Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 219
  1. #166
    Активност Аватара на didi_ml
    вече сме пловдивчани
     
    55 Мнения
     

    Подразбиране

    Джемма,искам да те попитам за апетитката -от тази доза колко бурканчета изкара?

  2. #167

  3. #168

    Подразбиране

    ruse, рецептата за тестото съм я писала, но пак ще я копна тук:
    50гр.мая (2 чл суха може)
    1/2чл сол
    Маята се разбърква със солта.
    1 чаша студено мляко
    2 сл захар
    200 гр маргарин
    ~3.5 чаши брашно

    Тестото трябва да е леко и нежно,слага се в хладилника след омесване и след 4 часа е готово за употреба.Казват,че можело да издържи и 2 месеца в хладилника,но мен ме съмнява-у нас не се застоява,защото стана любимото ми тесто. Може да се приготви пица,кифлички, става и за солени и за сладки плънки-универсално е.

    А за пицата- не ползвам точилка, на ръка разстелих тънко тестото, сложих буквално каквото имаше в хладилника под ръка- кисели краставички, кренвирши, домат, босилек, кашкавал, маслини, затворих и изрякох. Много ми хареса затворената пица- за пръв път правя.

  4. #169

    Подразбиране

    Майка ми вчера имаше рожден ден, но утре ще празнуваме, ще имаме гости. Сега съм подготвила някои неща, но имам утре да довършвам. Така че утре очаквайте снимков материал с рецепти.

  5. #170

    Подразбиране

    Djemma, да си ни жива и здрава! Много ти благодаря, че се отзова на молбата ми. В близките дни ще се вихря и аз. Ние много обичаме пица.
    Нямам търпение да видя какво си изобретила. Слагам лист и молив до компа и утре прилежно ще си записвам. Всичко добро за теб и фамилията.

  6. #171

    Подразбиране

    Така да ви представя днешното меню:
    1.Традиционната шопска салата
    2. Салата "Възхищение"
    3.Зеленчукова торта
    4.Маслини в бутер тесто
    5. Руло с гъби
    6.Пиле жулиен с картофено пюре
    7.Чеснови хлебчета
    8.Торта

  7. #172

    Подразбиране

    Салата възхищение

    нарязано сварено пилешко филе, нарязани пресни краставички на ивици, домати на кубчета, настърган кашкавал, счукан чесън и майонеза.
    Салатата е наистина възхищение. Много е вкусна.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #173

    Подразбиране

    Зеленчуковата торта и хлебчетата съм ги пускала, само снимки ще покажа.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #174

    Подразбиране

    Руло с гъби

    Наитина е много вкусно . За първи път го правя, но трайно ще влезе в менюто ми от тук нататък.

    Приготвяме плънката:
    Запържваме ситно нарязан лук - 100 гр, прибавяме 200 гр нарязани гъби, 1 нарязана прясна пиперка.Като омекнат се свалят от огъня. В купичка се намачква с вилицаедна малка бучка сирене фета или дунавия, прибавя се топлата запръжка, разбърква се, добавя се нарязан магданоз. от топлината сиренето се поразтопява и се получава приятна кремообразна маса.
    Изпича се платка от 6 яйца, 500 мл пр.мляко,сол ,черен пипер и около 200 гр брашно. да стане като палачинково тесто. На мен ми се видя малко брашното, стана рядка сместа и сложих още малко. Изсипах сместта върху пекарска хартия в тавичката, не рискувах да не ми се отдели после от тавата- стана превъзходна платка. Намазва се плънката и се завива на руло. Вкусно е и топло и студено. Аз го поднасях като студено предястие, но го кусах и като топло- докато обрязвах крайчетата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #175

    Подразбиране

    Маслини в бутер тесто

    Готово бутер тесто се реже на малки правоъгълничета. Във всяко се завива маслинка. Изпича се на 220 гр. Докато са топли са по-хубави според мен, но и като изстинаха ги доизядоха.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #176

    Подразбиране

    Пилето жулиен вече не помня давала ли съм рецептата, затова пак ще напиша:

    Запържват се лук, гъби и нарязано на хапки пилешко месо.Изсипва се в гювечета (аз го правих в голяма тава).Отделно се запържва 2-3 с.л брашно с малко олио, прибавя се 300 мл сметана.Като кипне се залива месото. Настъргва се кашкавал и се запича до зачервяване.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #177

    Подразбиране

    И накрая тортата. Не е нещо специално- пандишоан, сиропиран, сметана и шоколадова глазура. не ползвах готов шоколад, а следната глазура:
    1/2 чаша захар, 3 с.л какао, 70 гр масло, 1/3 чаша мляко. Всичко се разбърква на котлона до завиране.

    Снимките не са официални, снимах при приготвянето, когато дойдоха гостите нямах време да снимам украсените чинии.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #178

    Подразбиране

    Както винаги - страхотни идеи! Ето я пак предишната Джема

  14. #179

    Подразбиране

    Днес имаме лека вечеря- шницели от тиквички
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Tezi 6nizeli izglejdat mnogo apetitno a 6te spodeli6li i rezeptata

Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •