Страница 1 от 15 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 219
  1. #1

    Подразбиране От кухнята на Джемма 3

    Добре дощли в третата част на темата.
    Първата част е тук
    Втората част е тук

    Не мога да не ви се похваля като за начало- кухнята на Джемма излиза в ремонт. Най-после. От вчера съм горда собственичка на ей тази превъзходна фурна. Нямам търпение да я пробвам, ама най- рано след месец. Има си и самопочистване с пиролиза:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012266

    Взехме и този плот :
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023749

    Направо съм на седмото небе.
    Самата кухня ще е в такива цветове, тези двете много ми харесват :
    http://show.7ya.ru/private-showphoto...hotoID=1368989

    http://show.7ya.ru/private-showphoto...hotoID=1368988

  2. #2

    Подразбиране

    Честита придобивка ,Джемма!

    Ти я заслужаваш.Кухните са страхотни,но някак си втората ми харесва повече.По подредена е.

    Само вкусотийки да готвиш на нея,както досега.
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  3. #3

    Подразбиране

    Благодаря. Кухните показах, за да видите цветовете. Иначе моята като разположение ще е съвсем друга. За съжаление мястото ми е много малко, проектът си е мой и съм събрала максимално удобно всичко необходимо.

    Откривам темата с лозови сармички. Навити са на въпросната машинка от съседната тема. Това е нашата вечеря днес. Рецептата не е по-ралична от общоизвестната, затова няма да я пиша.

  4. #4

    Подразбиране

    Честито, Джемма! Много искам да съм на твоето място, т.е. да имам нова печка!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Djemma честито новата придобивка и ще очаквам в новата кухня да правиш все така красиви и апетитни неща.
    Ох как и аз искъм да имам такава кухня
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  6. #6

    Подразбиране

    Фурната е чудено попълнение в кухнята ти!Честито! А цветовете на кухнята,които си избрала са много приятни-череша и ванилия ако не греша!Съчетанието е много приятно!Ще грее и съм сигурна,че винаги ще ухае апетитно и вкусно щом ти се вихриш в нея!
    Никой човек не е остров, затворен в себе си;
    всеки е парченце от сушата, частица от океана;
    и една буца пръст да отвлече морето
    nelibak@abv.bg
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=134200

  7. #7

    Подразбиране

    Джемма, честита нова темичка и честита нова кухня.
    Пожелавам ти да се развихряш още повече, но и да си имаш помощници.

  8. #8

    Подразбиране

    Много би благодаря, момичета. Кухнята ще я поръчваме тези дни, остана да си купя абсорбатор и мелачка за отпадъци. Но моят мъж се притеснява, че като трябва да се монтира ще е много студено- давали го сняг и незнам си какво. Ама аз вярвам, че ще е добре времето. На 25.02 имам рожден ден. До тогава едва ли ще я монтират, но поне в началото на март- ще си имам най-хубавия подарък.

  9. #9

    Подразбиране

    Честити нови придобивки и с пожелание за безпроблемно и безаварийно ползване и да ни радваш с още по-примамливи вкусотии!

  10. #10

    Подразбиране

    Мила Джема,
    Честито за новата темичка, а също така и за новите придобивки!

    Цветовете, които си избрала за кухнята са супер. Дано имаш късмета да получиш новата кухна за рожденния си ден или поне да е твоя осмомартенски подарък.
    Очакваме твоите кулинарни изкушения приготвени в новата обстановка!

  11. #11

    Подразбиране

    Благодаря много, явно няма да е за рождения ден, дано да е за 8 март. Не сме я поръчали още, този,който ще я прави е зает, чакаме да се обади.

  12. #12

    Подразбиране

    Днес пробвах едни кюфтета от руския форум, но не съм им записала наименованието и аз незнам защо. Снимка този път няма да прилагам- на вид са като обикновени кюфтета, но са много пухкави и сочни. И така трябват ни :

    500 гр кайма
    3 филии хляб
    1 глава лук
    2 с.л нарязан магданоз
    сол и черен пипер на вкус
    2 яйца
    2-3 с.л вода
    1 ч.л горчица

    Лукът, хлябът(накиснат и изцеден) и магданозът се завъртат няколко пъти в комбайна с бутона пулс. Който няма комбайн, става с месомелачката, така пише в рецептата. Аз ползвах комбайн. Прибавя се кайката и още малко се смила, като се внимава да не стане на пюре. Вади се в купа, прибавят се 2 жълтъка, горчицата, солта и черния пипер. Всичко се омесва добре. Белтъците се разбиват на не много твърд сняг. Внимателно се изсипват при каймата и леко с дървена лъжица се разбъркват докато се поемат от сместа.През това време олиото сме го сложили да загрява, така че веднага пържим кюфтета, които оформяме с мокри ръце и не овалваме в брашно. Не се бучат в никакъв случай с вилица, а се обръщат внимателно в тигана. Стават много сочни и пухкави.

    Отдавна им се точих, ама нещо нямах нерви да се туткам с комбайни и разбиване на белтъци. Днес обаче им дойде времето. Много са вкусни, но следващият път ще сложа повече сол-станаха малко безсолни.

  13. #13

    Подразбиране

    Панкейк

    Смесват се 300 гр брашно, щипка сол, 2 ч.л сода. В друга купа се разбиват 1 яйце, 300 мл пр. мляко и 2 с.л олио. Тази смес се прибавя към брашното. Пържат се панкейковете, като за един са необходими 2 с.л от сместа.


  14. #14

    Подразбиране

    Джема много апетитни тези Панкейкове.Ще ги пробвам задължително.Благодаря за рецептата !
    Радвам се ,че се появи.Липсваше ни с твоите кулинарни изкушения!
    Поздрави !

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Бърза торта в чаша (рецептата е от BG Mamma)

    Състав
    400 мл. прясно мляко
    200 мл.течна сметана
    1 пакетче пудинг ванилия
    1 банан
    3-4 с.л захар
    1 пакетче бисквити

    Приготовление
    Кипвате млякото,сметаната,захарта.Прибавяте предварително разтворения пудинг.Бъркате докато се сгъсти.Прибавяте банана и 4-5 бисквити и го пасирате.
    Украсявате чашите с разтопен шоколад и сипвате крема.Във Всяка чаша слагате 4-5 бисквити .Украсявате по желание!
    Оставяте да се охлади.


Страница 1 от 15 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •