Показване на 1 до 15 от 106

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Снежанке ,благодаря за рецептите !Улесняваш ме много !

  2. #2

    Подразбиране

    alys , солта се пръска съвсем малко със солничката , по-малка и от щипка , затова я няма като грамаж в продуктите.

  3. #3

    Подразбиране

    qni , зная ,че всяка домакиня се колебае за избора на ястията , които да приготви , затова реших да ги предложа в комплект .

  4. #4

    Подразбиране

    Меденки

    2 яйца + 1 жълтък
    2/3ч.ч бяла захар
    1/2ч.ч кафява захар
    1 к.ч. мед
    1 ч.ч олио
    1ч.л сода "Бикарбонат"
    1/2ч.л Бакпулвер
    1п. канела
    брашно за меко тесто.

    Омесва се меко тесто.Разточва се и се изрязват сладките с формички.Пекат се на 180 гр.
    Украсяват се по желание:
    1 вариант- 1 белтък;сок от лимон; пудра захар;сладкарски бои
    2 вариант- пудра захар;вода;сладкарски бои
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    Коледна Елхичка

    продукти:
    500гр. шоколад
    250гр. изпечени орехови ядки
    кокосови стърготини,пудра захар - за поръсване
    60гр течен шоколад за слепване.
    приготвяне:
    шоколада се разтопява и се смесва с орехите
    от фолио се изрязват звезди с диаметър 7,9,11,13,14,15,16,17,18 см.
    сместа се разстила върху фолиото.
    след като звездите изстинат в хладилник се редят една върху друга като лъчовете леко се разместват. Слепват се в средата с течен шоколад. Поръсват се със стърготините и пудрата захар.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Ето тук има 2 идейки за къщички,на руски са ,но има снимки и се разбира

    http://www.pryanik33.narod.ru/
    http://www.good-cook.ru/tort/tort_058.shtml
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #7

    Подразбиране

    лесни и вкусни коледни сладки - меденки
    продукти:
    600 гр брашно тип 500
    400 гр масло
    400 гр захар
    300 гр орехи
    3 бр. яйца
    1 пак. канела на прах
    2с.л.мед

    Приготвяне
    1.маслото леко загрято на водна баня се разбърква добре и към него прибавя захарта, смлените ядки, 3 яйца и канелата + меда.
    2.Добавя се брашното.Сместа се прави на топка и се оставя на хладно цяла нощ.
    3.На следващия ден се разстила тестото с подходяща дебелина и се нарязва с формички по избор.
    4.Сладките се намазват с масло.
    5.Изпичат се в тавичка на 210 градуса около 10-15 мин.
    Вече изпечените сладки е хубаво да се сложат в кутия с капак,за да се запазят.И колкото по-дълго стоят,толкова по-хубави стават.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от snejanka77 Виж мнение
    ето и моите коледни меденки

    Коледни меденки

    ПРОДУКТИ - (излизат около 80 бройки)
    250гр пудра захар, 3 яйца,120гр мед, 400-500гр. брашно, 1ч.л.канела, 1/2ч.л. джинджифил(става и без него),1/2ч.л. индийско орехче,щипка карамфил.
    ПРИГОТВЯНЕ:
    от всички продукти се замесва меко тесто. Разточва се кора с дебелина около 1 см. и се изрязват сладки с формички. Пекат се в загрята на 220градуса фурна. Като се извадят още топли се намазват с разбит на сняг белтък. Украсяват се пожелание.
    Здравейте. Днес по една случайност влязох във форума и съм меко казано възмутена как може да се краде така безочливо. Незнам дали Снежанка77 ще се съгласи , но когато копираш нещо от друг сайт то може поне да го споменеш?! Чудя се как снимките от моя фотоапарат се оказаха нейни. И между другото меденките се украсяват след като ги направите и изстинат леко. НЕ преди да ги хапвате. Ако искате да видите оригиналната рецепта това е мястото.http://www.svatbata.org/index.php?topic=2418.15

  9. #9

    Подразбиране

    joia,промених написаното в поста на Снежанка,както и пуснах линк към оригиналната рецепта.За съжаление често се получават тези неща.Аз също съм срещала много от нещата приготвени и снимани от мен,както и неща на съфорумки в нета,но............

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет Виж мнение
    joia,промених написаното в поста на Снежанка,както и пуснах линк към оригиналната рецепта.За съжаление често се получават тези неща.Аз също съм срещала много от нещата приготвени и снимани от мен,както и неща на съфорумки в нета,но............
    Много се извинявам , че отново пиша не по темата. Целта ми не е да злепоставя или да се заяждам с някоя от потребителките. Просто смятам , че не нито етично , нито честно да се използват чужди снимки и постове без да се споменава , че са копнати от някъде. Нямам нищо против, че е копирала рецептата аз затова съм я сложила, но да пишеш че са твои моите снимки ето това не го разбирам. Надявам се че всичко е изяснено.
    P.S. Рецептата за коледната елхичка също е моя и е копната от същата тема, но снимката там не е моя. Взела см я от нета и съм го написала. За разлика от потребителката.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •