Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 87
  1. #16

    Подразбиране

    Виждам, че сте познавачи на Милена стил.Сигурно това е мястото,откъдето мога да получа съвет.Харесах си един техен комплект/ще кача снимка/.Досега не го видях никъде ровейки се по темите.Да не би случайно да им е авторска разработка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #17

    Подразбиране

    Аз довършвам "Пролет в селото" с конци Анхор и става много хубав! На свекърва ми поръчах от интернет "Св.Иван Рилски" - дойде за три дена и ми се струва , че също е добро съчетание .По- ми е лесно да си купя готова комлектовка, отколкото да събирам конци или да си купя цяло чиле след като ще ми трябва само един конец от даден цвят.Схемите им са много четливи - на А4 и се работи много лесно!
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  3. #18

    Подразбиране

    Взех си Вестфалската воденица от Милена стил и не ми харесва как са подбрани цветовете.Другото ми разочарование е от АДОР и ще ви го покажа-това беше първия ми гоблен и не ми беше ясно как да сменям конците ако не ми харесва как става.

  4. #19

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maleks Виж мнение
    Виждам, че сте познавачи на Милена стил.Сигурно това е мястото,откъдето мога да получа съвет.Харесах си един техен комплект/ще кача снимка/.Досега не го видях никъде ровейки се по темите.Да не би случайно да им е авторска разработка.
    не вярвам Миленастил да имат авторска разработка това да не е някаква шега всичко тяхно е откраднато от нета.

  5. #20

    Подразбиране

    Това съм го виждала в каталога на Помимат Монтана, а откъде пък те го имат, това е вече друг въпрос, за тях допускам че е авторско, и другия вариант е да са го краднали от някоя чужда фирма просто да е неизвестно.

  6. #21

    Подразбиране

    Да,видях в Полимат.Когато кликна в/у картинката за доп.данни/конци, цени, размер/ нищо не се отваря.Благодаря за помощта.Все пак ще изчакам още малко-няма да избяга от магазина.

  7. #22

    Подразбиране

    Може ли и аз да се изкажа,надявам се никой да не се обиди от моя коментар,та на въпроса-защо постоянно се оплаквате от някоя фирма,ами не си купувайте от магазините,откакто съм регистрирана тук шия само гоблени със схеми от нета,и ако искате вярвайте но схемите са прекрасни.Като искате да шиете нещо просто пуснете един пост в Заявките и винаги ще се намери някой който ще ви помогне
    Разгледах ти галерията и работите ти са страхотни. Видях, че имаш ушит Св. Георги. Имам слабост къмтози светец. Подариха ми вилерова схема, но нямам ключ за конците. Би ли помогнала, ако можеш

  8. #23

    Подразбиране

    Аз имам 4 гоблена на Милена стил и до сега не съм имала проблеми нито със схемите , нито в цветово отношение.Сега довършвам "Исус чука на вратата" и също е мн. сполучлив.Следващия ,който ме чака пак е техен-"Пролет в селото"Но може аз да съм попаднала на по- сполучливи комплектовки.
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  9. #24

    Подразбиране

    Може.От Галерия Бродерия ших Светата семейство и нямаше знаци на китката на ръката на Мария.Иначе всичко,което съм шила тяхно и аз си го харесвам.

  10. #25

    Подразбиране

    Здравейте и от мен.В момента шия на Милена стил едно малко гобленче-Ангел,модела го взех от януарския брой на списание Галерия бродерия и си купих конци Ариадна,става много хубав.Но за съжаление майка ми направи грешката да си купи "Есен в Рамзау"-готова комплектовка на Милена стил пак с конци Ариадна - направо става ужасно и тя се отказа да го шие.Намерих и вилеровия модел и легендата с ДМС и Анхор и сега го започна отначало.Разликата е огромна.Не си заслужава изобщо голям гоблен да се шие с тези конци Ариадна, нямат хубава цветова гама.

  11. #26

    Подразбиране

    засега шия готовите комплектовки на "Милена стил" с конци "ариадна" - това защото съм начинаеща. не са кой знае какво. но ... от три гоблена на два конците не стигат - това първо. второ - всички конци "шият" различно - някои са плътни, други са ... нямам думи. да не говорим, че ако работиш по упътванията до никъде няма да я докараш. пробвах един гоблен с двоен конец / както беше по упътване/ - ужас . на нищо не приличаше и се наложи да го разшивам. това пък е по - лошо от шиенето. единственото, което им е качествено, са схемите.
    взех и един гоблен, който търсех с DMC /още не съм го почнала/. той пък се оказа на фирма .... никъде не пише на коя. с отвратителна схема. затова го дублирах с този на "милена", макар че са огледални профили, но пък се оказа, че на "милена е графика, а другия - цветен. шах , и мат. сега ще почна графиката, а ако намеря схема на цветния / но не ръчно рисувана/ ще започна и него. гоблена е "исус с венеца". моля ако някой разполага с хубава схема за цветния ..... и е така добър, да пише и ако пожелае да ми я предостави. мисля, че беше с 9 / девет/ цвята. профила няма значение.
    е, ако никой няма такова нещо , ще я прерисувам - толкова търпение ще имам

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от merilinm Виж мнение
    засега шия готовите комплектовки на "Милена стил" с конци "ариадна" - това защото съм начинаеща. не са кой знае какво. но ... от три гоблена на два конците не стигат - това първо. второ - всички конци "шият" различно - някои са плътни, други са ... нямам думи. да не говорим, че ако работиш по упътванията до никъде няма да я докараш. пробвах един гоблен с двоен конец / както беше по упътване/ - ужас . на нищо не приличаше и се наложи да го разшивам. това пък е по - лошо от шиенето. единственото, което им е качествено, са схемите.
    взех и един гоблен, който търсех с DMC /още не съм го почнала/. той пък се оказа на фирма .... никъде не пише на коя. с отвратителна схема. затова го дублирах с този на "милена", макар че са огледални профили, но пък се оказа, че на "милена е графика, а другия - цветен. шах , и мат. сега ще почна графиката, а ако намеря схема на цветния / но не ръчно рисувана/ ще започна и него. гоблена е "исус с венеца". моля ако някой разполага с хубава схема за цветния ..... и е така добър, да пише и ако пожелае да ми я предостави. мисля, че беше с 9 / девет/ цвята. профила няма значение.
    е, ако никой няма такова нещо , ще я прерисувам - толкова търпение ще имам
    Аз съм шила ето този Христос с трънения венец ,но не знам схемата на коя фирма е,защото не съм го купувала ,а ми беше даден.Имам схемата-може да се каже четлива-но според мен това е единствения ми несполучлив гоблен и това е заради подбора на цветовете.Но ако наистина искаш мога да ти пратя схемата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  13. #28

    Подразбиране

    Наскоро завърших един букет от Галерия бродерия,уверявам ви че стана чудесен,ама една работа като ще е на тото...остави.Манка много ти благодаря,че ми отвори очите относно гоблените и схемите в нета,че много ги харесвам,ама досега нямах куража да започна.Престрашавам се.

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от katrin004 Виж мнение
    Наскоро завърших един букет от Галерия бродерия,уверявам ви че стана чудесен,ама една работа като ще е на тото...остави.Манка много ти благодаря,че ми отвори очите относно гоблените и схемите в нета,че много ги харесвам,ама досега нямах куража да започна.Престрашавам се.
    Я си ший спокойно схемите от нета,до сега аз лично съм нямала кофти схема,а ако някой от цветовете не ми е харесвал просто го сменям с друг и продължавам ...

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от manka Виж мнение
    Я си ший спокойно схемите от нета,до сега аз лично съм нямала кофти схема,а ако някой от цветовете не ми е харесвал просто го сменям с друг и продължавам ...


    благодаря за бързия отговор. моите са съвсем различни - графиката е десен профил, а цветния - ляв. иначе като схема нямат разлика, огледални образи са. но са съвсем различни от това, което си работила. моите са с главата наведена надолу. цветната е ужасна.
    а с този бад 1:1 изобщо не мога да се справя. не знам дали е от панамата или от некадърността ми, но .... както и да го премятам , все едно и също се получава - два бода ми влизат в един отвор, а следнащия бод е нормален. вчера няколко часа го мислих единствения начин да ушия този бод е точно като бода виднъж отгоре , веднъж отдолу .......

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •