Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен
Показване на 46 до 60 от 106
  1. #46

  2. #47

  3. #48

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от snejanka77 Виж мнение
    ето и моите коледни меденки

    Коледни меденки

    ПРОДУКТИ - (излизат около 80 бройки)
    250гр пудра захар, 3 яйца,120гр мед, 400-500гр. брашно, 1ч.л.канела, 1/2ч.л. джинджифил(става и без него),1/2ч.л. индийско орехче,щипка карамфил.
    ПРИГОТВЯНЕ:
    от всички продукти се замесва меко тесто. Разточва се кора с дебелина около 1 см. и се изрязват сладки с формички. Пекат се в загрята на 220градуса фурна. Като се извадят още топли се намазват с разбит на сняг белтък. Украсяват се пожелание.
    Здравейте. Днес по една случайност влязох във форума и съм меко казано възмутена как може да се краде така безочливо. Незнам дали Снежанка77 ще се съгласи , но когато копираш нещо от друг сайт то може поне да го споменеш?! Чудя се как снимките от моя фотоапарат се оказаха нейни. И между другото меденките се украсяват след като ги направите и изстинат леко. НЕ преди да ги хапвате. Ако искате да видите оригиналната рецепта това е мястото.http://www.svatbata.org/index.php?topic=2418.15

  4. #49

    Подразбиране

    joia,промених написаното в поста на Снежанка,както и пуснах линк към оригиналната рецепта.За съжаление често се получават тези неща.Аз също съм срещала много от нещата приготвени и снимани от мен,както и неща на съфорумки в нета,но............

  5. #50

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет Виж мнение
    joia,промених написаното в поста на Снежанка,както и пуснах линк към оригиналната рецепта.За съжаление често се получават тези неща.Аз също съм срещала много от нещата приготвени и снимани от мен,както и неща на съфорумки в нета,но............
    Много се извинявам , че отново пиша не по темата. Целта ми не е да злепоставя или да се заяждам с някоя от потребителките. Просто смятам , че не нито етично , нито честно да се използват чужди снимки и постове без да се споменава , че са копнати от някъде. Нямам нищо против, че е копирала рецептата аз затова съм я сложила, но да пишеш че са твои моите снимки ето това не го разбирам. Надявам се че всичко е изяснено.
    P.S. Рецептата за коледната елхичка също е моя и е копната от същата тема, но снимката там не е моя. Взела см я от нета и съм го написала. За разлика от потребителката.

  6. #51

    Подразбиране

    Шоколадов трансфер за коледната торта
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #52

    Подразбиране

    Браво,Скарлет страхотен трансфер.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  8. #53

    Подразбиране здравейте !

    отдавна имам регистрация във форума , но го разглеждах повече като зрител , а не като активен участник. позволих си да изкажа мнение по въпроса , защото виждам ,че мнението на Joia е също на начинаеща. мисля,че няма нищо лошо да се публикуват рецепти от други форуми . много малко са тези ,които импровизират в кухнята без предварителна ориентация за продуктите и количествата им.предполагам ,че тя също е преписала от някъде рецептата , а не я е съставила сама - и въпреки това не го е отбелязала. ако следваме нейната логика ,би трябвало като публикуваме схеми на гоблени , да отбелязваме сайтовете , от които са взети - а това не го забелязвам. така че не можем да се сърдим на тези , които са си направили труда и са открили интересни неща из форумите и ни ги предоставят на нас -тези ,които сме заети и нямаме време да сърфираме из интернета. а що се отнася до идеите за украса ,всеки има свое виждане по въпроса.

  9. #54

    Подразбиране

    искам да предложа рецепта на коледни сладки. и за да няма реплики от съфорумки ,ще напиша рецептата. имам и снимка - стават много красиви , но няма да я публикувам ,за да няма сърдити съфорумки- въпреки че мисля ,че със снимката идеята за украса ще бъде много по- пълна и ще отключи още повече въображението на кулинарките.

    КОЛЕДНИ СЛАДКИ
    необходими продукти : 4 яйца , 50 г захар , 1 ванилия , брашо до получаване на гъсто тесто , масло.
    начин на приготовление :яйцата се разбиват само в една посока заедно със захарта.прибавя се ванилията и толкова брашно , че да се образува гъсто тесто.разточва се с дебелина 5 мм.с чаша или фигурки се правят различни формички. нареждат се в намазнена тава и се пекат в умерена фурна до получаване на приятно кафяв цвят. украсяват се с разбит белтък със захар и сладкарска боя по желание , после се промушват с дебел конец или панделка и се закачат на елхата.
    нямам фотоапарат да ги снимам, стават много красиви.имам и снимка ,но не зная от къде е - просто съм я прехвърлила в компа -да не "разсърдя " joia няма да я качвам , че току виж-била нейната.

  10. #55

    Подразбиране

    Милички ми кулинарки, аз тази година от много старание май се престарах! Леко отчаяна съм по отношение на меденките. Реших тази година да пробвам от вашите рецепти. Оказаха се сполучливи, тестото си стана идеално, всичко точно! ОБАЧЕ! Дойде момента с украсяването. И започнах да забърквам белтъци на сняг с пудра захар, лимонтозу и тук-таме по някоя боя за цвят. Но тъй като не съм много на ясно каква трябва да е пропорцията белтъци : пудра захар : лимонтозу го направих по интуиция. Получи се нещо... така да се каже, но не това, което виждам на прекрасните ви снимки с украса. Консистенцията не ми позволи да рисувам или да си позволя някакво кой знае какво творчество Затова ги направих някакси... ще ги снимам днес да ви покажа
    Молбата ми е, ако някоя от вас има написано или може по спомен да отмери - кажете как забърквате сместа за глазура.
    (Имам си и малко успокоение - домашните ми много се зарадваха на меденките и едва ги опазвам, но нали разбирате, аз имах други очаквания и намерения, които останаха неосъществени)

    Весело настроение на всички!

  11. #56

    Подразбиране Хей,

    Цитат Първоначално написано от zdraveite Виж мнение
    искам да предложа рецепта на коледни сладки. и за да няма реплики от съфорумки ,ще напиша рецептата. имам и снимка - стават много красиви , но няма да я публикувам ,за да няма сърдити съфорумки- въпреки че мисля ,че със снимката идеята за украса ще бъде много по- пълна и ще отключи още повече въображението на кулинарките.

    КОЛЕДНИ СЛАДКИ
    необходими продукти : 4 яйца , 50 г захар , 1 ванилия , брашо до получаване на гъсто тесто , масло.
    начин на приготовление :яйцата се разбиват само в една посока заедно със захарта.прибавя се ванилията и толкова брашно , че да се образува гъсто тесто.разточва се с дебелина 5 мм.с чаша или фигурки се правят различни формички. нареждат се в намазнена тава и се пекат в умерена фурна до получаване на приятно кафяв цвят. украсяват се с разбит белтък със захар и сладкарска боя по желание , после се промушват с дебел конец или панделка и се закачат на елхата.
    нямам фотоапарат да ги снимам, стават много красиви.имам и снимка ,но не зная от къде е - просто съм я прехвърлила в компа -да не "разсърдя " joia няма да я качвам , че току виж-била нейната.
    Уважаема/ Уважаеми,

    Защо така, с този тон? Нима не попиваш дружелюбната и приятелска атмосфера тук? Случват се и грешки, както например се оказа с тези рецепти и снимки... Не е никак приятно! Аз лично категорично подкрепям joia, защото така разбирам добрите и открити отношения - да се отнасяме с чест и уважение към околните. Но всеки си гледа от собствената камбанария.
    Аз лично считам, че е редно, когато използваме чужди рецепти да пишем от къде сме ги взели, дори да не са притежание лично на човека, от който сме ги копирали. Ако и той е писал дали са лично негови или от друг сайт, така ще има винаги достоверна информация за произхода.
    Аз, както и много други домакини, на всяка рецепта, която си преписвам в тефтера, винаги пиша името на човека, от който съм я взела, било то и от нета. За мен е удоволствие да разпространявам изпитани и сполучливи рецепти. Ако някой не иска да си ги дава, той никога нямаше да ги публикува тук. Така мисля аз.
    Щом искаш да споделиш рецепта, при това и със снимка, просто я напиши, без да обясняваш кой ще се разсърди и т.н.

  12. #57

    Подразбиране

    Момичета,МОЛЯ,нека не превръщаме форума и добрите отношения в караница и нещо грозно.
    ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ,ЧЕ НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА РЕЦЕПТА,А СНЕЖАНКА Е ПОКАЗАЛА СНИМКИТЕ НА ДЖОЯ КАТО СВОИ СНИМКИ,ЕТО ЗАТОВА РЕАГИРА ДЖОЯ,А НЕ ЗА РЕЦЕПТАТА.
    МОЛЯ,ЧЕТЕТЕ ПОСТОВЕТЕ,ПРЕДИ ДА РЕАГИРАТЕ!
    НАДЯВАМ СЕ,ЧЕ ПРОБЛЕМА Е ИЗЯСНЕН!
    БЛАГОДАРЯ!

  13. #58

    Подразбиране

    Фалшив червен портокал:
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  14. #59

    Подразбиране

    Желирана салатка
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  15. #60

    Подразбиране

    Реклама:
    Коледна бисквитена тортa
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •