Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследенПоследен
Показване на 181 до 195 от 219
  1. #181

    Подразбиране

    Много ги обичам.Приятна вечеря и да не забравиш биричката

  2. #182

    Подразбиране

    Биричката е задължитлна.

    А рецептата е много елементарна:
    Настъргваш 2 тиквички, натрошаваш сирене, прибавяш 4 яйца, сол, копър или маграноз и малко брашно, да не е рядка сместта. После с лъжица слагаш от сместта в сгорещено олио и пържиш до зачервяване от двете страни.

  3. #183

    Подразбиране

    Днес правих Баклава с локум по златоградски

    Корите се режат на две по дължина. Вземат с епо две кори, намазват се с олио, поръсват се с орехи и в единия край се слагат парченца локум. Навива се на ръло. Нарежда се в намаслена тавичка, отгоре се поливат с разтопено масло. Пекат се за около 20 мин на 220 гр. Заливат се още горещи със студен сироп от 1 кг захар и 1 л вода. Още са топли и не сме ги опитали, но миришат чудесно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #184

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Днес правих Баклава с локум по златоградски

    Корите се режат на две по дължина. Вземат с епо две кори, намазват се с олио, поръсват се с орехи и в единия край се слагат парченца локум. Навива се на ръло. Нарежда се в намаслена тавичка, отгоре се поливат с разтопено масло. Пекат се за около 20 мин на 220 гр. Заливат се още горещи със студен сироп от 1 кг захар и 1 л вода. Още са топли и не сме ги опитали, но миришат чудесно.
    Джема, баклава ми е едно от любимите сладки, обаче искам да те попитам имаш ли рецепта за направа и на кори, тук няма такива кори за баница Ще съм ти благодарна, ако може да дадеш някоя рецепта

  5. #185

    Подразбиране

    nadejdabr, корите се правят от обикновено банично тесто. трябва ти тънка точилка и се разточват с нишесте. В далечната 93-94 сама си точих, но сега не се затормозявам изобщо. За да станат тънки и еднакво дебели корите ти трябват доста тренировки. Но не е чак толкова сложно. Ръсиш с нишесте, навиваш кората на руло около точилката и така разточваш.
    Тестото е от воса, сол, оцет и брашно. Нищо друго. Пропорциите обаче не помня на изуст, ще погледна и ще пиша допълнително. А ти междувременно можеш да напишеш в гугъла- обикновено банично тесто и да потърсиш, може да излезе нещо.

  6. #186

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    nadejdabr, корите се правят от обикновено банично тесто. трябва ти тънка точилка и се разточват с нишесте. В далечната 93-94 сама си точих, но сега не се затормозявам изобщо. За да станат тънки и еднакво дебели корите ти трябват доста тренировки. Но не е чак толкова сложно. Ръсиш с нишесте, навиваш кората на руло около точилката и така разточваш.
    Тестото е от воса, сол, оцет и брашно. Нищо друго. Пропорциите обаче не помня на изуст, ще погледна и ще пиша допълнително. А ти междувременно можеш да напишеш в гугъла- обикновено банично тесто и да потърсиш, може да излезе нещо.
    благодаря ти

  7. #187

    Подразбиране

    Ето това намерих в технологията :
    1 кг брашно, 0.400- 0,550 л вода, 0,015кг сол, 0,030л олио.

    Обаче знам, че и оцет има. Но колко е , нали ти казах много отдавна съм точила, а професионалния рецептурник не е у мен сега.

  8. #188

    Подразбиране

    Оцета е около 1 супена лъжица.

  9. #189

    Подразбиране

    И аз съм точила доста и моята рецепта беше следната:
    1 компотен буркан топла вода
    1 с.л. сол
    1 с.л. захар
    1 с.л. оцет
    1 с.л. олио
    брашно - колкото поеме, за да се получи тесто.
    Помни се много лесно!

  10. #190

    Подразбиране

    Вчера се събирахме по женски с колежки у нас. Та приготвих няколко нещица.
    да започнем със салатата в мрежа
    Мрежата се прави от 2 чайца, 2 с л брашно, сол и черен пипер. РАзбива се с пасатора. Изсипва се в шише с дупка на капачката и се прави в загрят тиган за палачинки мрежа, която се обръща да се запече и от другата страна. Тя става мека и може да се огъва спокойно.Излизат от тази доза около 6-7 мрежички
    Салатата вътре е от нарязани на ивички краставици, сол, олио, оцет.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #191

    Подразбиране

    Салата от домати с чесън и босилек
    Нарязват се доматите, заливат се с дресинг от 50 мл зехтин, 2 с.л оцет, сол, 0.5 с.л мед, 3 скилидки счукан чесън, 1 ч.л сух босилек. Много е вкусно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #192

    Подразбиране

    Салата тип Руска
    варени картофи
    варени яйца
    лук
    кисели краставички
    кренвирши
    майонеза
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #193

    Подразбиране

    Салата с ролца и раци и сач имаше, но не съм го снимала.

    Правих и хлебче.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #194

    Подразбиране

    За десерт- крем нес кафе.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #195

    Подразбиране

    Реклама:
    Страхотни неща си приготвила.

    А кошничката е много,много оригинална!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

Страница 13 от 15 ПърваПърва ... 31112131415 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •