Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 219
  1. #61

    Подразбиране

    Вентилатора помага да се печат няколко неща -3 едновременно.Когато човек бърза е удобно.Аз правя торта с 3 блата и ги печа едновременно .В общи линии е това ,а другите сигурно ще ме допълнят

  2. #62

    Подразбиране

    Мелчета

    1 яйце, 250 мл прясно мляко, 1 пак.суха мая, 1 ч л захар, шипка сол, 1 с.л олио, 600 гр брашно.
    Замесва тесто , аз меся в хлебопекарната. Оставя се да втаса. Разстила се на правоъгълник, маже се с олио и се навива на руло. Режат се парчета, не много дебели. Обръщат се с разреза нагоре, оставят се да втасат и се пекат. Заливат се със сироп от 2 чаша вода и 1 1/2 захар.
    Аз в средата сложих коктейлни черешки.


  3. #63

    Подразбиране

    Вчера имахме миди с ориз и миди в ароматно масло.

    Миди в ароматно масло



    1,5 кг миди се заливат с 100 мл бяло вино, слага се копър, дафинов лист и черен пипер. Варят се под капак 3-5 мин. Отделя се едната половина от черупката, подреждат се в плато и се заливат със смес от 200 мл зехтин, счукан чесън, 1/2 ч.л сол, 1/2 ч.л черен пипер, 2 с.л магданоз.

  4. #64

    Подразбиране

    Миди с ориз



    Запържва се една глава лук, нарязан на ситно, прибавя се измитият ориз-1 ч.ч, слагат се добре измитите и почистени миди, залива се с 4 ч.ч вода и се вари на бавен огън или се слага във фурната , завито със фолио.

    И по двата начина мидите са превъзходни !

  5. #65

    Подразбиране

    Джема, то и преди нямаше спирачки, а сега в новата кухня съвсем ще се развихриш. Всеки ден ни изненадваш с някоя нова вкусотия. Добре,че гоблените са ми превзели вниманието,че ако почнех да правя поне част от нещата,които показваш /а много се изкушавам/, ще почна да се търкалям вместо да ходя.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  6. #66

    Подразбиране

    Ами то аз от какво мислиш се търкалям вече- не мога да не си хапна, изкушавам се. А горките гоблени- не съм ги похващала отдавна. Тъкмо си мислех, че тия дни е време да заседна пак над тях, че имат доста работа.

  7. #67

    Подразбиране

    Вчера имахме супа от спанак, винен кебап и плодова торта с компот от кайсии. Днес имаме мусака и мляко с грис.







  8. #68

  9. #69

    Подразбиране

    Лаваш



    2 чаши кисело мляко, 2 с. л олио, 2 ч.л сода, 2 ч.л сол, 4 ,5 чаши брашно. Замесва се тесто. Разделя се на 8 топки. Разточват се тънки питки и се пекат в загрят, напълно сух тиган. Още горещи се намазват с масло.

  10. #70

    Подразбиране

    Джема, този лаваш всъщност не е ли едно и също с арабските питки, които се използват за дюнери?

  11. #71

    Подразбиране

    Да, но не и този. Дори не знам защо се нарича лаваш. Рецептата е от един руски форум, но не истински лаваш- по дебеличък е от арабските питки, с кисело мляко и сода е. А истинският лаваш е само вода, сол и брашно.

  12. #72

    Подразбиране молба

    Джемма , може ли рецептата за плодовата торта! Аз преди правех една като на дъното на тавата се нкарамелизираше захар,после се подреждаха плодове от компот/праскови или каисии/ -аранжират се като цвете. После се залива с каша/рецептата не си спомням/ за кекс ислед като се изпече се залива със сиропа от компота. Като истине се обраща в подходяща чиния.Ставаше мног ефектно и вкусно. Като гледам твоятя торта мисля че бих я направила ако имам рецептата. Благодаря!!

  13. #73

    Подразбиране

    И моята е подобна, много бърза и лека.
    Половин пакетче масло се разстопява и излива в тавата. нареждат се изцедените кайсии от компот. Отгоре се разстила смес от 5 яйца, 1 ч.ч захар, 1,5 ч ч брашно, 1 бакпулвер. Пече се до готовност и докато е топла се залива със студен компот.
    Аз използвам 2 компота, защото моите я харесват с повечко кайсии и по-сиропирана. Пека я в електрическа тенджера и не я обръщам после. АКо ще имам гости- тогава я обръщам и гарнирам със сметана.

  14. #74

    Подразбиране

    Божествената "усукана питка с мед и орехи" на tanita



  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Джема,не мога да намеря ,къде е рецептата за тази"усукана пита с мед и орехи".Моляте помогними!

Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •