Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 19
  1. #1

    Подразбиране Шоколадов кекс с портокалово - изварен пълнеж

    113 г масло или маргарин
    4 яйца
    3/4 чаша захар
    3/4 чаша кисело мляко
    2 чаши брашно
    1 бакпулвер
    1/2 чл сол
    1/2 чаша натрошен шоколадов чипс
    4 ст.л какао

    пълнеж: 300 г извара, сок от 1 портокал

    Захарта и маслото се разбиват, добавят се 3 яйца.Прибавят се млякото, солта, брашното и бакпулвера.Отделят се 5 с.л от сместа.Изварата се разбива с едното яйце, отделеното тесто и сока от портокала.В първата смес се прибавя какото и шоколадовия чипс, начупен на ситно.Изсипва се във форма, прави се бразда по средата и се слага изварената смес, разбърква се с вилица като за мраморен кекс. Важно е двете смеси да са с еднаква гъстота.Пече се при 180 гр 55 мин. Когато кексът изстине се полива с глазура от портокалов сок и пудра захар.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Хей Джема, това е много интересен кекс .

    Някои моменти не ми станаха много ясни, затова, кажи ми как се прави този шоколадов чипс, ако може и рецепта за заливката отгоре и ако може и рецептата за мраморния кекс.

    Решила съм утре са направя този кекс

  3. #3

    Подразбиране

    "Заливката" отгоре е глазура от портокалов сок смесен с пудра захар до необходимата гъстот. А за мраморния кекс първо се изсипва едната смес, после другата и се правят кръгообразни движения леко с вилица,за да се получи специфична шарка на кекса.Шоколадовия чипсне се прави, той е готов, ох, че сега не се сещам марката. Нещо като нескуик. може и нескуик, едни такива шоколадови топчета. Абе огледай се по рафтовете за зърнени закуски и ще ги видиш.

  4. #4

    Подразбиране

    Изглежда превъзходно.
    Веднага се захващам с пробата....

  5. #5

    Подразбиране

    Джемма,

    Убий ме ако разбрах какво, как и кога се прави с шоколада!
    Да не си го бутнала и него при болничния картон, бе момиче?? :?

  6. #6

    Подразбиране

    :? Прочетох си глупостите и ги поправих съответно. Нещо явно ме осенява от време на време, ама не това дето трябва.

  7. #7

  8. #8

    Подразбиране

    Ами така става с тези нощни писания

  9. #9

    Подразбиране

    О! Ти сложи ножа на всички ни!
    Обиконвено това е моята зона.


  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nelka
    О! Ти сложи ножа на всички ни!
    Обиконвено това е моята зона.

    Ами аз съвсем случайно попаднах в този сайт. Едно време и аз шиех гоблени и осъмвах с тях даже толкова се увличах,ч е не забелязвах как е настанало утро. Обаче с този компютър съвсем ми отслабна зрението и вече не се занимавам.

    От няколко дена съм постоянно тук, за първи път да ме впечатлят толкова рецепти на куп, а толкова форуми съм обикаляла(като изключим руските, където като вляза забравям за времето, толова интересни неща има). Има много интересни неща тук и жалко, че не ги видях преди празниците , но има време. Мисля сега да пусна една темичка за Свети Валентин меню . От далеко та да е леко .

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    Ето, току що го направих:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #13

    Подразбиране

    Djemma, а рецептата къде , нещо не я намирам

  14. #14

    Подразбиране

    Ами в началото на първа страница, това е тема за този кекс.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Кексът на вид е станал страхотен,не се съмнявам и за вкуса.
    Джема,как издържаш само да правиш,без да си хапваш...... :?

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •