим,
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •