Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 125
  1. #31

    Подразбиране

    Такааааааааааа, айде и аз като пробвала няколко пъти да се включа.преди да нанесете каквото и да било основата, която искате да облепите се боядисва с бяла боя-обикновена-за стени.Като изсъхне боята, отгоре се намазва като първи вариант лепило Ц20 в разреден вариант или не-зависи от фирмата, че напоследък попаднах на едно много течно и като престои така около 2-3 минутки се слага хизрязаната фигурка отгоре.Втория вариант е без Ц200, а направо фигурката и с разредено ц200 в/у орнамента с четка и както писаха момичетата по-горе :от средата навън.Като изцсъхне всичко се рисува, лепят се разни безобразни и т.н.-аз масово ползвам оцветители за латекс направо без разреждане и става чудесно.Ползвам и едни темперни бои, които имат метален отблясъ(к-май са на Фабер кастел--- в малки кофички-жестоко е с тях.Става и с бронз, ама там трябва да се внимава, че се пресича-не са една основа с боите!
    Не знам защо не мога да качвам снимки от 2 седмици, но ще насвия детето да оправи програмата и ще ви покажа какво чудо безподобно съм пробвала да правя-кратунки, шишета, дъските стават много хубави!
    Отгоре се слага различен лак-медиум или акрилен, яхтен-матов или гранцов-по желание.Има едни спрейове около 6-7 лв-също са перфектни. А на едни малки глупости се пробвах и слак за коса и стана, ама бяха глинени фигурки за великден.

  2. #32

    Подразбиране

    Ето тук има много момичета,които се занимават с тази техника.Някои от тях професионално.Ако ви интересува може да питате,ще ви се отговори.Давам линк към 24-та тема.На първа страница може да намерите линкове към предишните ,както и полезна информация.

    http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=351625.210

    Аз също се занимавам,но по-скоро за удоволствие.Не съм на висота и едва ли някога ще бъда.Все пак ето нещата на моя милост:

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=169534

  3. #33

    Подразбиране

    Ето и моите първи декупажни опити...
    Засега много елементарни и с почти подръчни средства....
    Малките саксийки с кактусчета са си на 11-годишната ми дъщеря-декупажчетата по тях също са си нейни...тя иска да пробва наравно с мен..всяка щуротия...когато е артщуротия...я поощрявам...



  4. #34

    Подразбиране

    Лети, страхотни са сакциите!
    Поздравления и на двете майсторки
    Може ли малко повече информация за техниката? Знам, че салфетките се лепят със специално лепило и отгоре се лакират

  5. #35

    Подразбиране

    Мими, Соня,благодаря за комплиментите!
    По горе имаше някъде линкове за техниката. Без претенции за изчерпателност ще ти кажа накратко това ,което знам и правя аз..
    По принцип техниката се изпълнява върху глинен съд, на който се нанася някаква акрилна боя (за основа..цвят по желание..слонова кост или нещо др.).Същото се прави и когато е върху стъкло или метал (виждала съм някои да нанасят и лепило С200 за основа (ама това не съм го пробвала още). То състарява предмета, защото се напуква при изсъхване-поне така пише
    Мотивите от салфетката се изрязват,като преди това им се махат долните 2 слоя-т.е. да остане само картинката..Тя се лепи със специално декупажно лепило(което аз нямам), четох из руските форуми,че лепилото се заменя успешно и с разбит белтък.Така правя и аз.Залепям картинката върху саксията-гледам да не се набръчка,размести или скъса.А ако останат мехурчета-просто леко бода с игла и изкарвам въздуха от картинката. Ако нещо не е както трябва-просто махам картинката и пробвам наново(това му е хубавото на белтъка)...Минаваш 1 слой с покривния лак.След което,ако искаш можеш да рисуваш с др. бои по саксията, за да прикриеш краищата на салфетката-прави се най-често с боички на акрилна основа(както съм направила аз със златната боичка-останала от часовете по рисуване на дъщеря ми),може и с лакове за нокти, брокати и т.н..Когато всичко изсъхне,саксийката се минава отново с декупажен покривен лак.Той е два вида- мат или гланц. Има и такъв, който се напуква след нанасяне и умишлено състарява предмета..Аз използвам гланциращ лак-български..Купих си го от Купчийницата за 2, 60 ..там някъде.Имаше и немски ,ама той беше към 5-6 лв.. За пластмасови саксийки гланциращият лак ми се видя по-подходящ.. Мисля сега едни шишенца да ги превърна в минивазички..И металната ми кутия за бродиране също ще претърпи претрансформация, но не мога да си намеря подходящи салфетки.Търся нещо с големи слънчогледи (дъщеря ми има 1 такава салфетка в колекцията си -ама не ми я дава... Трябват ми поне 3-4 салфетки.Обиколих Метро, Кауфланд, Сани и никъде не открих подходящи...така,че скоро пак ще покажа и др. неща...Само да се сдобия със салфетки...
    Редактирано от leti_at : 06.11.2009 в 19:21.

  6. #36

    Подразбиране

    Лети, благодаря за информацията

    Виждала съм салфетки, които се продават на бройка, в един магазин за художници на Джумаята. Но не знам на какви цени са и какви видове има. А някъде в интернет съм чела, че се използват и картинки, принтирани на обикновена хартия. Но може би те няма да могат да се залепят с белтъка

  7. #37

    Подразбиране

    И аз от няколко дни се занимавам с декупажМного пипкаво ми се струва,но лека-полека ще се научаТова са първите ми опити-къде криво,къде салфетката се е скъсала,къде се наслоил повечко лак....Но се учим от грешките си,нали?
    [URL="http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i207/1102/70/336944d3f719.jpg.html"]

  8. #38

  9. #39

    Подразбиране

    за чашите, страхотни са. Съгласна съм че е много пипкава работа , но затова пък красива

  10. #40

    Подразбиране

    iasi благодаря
    Ето още няколко (моята фабрика не спира да работи)

  11. #41

    Подразбиране

    Редактирано от teen_f : 25.02.2011 в 14:51.

  12. #42

    Подразбиране

    Наистина нямаш спиране
    Да не би да си оставила студентите да

  13. #43

    Подразбиране

    Те студентите бяха зимния семестър Сега като ги няма мога да се отдам на хобита-нови и стари

  14. #44

    Подразбиране

    Чудесни неща показваш!!! И като си помисля, че това е само началото ... И аз започнах с 2 бурканчета, в които си съхранявам мъниста и много ме увлече ... Успешен старт на новото ти занимание!!!!

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    А да попитам - върху пластмасова саксийка дали ще се получи нещо?

Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •