Показване на 1 до 2 от 2
  1. #1

    Smile Пиле по Аржентински

    Ще ви напиша две мои много любими рецепти, всичките ми приятели, а и домашните в къщи ги обожават и ме карат да ги правя доста често. Стават много бързо и лесно.

    Пиле по Аржентински

    Продукти:
    3 бр. пилешки гърди (правила съм и с бутчета)
    3 бр. майонеза "Краси"
    2 средни глави лук
    кашкавал около 200 г.
    фолио

    Приготвяне:
    В голяма плитка йенска тенджера (ако нямате такава може и в друга) слагате нарязаните напреко пилешки гърди, така че месото да не е много дебело и да покрие цялата йена. Нарязвате на кръгчета лука и го нареждате отгоре. Върху лука настъргвате кашкавала и отгоре запечатвате с майонезата. Обвивате йената с фолио и слагате да се пече в предварително загрятата фурна на 250 градуса отгоре и отдолу. Преди почти да е готово махате фолиото и оставяте така. Обикновено го сервирам с пържени или задушени картофи, но може и със задушени зеленчуци. Това ястие върви с хубаво червено вино, например Асеновградски Маврут Резерва.


    Салата със смилянски боб и риба тон

    Продукти:
    Тук продуктите са на око, зависи колко хора сте, при мен винаги е в големи количества. Направете всички продукти 1:1
    смилянски боб
    консерва риба тон
    царевица
    кисели краставички
    сол, оцет, зехтин (или олио)

    Приготвяне:
    Киселите краставички се нарязват на ситно и към тях се прибавят всички продукти като се объркат добре. Може да сложите салатата в прозрачна купа, получава се интересно. Оставяте в хладилника за около 10-15 минути да стане студена и сервирате с хубава домашна ракийка, а може и водка.

    Добър апетит.
    Ако направите някоя от рецептите, ми пишете дали са ви харесали.

  2. #2

    Подразбиране

    Реклама:
    Може да се опитат,особено с пилешкото!Звучат интересно!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •