Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Подразбиране дължина на конеца

    :? С каква дължина на конеца шиете
    В началото започнах да шия с доста дълъг конец, но много се усукваше и връхчетата му се разнищваха и ставаха мъхести, а сега шия с дължина около 70 см като конеца го правя на два ката .Освен това в готовия комплект на Ланарте който си купих конците бяха с дължина около 50 см. Искам да разбера има ли ''идеална дължина'' с която да се шие?
    ..::Gobelin World::..

  2. #2

    Подразбиране

    Най-удобна дължина за мен са 3 дължини на чилето. Издърпвам толкова и режа. Не ги нарязвам предварително.

  3. #3

    Подразбиране

    Аз пък режа чилето на 4 дължини и обикновено шия с дълъг конец. Когато имам по-малко бодове - например 20 си режа от конеца толкова ,колкото ми трябва за 20 бода. Предварително съм си изчислила, че например за 20 бода 1:4 ми трябва конец една идея по-малък от дължината на 20 квадратчета от панамата. Налагам дългия конец върху панамата, отмервам до 20-то квадратче и режа. Така се шие много икономично и почти не ми остават малки конци да се чудя какво да ги правя. Не че ги хвърлям. Винаги им намирам място.

  4. #4

    Подразбиране

    Аз си разрязвам предварително всички мулинета на 8 части - по 1 метър и също си пресмятам колко ще ми трябва за даден участък, за да си отрежа от еднометровия конец. Използвам 1 конец, сгънат на 2, вдявам от към двойния край, като оставям само около 7-8 мм, завъртам и отново го прекарвам през ухото - влиза два пъти от едната страна на ухото. По този начин се получава нещо като възелче и не се разнищва и не остава единият край по-дълъг от другия.

  5. #5

    Подразбиране

    Аз също режа чилето на 8,но си имам една хитринка ,която използвам за да не се разнищва конеца: Вдявам го двоен така,че прегъвката да остане като край,а началото са двата края,после като стане къс в прегъвката мушвам конец от обикновена макара и така го използвам съвсем до край.Сигурно не съм открила топлата вода,но когато работя със по-скапани конци слагам обикновения още от начало за да не се промушва гобленовия изопщо през ушите на иглата и да не се разнищва.

  6. #6

    Подразбиране me4ta

    az izobshto ne gi meria tezi konci,prosto si gi reja na oko.ne gi meria,no naistina otnachaloto mi biaha dalgi i se razmahvaha,no i zavisi ot koncite.a sega mi sa po-kasichki i mi e dosta dobre a i s DMC e drugo da se shie.

  7. #7

    Подразбиране

    :? prinzesata11 а как започваш :? всеки път ли промушваш под шитото щом използваш като начало конеца от към двата края, или пък аз нещо не съм доразбрала

  8. #8

    Подразбиране

    Да mylli всеки път като започвам промушвам под вече ушитото,но аз шия редово или огледално или двулицево-незнам как точно го наричате тук така,че това изобщо не ми е проблем. Навремето и аз шиех по стандартния начин и много се нервех когато трябва да започна нов цвят някъде на празно място. За да не стават възли оставях в началото по-дълъг конец и после с иглата го промушвах под ушитото. Сега това го правя само веднъж-в началото на всеки гоблен

  9. #9

    Подразбиране

    аааа ясно, благодаря ти за разяснението. Може би по начина по който шиеш е по-удобно, аз шия цветово ако мога така да се изразя и не мисля че ще ми е удобно :?

  10. #10

    Подразбиране

    Аз си режа конеца на 8 дължини на челето, след това го пегъвам на две, т.е, става 4 дължини.

  11. #11

    Подразбиране

    Аз си издърпвам 5 дължини от чилето, после издърпвам само една нишка, прегъвам я на две, в иглата промушвам свободните краища, а с другия край започвам конеца върху панамата. Получава се ушенце, през което промушвам иглата с конеца, като по този начин няма възел и не се промушва след това под избродираното. Така е лесно и да се започва нов цвят където няма бродирано до този момент, а и се избягват 2 пъти по малко промушвания под бродираното вече. А и по този начин се получава т.нар. разминаване на двете нишки на конеца, което според мен е полезно, защото иначе ще се отрази на бодовете - ще станат неравномерни.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от prinzesata11
    Аз също режа чилето на 8,но си имам една хитринка ,която използвам за да не се разнищва конеца: Вдявам го двоен така,че прегъвката да остане като край,а началото са двата края,после като стане къс в прегъвката мушвам конец от обикновена макара и така го използвам съвсем до край.Сигурно не съм открила топлата вода,но когато работя със по-скапани конци слагам обикновения още от начало за да не се промушва гобленовия изопщо през ушите на иглата и да не се разнищва.
    Аз,точно в тази прегъвка не мушкам обикновен конец за шиене,а от същия конец,с който шия и така си удължавам конеца. :wink:

  13. #13

    Smile

    В началотона всеки гоблен, започвам с бримка е не с възлече и от там нататък работя с конец дълъг малко повече от 1 м., който прегъвам на две и промушвам разделените краища под вече ушитата част на гоблена, а към иглата ми остава бримката и после само промушвам следващия конец в бримката и продължавам. Така се работи икономично( Показа ми го една гобенарка преди повече от 20 години! Така можетете да ушиете пасажи с един цвят с около 3 м от конеца без да се налага да промушвате за начало и край. Незнам дали се разбра нещо

  14. #14

    Подразбиране

    - не ,не разбрах поясни ако може.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от syzi Виж мнение
    - не ,не разбрах поясни ако може.
    Фактически като свърши цвета,вместо да подпъхва и реже края,захваща следващият конец с бримката както като се прави синджирче.Нали така? То не че и аз успях да обясня ама поне разбрах

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •