Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 125
  1. #16

    Подразбиране

    Аз използвах салфетки/вносни-многопластови. Ползва се само най-горния слой , лепя с лак за декупаж и отгоре се минавам няколко пъти със същия лак. Става стабилно стига да не се мие в миална.

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от skorpion Виж мнение
    момичета, в "слънчиглед" има хартия за декупаж, а за коледния базар на бг мама една видинлийка, женена в италия ни прави стъклени чинии по тази техника и ни изпрати-невероятно красиво нещо!Тази книжарница има сайт и може да се поръчва он-лайн от там. можете да си поръчате.
    кой е сайта на тази книжарница?

  3. #18

  4. #19

    Подразбиране ?

    знае ли някой ка се прави ефект на напукано при декупажа?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #20

    Подразбиране

    Аби, ефекта се прави със специалини лакове. Ако не се лъжа техниката се казва кракле.

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vanilaice Виж мнение
    Аби, ефекта се прави със специалини лакове. Ако не се лъжа техниката се казва кракле.
    da ima si spesialen lak za tova
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

  7. #22

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Asss Виж мнение
    Така поне видях в руския сайт да го наричат. Как е на български още незнам.



    точно така се нарича Декупаж и на български.
    Има специални лепила и лакове за тях.Продават се в магазините за художници.Относно хартията тя е от тази за подаръци.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    В момента много любители се занимават с Декупаж. Обикновено се използва салфетка, но наистина си има много тънкости и не е толкова лесна работа.
    fillipova@yahoo.com

  9. #24

    Подразбиране

    http://www.youtube.com/watch?v=Ua0ac...eature=related
    А ако някой може да преведе, цена няма да има

  10. #25

    Подразбиране

    Скоро бях в Испания при роднини и там видях такива апликации .За испанките е голямо хоби да апликират салфетки върху чинии.Изрязват салфетката и я залепят върху прозрачна стъклена чиния.После я доукрасяват с брокатчета,грундират.Но нататък технологията ми се губи

  11. #26

    Подразбиране

    А има ли разлика и как е по добре – да се ползват салфетки или хартия за декупаж?

  12. #27

    Подразбиране

    Ами ползват се и двете и салфетки и хартия.Знаи салфетката като си я изрежете преди да я залепите трябва да отделите само един пласт.После като мажете отгоре с лепилото започвате от средата към краищата.По този начин излиза въздуха.Ако все пак ви остане някое мехурче можете съвсем внимателно да го здупчете с една топлийка.С хартичта е същият метод.Желателно е хартията да е много тънка или и мека.Може да се използва и пауст,но от най тънкият.

  13. #28

    Подразбиране

    Наистина много интересна е техниката. Прочетох много неща за нея и има толкова страхотни примери, но искам да попитам само специални лепила ли трябва за тази техника или примерно може и с някакъв вид лак да се лакира отгоре след като се залепят елементите.

  14. #29

    Подразбиране

    Може и да се лакира с обикновен лак-зависи на какво е декупажа.Аз лакирам дървените и по-рядко керамичните предмети с обикновен лак за дърво-така напр-дъската за хляб я лакирам от декупираната страна,а от другата -не.Това позволява тя да се измива след употреба.Не знам обаче с какво да лакирам стъкло -страх ме е ,че ще се съсипе апликацията.Ако някой знае-моля да сподели.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от mareha Виж мнение
    Ами ползват се и двете и салфетки и хартия.Знаи салфетката като си я изрежете преди да я залепите трябва да отделите само един пласт.После като мажете отгоре с лепилото започвате от средата към краищата.По този начин излиза въздуха.Ако все пак ви остане някое мехурче можете съвсем внимателно да го здупчете с една топлийка.С хартичта е същият метод.Желателно е хартията да е много тънка или и мека.Може да се използва и пауст,но от най тънкият.
    Когато ползвам декупажна хартия,след като изрежа елементите,леко ги намокрям с вода,преди да ги залепя.Така те омекват и не позволяват да се задържа въздух под тях.
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •