Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 219
  1. #31

    Подразбиране

    За възрастните менюто беше:
    Салата,за предястие пържен калкан, пържола със салата от картофи, мезета, торта, сладки, ядки. Успях да снимам само салатата и тортата, на чиято украса изобщо не съм наблягала, мислех да е с настърган шоколад, че нямах време, ама после набързо спретнах един пират.




  2. #32

    Подразбиране

    Да ти е жив и здрав рожденника,Djemma!Голям сладур е!

    А за твоите кулинарни умения мога само да кажа "Браво!".Страхотни идеи имаш!
    Тортата е страхотна!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  3. #33

    Подразбиране

    Честит рожден ден на малкото ти момче! Да е живо, здраво и да ви радва!

  4. #34

    Smile

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    И бонбони "Божествени трюфели".

    Разтопяват се 200 гр бял и 200 гр кафяв шоколад, 50 гр масло. Кипва се 150 мл сметана и 1-2 с.л ликьор. Всичко се разбърква до еднородна смес и се охлажда, правят се топчета, които се овалват в какао. Много са вкусни.
    И аз скоро имам рожден ден и мисля да пробвам рецептата. Може ли вместо в какао да се овалят в настъргани орехи или кокос?

  5. #35

    Подразбиране

    Ами трюфелите са в какао, но ти в каквото искаш можеш да си ги овалиш, няма проблем.

  6. #36

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Панкейк

    Смесват се 300 гр брашно, щипка сол, 2 ч.л сода. В друга купа се разбиват 1 яйце, 300 мл пр. мляко и 2 с.л олио. Тази смес се прибавя към брашното. Пържат се панкейковете, като за един са необходими 2 с.л от сместа.

    Страхотна рецепта. А дали стават за гофретник?

  7. #37

    Подразбиране панкейк

    Леля ми правеше такива,но им викахме " лангиди".Аз съм от Русе.Поръсват се с пудра захар/може и с кристална или конфитюр/.

  8. #38

    Подразбиране

    Тези панкейкове, доколкото знам, са американски вариант на палачинките - правят ги дебели, не могат да се завиват, и отгоре им слагат сладко, карамел, шоколад, плодове, сметана... всичко става.
    По принцип обаче pancake си е английската дума за палачинка.

  9. #39

    Подразбиране

    Точно така, американски палачинки. Моите на вид не станаха точно като тях, а като тиганички, от тигана ли зависи ?
    За гофретник трябват рецепти с много масло. Ако искаш -имам изпитани рецепти.

    Момичета, в събота идват са ми монтират най-после кухнята. Стискайте палци да е станала както трябва, че какъвто съм карък- все нещо няма да е като хората.

  10. #40

    Подразбиране панкейкове

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Точно така, американски палачинки. Моите на вид не станаха точно като тях, а като тиганички, от тигана ли зависи ?
    Ами честно казано не знам от какво зависи. Но днес ги спретнах и аз - ето как се получиха при мен. Доволна съм от рецептата, и мъжът ми ги хареса.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #41

    Подразбиране рецепта

    От доста време не съм влизала в сайта, но като гледам няма нова рецепта.
    Ще си позволя да пусна и аз една.
    Сладко от портокали
    1 кг портокали, но без кората; 1 ч.ч. вода; 3 ч.ч. захар. Може да се свари и на котлона и в микровълновата печка. В микровълновата печка се слага на най-силната температура и на 30 мин.

    Живка
    ICQ: 308-124-916

  12. #42

    Подразбиране рецепта

    Пак съм аз. Забравих, че трябва да се миксират, т.е. да стане на пюре.
    Живка
    ICQ: 308-124-916

  13. #43

    Подразбиране

    zhivka, много благодаря за рецептата. Без да се обиждаш, с най-добри чувства искам да ти напомня, че това е моя авторска тема и ако искаш можеш да си отвориш нова тема или да намериш ,ако има подходяща тема за рецептите ти. Например тема "Зимнина" или "Сладка" за сладкото.
    Просто такива са правилата за авторските теми, автора представя рецептите си, а другите ги обсъждат или показват снимки, ако са ги пробвали. Малко дълго го обясних, ама не искам да си помислиш, че не искам да публикуваш рецепти, просто тук не е подходящо.

    А аз имам новини. След почти 5 дневно стоене без кухня у дома. Най-сетне моята нова кухничка е готова. Вече с пълна сила започвам да готвя усилено. Снимките не са много качествени и цветът на жълтото е изкривен от апарата, но при първа възможност ще си поиграя малко с настройките на апарата и ще се опитам да направя нови снимки. Ето тук може да видите моето ново царство.
    http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=163938

    А това е страта кухня, за тези, които не са я виждали, за сравнение просто.
    http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=62923

  14. #44

    Подразбиране

    Честито .Да си я ползваш със здраве!
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Хайде Джемма, развихряй се!!! Ние чакаме нови изкушения от теб!

Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •