Показване на 1 до 15 от 219

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Мила Джема,
    с голямо закъснение ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! От сърце ти желая здравето, късмета и обичта да изпълват всеки твой ден.
    Извинявам се, че поствам поздрава си в кулинарната ти темичка, но специално за теб една торта - Кошница с цветя


    Благодаря и за последните рецепти. Ще ги пробвам непременно.
    Ще си позволя и едно въпросче да задам, че ми се иска да пробвам Божествените трюфели.
    Как най лесно да разтопя успешно шоколад? Знам, че звучи странно, но колкото пъти съм пробвала досега било за тортата Трюфел или за друга рецепта не се получава. Опитах на котлона на печката на водна баня, а също и в микровълновата обаче като извадя и в сместа се появяват топченца.

  2. #2

    Подразбиране

    Много благодаря за пожеланието и кошницата с цветя.
    Най- лесно ще разтопиш шоколада в микровълновата. За да не става на топченца- не трябва да допускаш да заври. Пускаш го на 20-30 секунди, ако е по-голямо количеството- малко повече. След което бъркаш с лъжичка, докато се уеднакви температурата и се разтопи целия. Ако е необхдимо го пускаш на още няколко секунди. Но дори и да стане на топчета, пак може да се поправи, разтопяваш отново като прибавиш малко течна сметана (с по-висока масленост). Аз от микровълновата съм доволна, става по-бързо , отколкото на водна баня.

  3. #3

    Подразбиране

    Честита баба Марта на всички и най-вече на теб Джема. Дано да ни зарадваш с нещо вкусно за празника. Пожелавам ти здраве, успехи в попрището ти и успешни вкусотийки.
    Живка
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    ICQ: 308-124-916

  4. #4

    Подразбиране

    Честита Баба Марта на всички , макар и на патерица.
    Днес имам рожденик- малкия ми син. Но ще празнуваме утре.

  5. #5

    Подразбиране

    Да ти е жив и здрав рожденника !!!

    Да слуша много и да расте умен и красив за радост на всички ви !!!


  6. #6

    Подразбиране

    Много благодаря. Сега се боря с една торта- кораб. Да видим как ще я докарам.

  7. #7

    Подразбиране

    Ето го днешният празник. Това е за децата, рожденика е в средата :



    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •