Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 19

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Кифлички с кашкавал

    200 пр.мляко
    30 г мая
    1 с л мед
    400 гр брашно
    50 г масло
    150 г настърган кашкавал
    щипка сол

    Меси се тесто по общите правила за тесто с мая. Накрая се прибавя кашкавалът. Като втаса се оформят кифли, които се мажат с яйце и се пекат. Може да се сложат и различни плънки.Например :
    100 гр шунка
    2 с л магданоз
    1 с л горчица
    Тестото е много меко и вкусно, приятно е и за обработка и за ядене.

  2. #2
    Активност
    с. Приселци обл. Варна
     
    10 Мнения
     

    Подразбиране

    Кифлите изглеждат много апетитно!!! За пръв път някой слага снимки към своите рецепти, което е много добре, защото всеки ще знае как трябва да изглежда това, което е започнал да прави.
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ

  3. #3

    Подразбиране рецепта

    записах си рецептата за кифлите и през този уйкенд ще ги пробвам ,но не трябва ли първо да оформим кифлите и тогава да ги оставим да втасат и печем :?

  4. #4

    Подразбиране

    E.да естествено Мислех, че е ясно. Първо втасва тестото, след това се оформят кифли, пак втасват и тогава се мажат с яйце и се пекат.На мен много ми хареса тестото.Прекрасно е .

  5. #5

  6. #6

    Подразбиране

    Djemma кифличките станаха страхотни, в къщи ми казаха по-честичко да поглеждам във Кулинарния сват :wink:
    Ето ги и тях почерпете се
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Браво Мили, кифличките са страхотни.И на мен ми казаха, по-честичко да ги правя. :wink:

  8. #8

    Подразбиране

    Като гледадам какви вкусотии си приготвяте чак ви завиждам аз горката съм се хванала с едни ремонти и не ми остава време почти за нищо но когато свърша ще пробвам всички рецепти които сте дали.Аз пък ще ви дам една за торта Гараш но в момента незная къде ми се намира тетрадката с рецептите. :wink:

  9. #9

    Подразбиране

    И аз направих кифличките вчера, само дето станаха малко твърди, но пак ги изядохме.

  10. #10

    Подразбиране

    Да не си сложила повече брашно? При мен се получиша пък много мекички.Много ми хареса тестото.Незнам или маята не ти е била хубава :?

  11. #11

    Question

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Да не си сложила повече брашно? При мен се получиша пък много мекички.Много ми хареса тестото.Незнам или маята не ти е била хубава :?
    Нали всички знаем, че 200 мл вода не са равни на 200 г брашно Много хора използват мярката на една водна чаша и според мен от там идва объркването с брашното за тесто.
    Трябва да се изясни въпроса колко чаши брашно се слагат Т.е. на какво се равняват 200 г, например?
    Аз за себе си знам, най-често на око и на усет я карам

    Успех на всички и с благодарност към милата Джема!

  12. #12

    Подразбиране

    Djemma, благодаря за интересните рецепти, които ни предлагаш Преди 2 дни направих кифличките с кашкавал и станаха чудесни Станаха мекички и много вкусни, 15 минути след като ги извадих от фурната вече ги нямаше Непременно ще пробвам и другата рецепта за кифлички,както и чесновите хлебчета.Изобщо благодаря на всички момичета, които споделят с нас както страхотното ни общо хоби - гоблените, така и кулинарните си идеи

  13. #13

    Подразбиране

    Джема, а каква мая използваш? На прах или обикновена? Защото съм правила кифлички с нормална мая, но тестото ми стана твърдо и не бухна много. А от сухата мая съм много по- доволна.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз използвам суха мая, защото тестото го меся в хлебопекарната,а в инструкцията пише да се използва суха мая.макар че съм използвала и свежа,но по-лесно ми е със суха. Имам си винаги пакетчета в къщи и когато реша,веднага меся.

  15. #15

    Подразбиране fjhflf,

    Най накрая ми остана време и замесих кифлите...нямам думи освен една-ПРЕВЪЗХОДНИ

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •