Показване на 1 до 8 от 8

Тема: Бухтички

  1. #1

    Подразбиране Бухтички

    Продукти:

    1 коф. кисело мляко
    1 ч.л. сода бикарбонат
    1 ч.л. сол
    1 яйце
    3-4 с.л. олио
    около 500 гр. брашно /докато спре да лепи по ръцете/

    Приготвяне:

    Содата се погасява в киселото мляко. В съд се поставят млякото, яйцето, солта и олиото. Смесват се продуктите. Не използвам техника, но не вярвам да навреди. Постепено прибавям брашното и бъркам. После се измесва. Разточва се с дебелина около половин сантиметър. Реже се на формички по желание. Пържи се в сгорещено олио.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Леле, колко вкусно, колко съм качила по празниците! Направо ми се плаче! Но тези бухти непременно ще се пробват!

  3. #3

    Подразбиране

    Аз ги правя по подобен начин, но не слагам яйце и за по-бързо не разточвам. Слагам и сирене вътре.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз ги правя така, но не ги разточвам, а правя тестото меко и ги разпъвам с ръце като малки мекички. Това спестява доста време.
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    и аз ги правя така и стават много вкусни.

  6. #6

    Подразбиране

    Аз ги разточвам и след като се изпържат се надуват и се образува"кратерче" вътре и дъщеря ми го пълне с течен шоколад или кис. мляко.ОООООООО-па , че се окапахме.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  7. #7
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    И аз ги разточвам,просто навик,но наистина май по празниците се поотпуснах и скоро нито бухти,нито торти

  8. #8

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря,gni! Припомни ми рецепта, която преди години много често използвах за съботно-неделна закуска! И аз ги правя точно така.Утре сутрин приятно ще изненадам всички в къщи!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •