Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 125

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аби, ефекта се прави със специалини лакове. Ако не се лъжа техниката се казва кракле.

  2. #2

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vanilaice Виж мнение
    Аби, ефекта се прави със специалини лакове. Ако не се лъжа техниката се казва кракле.
    da ima si spesialen lak za tova
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  3. #3

    Подразбиране

    http://www.youtube.com/watch?v=Ua0ac...eature=related
    А ако някой може да преведе, цена няма да има

  4. #4

    Подразбиране

    Ами ползват се и двете и салфетки и хартия.Знаи салфетката като си я изрежете преди да я залепите трябва да отделите само един пласт.После като мажете отгоре с лепилото започвате от средата към краищата.По този начин излиза въздуха.Ако все пак ви остане някое мехурче можете съвсем внимателно да го здупчете с една топлийка.С хартичта е същият метод.Желателно е хартията да е много тънка или и мека.Може да се използва и пауст,но от най тънкият.

  5. #5

    Подразбиране

    Наистина много интересна е техниката. Прочетох много неща за нея и има толкова страхотни примери, но искам да попитам само специални лепила ли трябва за тази техника или примерно може и с някакъв вид лак да се лакира отгоре след като се залепят елементите.

  6. #6

    Подразбиране

    Може и да се лакира с обикновен лак-зависи на какво е декупажа.Аз лакирам дървените и по-рядко керамичните предмети с обикновен лак за дърво-така напр-дъската за хляб я лакирам от декупираната страна,а от другата -не.Това позволява тя да се измива след употреба.Не знам обаче с какво да лакирам стъкло -страх ме е ,че ще се съсипе апликацията.Ако някой знае-моля да сподели.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Ами ползват се и двете и салфетки и хартия.Знаи салфетката като си я изрежете преди да я залепите трябва да отделите само един пласт.После като мажете отгоре с лепилото започвате от средата към краищата.По този начин излиза въздуха.Ако все пак ви остане някое мехурче можете съвсем внимателно да го здупчете с една топлийка.С хартичта е същият метод.Желателно е хартията да е много тънка или и мека.Може да се използва и пауст,но от най тънкият.
    Когато ползвам декупажна хартия,след като изрежа елементите,леко ги намокрям с вода,преди да ги залепя.Така те омекват и не позволяват да се задържа въздух под тях.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  8. #8

    Подразбиране

    Такааааааааааа, айде и аз като пробвала няколко пъти да се включа.преди да нанесете каквото и да било основата, която искате да облепите се боядисва с бяла боя-обикновена-за стени.Като изсъхне боята, отгоре се намазва като първи вариант лепило Ц20 в разреден вариант или не-зависи от фирмата, че напоследък попаднах на едно много течно и като престои така около 2-3 минутки се слага хизрязаната фигурка отгоре.Втория вариант е без Ц200, а направо фигурката и с разредено ц200 в/у орнамента с четка и както писаха момичетата по-горе :от средата навън.Като изцсъхне всичко се рисува, лепят се разни безобразни и т.н.-аз масово ползвам оцветители за латекс направо без разреждане и става чудесно.Ползвам и едни темперни бои, които имат метален отблясъ(к-май са на Фабер кастел--- в малки кофички-жестоко е с тях.Става и с бронз, ама там трябва да се внимава, че се пресича-не са една основа с боите!
    Не знам защо не мога да качвам снимки от 2 седмици, но ще насвия детето да оправи програмата и ще ви покажа какво чудо безподобно съм пробвала да правя-кратунки, шишета, дъските стават много хубави!
    Отгоре се слага различен лак-медиум или акрилен, яхтен-матов или гранцов-по желание.Има едни спрейове около 6-7 лв-също са перфектни. А на едни малки глупости се пробвах и слак за коса и стана, ама бяха глинени фигурки за великден.

  9. #9

    Подразбиране

    Ето тук има много момичета,които се занимават с тази техника.Някои от тях професионално.Ако ви интересува може да питате,ще ви се отговори.Давам линк към 24-та тема.На първа страница може да намерите линкове към предишните ,както и полезна информация.

    http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=351625.210

    Аз също се занимавам,но по-скоро за удоволствие.Не съм на висота и едва ли някога ще бъда.Все пак ето нещата на моя милост:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169534

  10. #10

    Подразбиране

    Ето и моите първи декупажни опити...
    Засега много елементарни и с почти подръчни средства....
    Малките саксийки с кактусчета са си на 11-годишната ми дъщеря-декупажчетата по тях също са си нейни...тя иска да пробва наравно с мен..всяка щуротия...когато е артщуротия...я поощрявам...



  11. #11

    Подразбиране

    Мими, Соня,благодаря за комплиментите!
    По горе имаше някъде линкове за техниката. Без претенции за изчерпателност ще ти кажа накратко това ,което знам и правя аз..
    По принцип техниката се изпълнява върху глинен съд, на който се нанася някаква акрилна боя (за основа..цвят по желание..слонова кост или нещо др.).Същото се прави и когато е върху стъкло или метал (виждала съм някои да нанасят и лепило С200 за основа (ама това не съм го пробвала още). То състарява предмета, защото се напуква при изсъхване-поне така пише
    Мотивите от салфетката се изрязват,като преди това им се махат долните 2 слоя-т.е. да остане само картинката..Тя се лепи със специално декупажно лепило(което аз нямам), четох из руските форуми,че лепилото се заменя успешно и с разбит белтък.Така правя и аз.Залепям картинката върху саксията-гледам да не се набръчка,размести или скъса.А ако останат мехурчета-просто леко бода с игла и изкарвам въздуха от картинката. Ако нещо не е както трябва-просто махам картинката и пробвам наново(това му е хубавото на белтъка)...Минаваш 1 слой с покривния лак.След което,ако искаш можеш да рисуваш с др. бои по саксията, за да прикриеш краищата на салфетката-прави се най-често с боички на акрилна основа(както съм направила аз със златната боичка-останала от часовете по рисуване на дъщеря ми),може и с лакове за нокти, брокати и т.н..Когато всичко изсъхне,саксийката се минава отново с декупажен покривен лак.Той е два вида- мат или гланц. Има и такъв, който се напуква след нанасяне и умишлено състарява предмета..Аз използвам гланциращ лак-български..Купих си го от Купчийницата за 2, 60 ..там някъде.Имаше и немски ,ама той беше към 5-6 лв.. За пластмасови саксийки гланциращият лак ми се видя по-подходящ.. Мисля сега едни шишенца да ги превърна в минивазички..И металната ми кутия за бродиране също ще претърпи претрансформация, но не мога да си намеря подходящи салфетки.Търся нещо с големи слънчогледи (дъщеря ми има 1 такава салфетка в колекцията си -ама не ми я дава... Трябват ми поне 3-4 салфетки.Обиколих Метро, Кауфланд, Сани и никъде не открих подходящи...така,че скоро пак ще покажа и др. неща...Само да се сдобия със салфетки...
    Редактирано от leti_at : 06.11.2009 в 18:21.

  12. #12

    Подразбиране

    Лети, благодаря за информацията

    Виждала съм салфетки, които се продават на бройка, в един магазин за художници на Джумаята. Но не знам на какви цени са и какви видове има. А някъде в интернет съм чела, че се използват и картинки, принтирани на обикновена хартия. Но може би те няма да могат да се залепят с белтъка

  13. #13

    Подразбиране Чаши

    Знае ли някой къде мода намеря такива чаши и как точно се поставя бродерията - лепи ли се или просто се слага
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg 4.jpg‎ (5.1 KB, 73 показвания)
    • Тип на файла: jpg 6.jpg‎ (5.4 KB, 229 показвания)

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Asss Виж мнение
    Така поне видях в руския сайт да го наричат. Как е на български още незнам.



    точно така се нарича Декупаж и на български.
    Има специални лепила и лакове за тях.Продават се в магазините за художници.Относно хартията тя е от тази за подаръци.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    В момента много любители се занимават с Декупаж. Обикновено се използва салфетка, но наистина си има много тънкости и не е толкова лесна работа.
    fillipova@yahoo.com

Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •