Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране Кошнички от стар хляб

    В събота се чудих какво по-интересно да измисля на моите и реших да импровизирам.
    Имах стар хляб - 4-5 филийки, намокрих го и го омесих с 2 яйца, подправки - чубрица, сух чесън и се получи нещо като тесто. Намазах формичките за мъфини с масло, сложих по ръба на формичките от сместа. Изпекох ги за няма и 10 минути в предварително загрята фурна 200 градуса.
    После сложих вътре в "гнездото" на изпечените кошнички по едно мини кюфтенце,останало от предната вечер и най-отгоре шприцовах с картофено пюре, смесено с 1 яйце. Отново запекох във фурната за 5 минути. В крайна сметка от моята импровизация излезе едно доста вкусно нещо.
    На първата и третата снимка са в полуготовия си варант, а на втората - готовия вариант.
    Отстрани аранжирах с остатъка от сместа - картофеното пюре и яице, което по идея на някой / да ме извини, но не си спомням точно на кой/ във форума шприцовах в намаслена тавичка и запекох за 10 минути на загрята фурна. За моя радост и за радост на децата ,вкусът на така приготвените мини картофени ноазети с нищо не се различава / дори са по-вкусни/ от предлаганите в замразен вариант в търговската мрежа.
    Искам само да вметна, че ако благодарение на майка ми не бях се включила във форума, нямаше да се престраша да импровизирам в кухнята! Сега понякога така се развихрям, че после се чудя кое кога да се яде!!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Да изглежда наистина много хубаво, аи с тези продукти ще е било вкусно...
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  3. #3

    Подразбиране :)

    Hmmm izglejda mnogo vkusno triabva i az da go probvam Bravo

  4. #4

    Подразбиране

    Ами става нещо като странджанка /принцеса/, само че в друг вид.

  5. #5

    Подразбиране

    Супер кошнички, браво ! Сигурно обичаш да се вихриш в кухнята, щом с толкова старание си оползотворила сухия хляб! Давай още идеи!

  6. #6

    Thumbs up Браво!

    Цитат Първоначално написано от Венета Иванова Виж мнение
    Ами става нещо като странджанка /принцеса/, само че в друг вид.

    Вени, чудесно си оползотворила продуктите! И най-вече си вложила творчество за удоволствие на домашните!
    Аз също често правя подобна схема, но всеки път е различен резултата, според това какво е останало Дори ми е трудно да систематизирам в рецепта...
    Още веднъж поздравления, също и за майка ти!

    Билка

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря за милите думи.Това значи много за мен.През седмицата нямам почти никакво време да готвя, но гледам да си го наваксам през почивните дни. От известно време съм на тема мини кексчета, мъфини и т.н. мини варианти на вкусотии, защото си купих формички за мъфини и мисля какви ли не щуротии с тях.

  8. #8

    Подразбиране

    Вени, кулинарният ти експеримент е страхотен и най-важното - успешен и атрактивен.
    Благодарности, че го сподели с нас. Ще се пробва няма как. Снимките са красноречиви, че си заслужава.
    И аз наскоро се сдобих с формичка за мъфини и през вечер изпробвам рецепти, по често за сладки, но понякога и за солени кексчета

  9. #9

    Подразбиране

    И аз мисля да пробвам,но ще добавя малко кашкавал

  10. #10

    Подразбиране

    Аз вече ги пробвах,но сложих салам и кашкавал вместо кюфте .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    изглеждат много вкусни.....

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Сигурна съм, че и със салам са много вкусни. Хубавото им е, че можеш да импоровизираш с тях най-различни съставки. Ако хляба го омесиш с много малко захар и сложиш есенция- портокалова или др. можеш да направиш и сладък пълнеж.А отгоре щприцоваш сметана . Така ще станат страхотни сладки кошнички. Смятам в най-скоро време да пробвам и този начин.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •