Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 219

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Здравейте!
    И аз от скоро съм във форума и все още се оглеждам.Тук има за всеки по много.
    Джема , невероятна си , кога успяваш да сътвориш всичко това!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Тези панкейкове, доколкото знам, са американски вариант на палачинките - правят ги дебели, не могат да се завиват, и отгоре им слагат сладко, карамел, шоколад, плодове, сметана... всичко става.
    По принцип обаче pancake си е английската дума за палачинка.

  3. #3

    Подразбиране

    Точно така, американски палачинки. Моите на вид не станаха точно като тях, а като тиганички, от тигана ли зависи ?
    За гофретник трябват рецепти с много масло. Ако искаш -имам изпитани рецепти.

    Момичета, в събота идват са ми монтират най-после кухнята. Стискайте палци да е станала както трябва, че какъвто съм карък- все нещо няма да е като хората.

  4. #4

    Подразбиране панкейкове

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Точно така, американски палачинки. Моите на вид не станаха точно като тях, а като тиганички, от тигана ли зависи ?
    Ами честно казано не знам от какво зависи. Но днес ги спретнах и аз - ето как се получиха при мен. Доволна съм от рецептата, и мъжът ми ги хареса.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране рецепта

    От доста време не съм влизала в сайта, но като гледам няма нова рецепта.
    Ще си позволя да пусна и аз една.
    Сладко от портокали
    1 кг портокали, но без кората; 1 ч.ч. вода; 3 ч.ч. захар. Може да се свари и на котлона и в микровълновата печка. В микровълновата печка се слага на най-силната температура и на 30 мин.

    Живка
    ICQ: 308-124-916

  6. #6

    Подразбиране рецепта

    Пак съм аз. Забравих, че трябва да се миксират, т.е. да стане на пюре.
    Живка
    ICQ: 308-124-916

  7. #7

    Подразбиране

    Веднага докладвам. Заредила съм прилично фурната с отложен старт. Всеки момент трябва да се включи и към 7и 15 да се изключи с готови 2 ястия и десерт. Това е защото пробвам функцията готвене на 3 нива. Да видим какво ще се получи.

  8. #8

    Подразбиране

    Джема,чакаме резултата с нетърпение.Всъщност сигурна съм,че всичко се е получило перфектно.
    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  9. #9

    Подразбиране

    джема , давай резултата.

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета,за първи път ползвам фурна с вентилатор. Еми не съм открила топлата вода, обаче ще кажа- направо е супеееер. Много съм доволна. Значи на първото ниво изпякох кексчета, които станаха по-равни отвсякога и се надигнаха толкова много и равномерно. НЯмам думи. На второто ниво изпякох пиле с гъби и топено сирене, а на третото- свинско с лук и картофи. Последното беше само 4 порции и го изядохме за вечеря. Ето снимки пиленцето и кексчето:


  11. #11

    Подразбиране

    Кексчета

    1 коф. кисело мляко, 1 ч.л сода, 1 чаша захар, 1/2 чаша олио, 3 с.л какао, 2 чаши брашно. Всичко се разбърква, изсипва се във формички и се пече. Вече изпечените кексчета се поливат отгоре със следния шоколадов сос:
    1/2 пак масло, 2 с.л какао, 3 с.л вода, 2 с.л захар. Всичко се слага на котлона да заври.

  12. #12

    Подразбиране

    Животът е или дръзко приключение, или нищо.

  13. #13

    Подразбиране

    Предполагам, миризмите не се смесват при печене? Интересно.

  14. #14

    Подразбиране

    Да, не се смесват. Бях чела за това, но докато не го пробвах- не вярвах.

  15. #15

    Подразбиране

    Хлебчета

    Не помня от къде съм взела рецептата, ако някой си я познае- да се обади. Цитирам думите на автора:

    2 яйца
    200 мл пр.мляко
    о-о 650 г брашно
    1 ч. л. захар
    1 ? ч. л. сол
    80 г масло, разтопено
    2 ч. л. суха мая
    1 жълтък или 4 с. л. пр.мляко за намазване (по желание)

    От всички продукти замесете тесто, ударете в масата няколко пъти и оформете о-о 20тина хлебчета. Подредете ги в намазана с масло тава, дори и да са наблизо не е проблем, покрийте ги и оставете да втасат. Намажете и печете в загрята на 220° С фурна за 15-18 минути. Извадете и охладете на решетка, след това ако са залепнали ги разделете.
    Тестото може да се замразява.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •