Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 34
  1. #16

    Подразбиране Какъв бод използвате?

    Ако може някой да сподели с какъв бод шие върху черна панама 16. Искам да ушия златните момичета на ЗР, купих си панама от Пловдив, но още се чудя с кръстат бод или 1:1 и с двоен или троен конец.

  2. #17

    Подразбиране

    Зависи как шиеш - стегнато или отпуснато. Аз пробвах с кръстчета на 16-ти каунт, но ставаше толкова сбито, че с мъка промушвах иглата. След това пробвах с гобленов бод и троен конец и повече ми хареса.

  3. #18

    Подразбиране

    Благодаря, за мнението, аз никога не съм шила гоблени с кръстчета и на панама различна от българската - стандартната. Предпочитам гобленовия бод. Просто от това, което прочетох във форумите останах с впечатление, че на Аида 16 се шие с кръстчета и не бях сигурна дали ще се получи с гобленов бод.

  4. #19

    Подразбиране

    След като вече имаш панамата, първо пробваш в единия ъгъл с различни бодове, както и с 2 и 3 конеца. Така сама ще прецениш кое при теб се получава най-добре.

  5. #20

    Подразбиране

    Az wiq jenata s konq na Lanarte na panama 16 kaunt s krastce i edna niwka muline/ stava mnogo nejno i hubavo spored men eto i snimka
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    Такава беше и първоначалната ми идея, но исках и мнението на някой, който вече е шил такива гоблени.
    Когато си видял крайния резултат е по-друго, а и от това което виждах като снимки, всичко беше с кръстат бод.
    Сега когато знам, че някой друг също е шил с гобленов бод съм по-спокойна.
    Не е за пренебрегване и факта, че с гобленовия бод работата е наполовина. Ако ефекта е добър, не виждам защо трябва да се шие с кръстчета. Но явно е въпрос на избор.

  7. #22

    Подразбиране

    Сега като виждам, какво е показала alunagalia - няма как да не призная, че изглежда чудесно.

  8. #23

    Подразбиране

    Ако модела е с кръстче,защо не го ушиеш така?Изобщо не е трудно,а и се получава отличен краен резултат.

  9. #24

    Подразбиране

    Аз незнам в оргинал моделите как се шият. Става дума за това:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Tezi modeli sa proektirani s krastce bod dokolkoto znam.

  11. #26

    Подразбиране

    Шила съм част от златните миражи и на тях е упоменато, че са за кръстче на 14-ти каунт с две нишки, а не на 16-ти.

    Опасявам се, че във твоя вариант на панама кръстчето може да се окаже не съвсем удачно. Мисля, че с една нишка ще прозира, а с две ще стане много грубо.

  12. #27

    Подразбиране

    Аз пък преди няколко дни започнах коня, но в червения вариант - "Огън и лед". Според указанията той се шие на черна Аида 14 с бод кръстче и двоен конец и аз така го започнах. Мисля че трябва да спазваш указанията за гоблена, който си си избрала, защото ефектът иначе няма да е същия.

  13. #28

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sstat Виж мнение
    Ако може някой да сподели с какъв бод шие върху черна панама 16. Искам да ушия златните момичета на ЗР, купих си панама от Пловдив, но още се чудя с кръстат бод или 1:1 и с двоен или троен конец.
    Аз ших златните момичета на аида 16 с гобленов бод,3 ката конец.По указание е с кръстчета.Реших с бод 1;1 да е ,понеже не са комбинирани с други бодове и не се търси релеф.Погледни в творбите ми

  14. #29

    Подразбиране

    Благодаря за менията. Вероятно ще изпробвам и двата варианта на различните модели. Хубавото е, че и двата бода са изпробвани и като гледам и в двата случая става добре.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз съм шила едно от момичетата с бод 1:1 . А моя приятелка уши всички 1:1 и станаха добре.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •