Показване на 1 до 6 от 6
  1. #1

    Talking Дайте идея за нещо постно, което да ядат с удоволствие и непостещите

    Вече ми омръзна всичко постно, което мога да готвя. Краят на постите още не се вижда. Отмина и дългоочаквания Никулден. С удоволствие приемам съвети и идеи за постни ястия, които са достатъчно вкусни , за да нахраня и другите около мен. Искам да уточня, че под постно ястие разбирам - в него да няма сирене, кашкавал, яйца и каквото и да било животинско.

  2. #2

    Подразбиране Постно за непостещи

    Ако обичате ориз - ризото. Най ми е любимо със спанак и броколки, но може със всякакви зелении, а непостещите може да си настържат кашкавалче, че даже и месце, защото принципа на ризотото е всичко да се прибавя при /почти/ готов ориз.
    Също всички видови зелници, лучници и др., които отнемат повече време за приготвяне, но пък са вкусни.

    В нашата къща много обичаме спагети и често като постя правя следните:
    /знам ги от Звездев/
    -запържва се за секунди просто ситно нарязан чесън с джинджифил /никога нямам пресен, но и на прах става, но много малко, защото е със силно изразен аромат/
    -слагаш нарязан праз - и той за малко /2-3 мин.
    -царевица /от консерва/ ако е замразена изчакваш малко повече
    Сипваш вече сварените спагети, соев сос и след 1мин. сервираш. Детенце може да ги яде всеки ден.
    За днес и утре - тез нещица, после - други

  3. #3

    Smile

    Питай ме какво не съм пробвала аз ,защото почти не ям месо
    Пробвай ако искаш да им направиш вегетариански кюфтета от варени картофи, 1 чаша смлени орехови ядки,полвин чаша овесени ядки ,2/3 сухи филии хляб,3/4 яйца и подправки по твой вкус. Овесените ядки предварително накисваш във вода и преди да ги смесиш с останалото ги оцеждаш .
    Сваряваш околко 1 кг картофи и от всичко изброенно по- горе правиш смес.
    От нея оформяш кюфтенца ,овалваш в брашно и пържиш Да ви е сладко

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  4. #4

    Подразбиране

    ЗАПЕКАНКА С ГЪБИ

    продукти:
    500 гр. гъби
    1 глава лук
    1 филия хляб
    1 с.л. брашно
    1 с.л. олио

    гъбите и лукът се нарязват и се задушават.
    хлябът се накисва с вода, мляко или гъбен бульон (по избор)
    брашното се запържва в олиото и се добавя 100 мл. вода или гъбен бульон.
    всичко се смесва + подправки, сол и се изсипва в намазана тава.
    отгоре може да се поръси с настърган растителен кашкавал, галета, смлени корнфлейксове (по желание).
    пече се на средна фурна 35-40 минути.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря за всички идеи. Мисля на първо време да опитам ризото със залениите, защото сме оризоядни. Правила съм ризото почти със всичко, но с броколи - не съм. След това ще опитам и другите неща. А сега да ви кажа как ние обичаме спагетите по време на пости. Запържвам силно гъби- начупени на едри парчета с черен пипер (може и други подправки). Като са вече почти готови прибавям обилно кромид - пак на едро и запържвам и него. Накрая слагам в тигана и готовите спагети. Разбърквам ги. Това върви много с чаша червено вино.

  6. #6

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето ти няколко рецепти от мен:

    Хайвер от маслини

    300 г черни маслини
    1 глава лук
    2-3скилидки чесън
    2 с.л. магданоз, ситно нарязан
    5 с.л. зехтин
    сол, черен пипер на вкус
    сок от половин лимон
    Приготвяне :
    1. Маслините (изчистени от костилките), лукът и чесънът и магданозът се смилат в кухненски комбайн до гладка каша.
    2.Постепенно в комбайна се добавя на тънка струйка зехтина.
    3. Накрая пюрето се подправя със сол, черен пипер и лимонов сок на вкус.


    Гъби със зеленчуци


    1кг гъби,
    8 моркова,
    6 глави лук,
    300 гр.соеви кълнове,
    200 мл. олио,
    1 с.л магданоз
    Изчистваме гъбите и ги нарязваме.Сваряваме ги в леко подсолена вода.Измиваме морковите ,нарязваме ги на кръгчета и леко ги изпържваме ,след това добавяме лука и соевите кълнове,посоляваме,добавяме и гъбите.Захлупваме с капак и ги задушаваме 5 минути.Като разбъркваме от време на време.Преди поднасяне поръсваме с магданоз.

    Задушени чушки с царевица

    3 червени чушки,
    200 гр. консервирана царевица,
    1 глава лук,
    1 морков,
    1 бр. Maggi зеленчуков бульон,
    3 с.л олио
    Приготвяне:
    1.Нарязваме лука на дребно,моркова рендосваме.Изчистваме чушките от семената им и също ги нарязваме .
    2.Загряваме олиото,прибавяме лука и го изпържваме до златисто.Добавяме морковите и леко ги изпържваме.Прибавяме и чушките.Пържим 5 минути.
    3.Разтваряме Maggi зеленчуковото бульонче в 200 мл вряла вода
    4.Към изпържените лук,морков и чушки добавяме царевицата и доливаме разтвореното Мaggi зеленчуковo бульончe.
    5.Захлупваме тигана и задушаваме 20 минути.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •