Показване на 1 до 15 от 219

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Мила Джема,
    Честито за новата темичка, а също така и за новите придобивки!

    Цветовете, които си избрала за кухнята са супер. Дано имаш късмета да получиш новата кухна за рожденния си ден или поне да е твоя осмомартенски подарък.
    Очакваме твоите кулинарни изкушения приготвени в новата обстановка!

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря много, явно няма да е за рождения ден, дано да е за 8 март. Не сме я поръчали още, този,който ще я прави е зает, чакаме да се обади.

  3. #3

    Подразбиране

    Днес пробвах едни кюфтета от руския форум, но не съм им записала наименованието и аз незнам защо. Снимка този път няма да прилагам- на вид са като обикновени кюфтета, но са много пухкави и сочни. И така трябват ни :

    500 гр кайма
    3 филии хляб
    1 глава лук
    2 с.л нарязан магданоз
    сол и черен пипер на вкус
    2 яйца
    2-3 с.л вода
    1 ч.л горчица

    Лукът, хлябът(накиснат и изцеден) и магданозът се завъртат няколко пъти в комбайна с бутона пулс. Който няма комбайн, става с месомелачката, така пише в рецептата. Аз ползвах комбайн. Прибавя се кайката и още малко се смила, като се внимава да не стане на пюре. Вади се в купа, прибавят се 2 жълтъка, горчицата, солта и черния пипер. Всичко се омесва добре. Белтъците се разбиват на не много твърд сняг. Внимателно се изсипват при каймата и леко с дървена лъжица се разбъркват докато се поемат от сместа.През това време олиото сме го сложили да загрява, така че веднага пържим кюфтета, които оформяме с мокри ръце и не овалваме в брашно. Не се бучат в никакъв случай с вилица, а се обръщат внимателно в тигана. Стават много сочни и пухкави.

    Отдавна им се точих, ама нещо нямах нерви да се туткам с комбайни и разбиване на белтъци. Днес обаче им дойде времето. Много са вкусни, но следващият път ще сложа повече сол-станаха малко безсолни.

  4. #4

    Подразбиране

    [QUOTE=Djemma;76627]Днес пробвах едни кюфтета от руския форум, но не съм им записала наименованието и аз незнам защо. Снимка този път няма да прилагам- на вид са като обикновени кюфтета, но са много пухкави и сочни. И така трябват ни :

    Djemma, тъкмо се наобядвахме и сядам веднага да напиша, че направих тези - аз ги кръстих руски кюфтенца - кюфтенца. Много вкусни станаха!!! Рецептата наистина е много добра!!!! Досега съм правила кюфтета, но все нещо не се получават така вкуснички...Благодаря ти за рецептата!!![/U]

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •