Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 19 от 19
  1. #16

    Question

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Да не си сложила повече брашно? При мен се получиша пък много мекички.Много ми хареса тестото.Незнам или маята не ти е била хубава :?
    Нали всички знаем, че 200 мл вода не са равни на 200 г брашно Много хора използват мярката на една водна чаша и според мен от там идва объркването с брашното за тесто.
    Трябва да се изясни въпроса колко чаши брашно се слагат Т.е. на какво се равняват 200 г, например?
    Аз за себе си знам, най-често на око и на усет я карам

    Успех на всички и с благодарност към милата Джема!

  2. #17

    Подразбиране

    Радвам се,че ви харесват, рецептата е на Карина от кукинга, аз само я споделих с вас.

    Аз ползвам кантарче в кухнята , когато в рецептата пише чаша- винаги ми става по- лепкаво тестото, затова харесвам повече рецепти с грамажи.Купете си кантарчета момичета, не са скъпи , а всичко става чудесно с точен грамаж.

  3. #18

    Подразбиране

    Да, и аз съм привърженик на точния грамаж когато готвя по рецепта. Рядко имам късмет да налучкам точната консистенция когато меря на око, правейки нещо за първи път...
    А кантарчето ти електронно ли е? Все не мога да се наканя, механичните ми се струват неточни...

  4. #19

    Подразбиране

    Реклама:
    Механично е- и аз все не мога да се наканя да си купя електронно. Но въпреки това е по- добре от чаша или лъжица като мярка.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •