Показване на 1 до 12 от 12

Threaded View

  1. #1

    Подразбиране Кошнички от стар хляб

    В събота се чудих какво по-интересно да измисля на моите и реших да импровизирам.
    Имах стар хляб - 4-5 филийки, намокрих го и го омесих с 2 яйца, подправки - чубрица, сух чесън и се получи нещо като тесто. Намазах формичките за мъфини с масло, сложих по ръба на формичките от сместа. Изпекох ги за няма и 10 минути в предварително загрята фурна 200 градуса.
    После сложих вътре в "гнездото" на изпечените кошнички по едно мини кюфтенце,останало от предната вечер и най-отгоре шприцовах с картофено пюре, смесено с 1 яйце. Отново запекох във фурната за 5 минути. В крайна сметка от моята импровизация излезе едно доста вкусно нещо.
    На първата и третата снимка са в полуготовия си варант, а на втората - готовия вариант.
    Отстрани аранжирах с остатъка от сместа - картофеното пюре и яице, което по идея на някой / да ме извини, но не си спомням точно на кой/ във форума шприцовах в намаслена тавичка и запекох за 10 минути на загрята фурна. За моя радост и за радост на децата ,вкусът на така приготвените мини картофени ноазети с нищо не се различава / дори са по-вкусни/ от предлаганите в замразен вариант в търговската мрежа.
    Искам само да вметна, че ако благодарение на майка ми не бях се включила във форума, нямаше да се престраша да импровизирам в кухнята! Сега понякога така се развихрям, че после се чудя кое кога да се яде!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •