Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследенПоследен
Показване на 151 до 165 от 181
  1. #151

    Подразбиране

    Да се похваляяяя!Купих си хлебопекарна.Доста пъти изчетох темата преди да си я купя.Вслушах се в съветите на Джема относно характеристиките на машината .Взен си Мулинекс с отложен старт,до 1кг. и звуков сигнал.Още първият хляб който изпекох по ваши рецепти стана разкошен.Сега пека Нежен хляб,по рецептата на Джема.Ще пиша дали е станал хубав.


  2. #152

    Подразбиране

    Аз също имам хлебопечка - подари ми я майки ми за 8 март. "Оптима" - от Телемаркет. Много съм доволна, макар че в началото изхабих доста продукти, спазвайки приложените към уреда рецепти. Дори бях стигнала до извода, че хлебопечката ми нещо е дефектна. Но като изчетох внимателно цялата тази тема и пробвах някои от вашите рецепти, останах очарована от резултатите. Незаменим помощник е тази хлебопечка, стига да се спазва дозировката на продуктите. Вече се снабдих и с типово брашно, както и с една специална смес за селски хляб, тъй като съпругът ми е диабетик и не яде бял хляб. Опитахме и Панетоне по Великденските празници. Единственият ми проблем остава това, че нямам домашна везна и ми е трудно да определям грамажа на продуктите. Някъде бях чела, че една чаена чаша - 200 мл, се равнява на 240 гр., а една супена лъжица - на 30 гр. Как мислите, вярно ли е това?

  3. #153

    Подразбиране

    Аз лично използвам мерителната чаша и лъжичка които са към машината и досега нямам провал,за което много се радвам.


  4. #154

    Подразбиране

    Когато си купих хлебопечката,си купих и кухненско кантарче от Технополис.Мери до 2 кг и е супер-удобно за брашното специално,а и беше на съвсем приемлива цена 8.00 или 9.00 лв,нещо такова

    Много провали ми е спестило милото кантарче

  5. #155

    Подразбиране

    Момичета, дайте прилична рецепта за хляб с царевично брашно
    Не ми се опитва вече метода проба-грешка!

  6. #156

    Подразбиране

    Момичета да ви се похваля току що си купих и аз хлебопекарна .Втора употреба е внос от Германия elta BA123 направо е чисто нова и е само за 40лв има си книжка но като не знам нито немски нито английски ще трябва да търся накой да ми помогне с превода на книжката че гледам като индианец пишеща машина .Разбрах че е с 10 програми и е за хляб 1.000-1.250гр.може и мармалад да вари .Втора смяна съм и оставям разглеждането и за довечера заедно с половинката ще видим какво ще измислим а очаквам и от вас помощ ако някой има такава .Това ми излезе от търсачката
    http://www.etc-shop.de/_py_Artikelan...ReferrerIDQQ3/

  7. #157

    Подразбиране

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=250588
    това е първото ми тесто омесено в новата придобивка чудна пица стана .Днес ще пека хляб да видим как ще стане .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #158

    Подразбиране

    Купих си и аз хлебопекачка, страхотна машина, много съм доволна! Моето семейство също! Германска, с отложен старт, 12 програми, за 750, 1000 и 1250 г хляб.

    galia69, купих си я от Германия, но не е точно като твоята марка, но ако мога с нещо да ти помогна, пиши! Предполагам, че програмите са подобни на моята и твоята.

    Правих вече доста хлябове, белия става перфектен, когато мога ще го снимам. Но нещо не ми става черен хляб, пробвах с ръжено брашно - пълен провал, с типово също... Моля ви кажете сполучлива рецепта за някакъв черен хляб! И на коя програма го печете?

    Правих Хляб с лук на Valja, стана много вкусен и сполучлив! Белия хляб ми хареса най-много по рецептата на sladka hapka :
    500 г. брашно
    300 мл. вода
    1 ч.л. сол
    1 ч.л. захар
    1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 кубче прясна
    3 с.л. олио
    Любовта прави хората по-добри!

    val_slav@abv.bg

  9. #159

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galia69 Виж мнение
    Момичета да ви се похваля току що си купих и аз хлебопекарна .Втора употреба е внос от Германия elta BA123 направо е чисто нова и е само за 40лв има си книжка но като не знам нито немски нито английски ще трябва да търся накой да ми помогне с превода на книжката че гледам като индианец пишеща машина .Разбрах че е с 10 програми и е за хляб 1.000-1.250гр.може и мармалад да вари .Втора смяна съм и оставям разглеждането и за довечера заедно с половинката ще видим какво ще измислим а очаквам и от вас помощ ако някой има такава .Това ми излезе от търсачката
    http://www.etc-shop.de/_py_Artikelan...ReferrerIDQQ3/
    Моята е същата марка и парите са нещо подобно но пък съм много доволна от машинката.Прави страхотен хляб ,моята е по различена от твоята ако искаш утре ще я снимам и ще я покажа.

  10. #160

    Подразбиране

    Да се похваля изпекох успешно и хляб в събота но ми се зареждаха батериите на фотоапарата и докато да се усетя от хляба останало едно малко парченце даже го скрих за да го покажа на майка и татко че те са малко скептични към такива уреди .Много съм доволна от придобивката в неделя месих пак тесто за пица даже едни приятели бяха в къщи че и тях зарибих с демонстрацията на хлебопекарната и след това с дегустацията на пицата .
    Благодаря ви момичета и момчета за предложената помощ но една майка от форума бг-мама има същата и ми обясни стъпка по стъпка какво да правя и ми даде същата рецепта като тази дадена от sLaV единствено не ми хареса коричката отгоре че не е много хубаво препечена но и така не му простихме хапнахме си го сладко сладко и за снимка не остана

  11. #161

    Подразбиране

    И на мене ми купиха хлебопекарна. Даже е пробвах, с рецептата от книжката /дозата за брашното на окомер/ и даже взе, че стана. Някой хора ме обявиха за смахната, защото си снимах първия хляб за да Ви се похваля, но ......това е тема на друг разговор.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #162

    Подразбиране

    от много време искам да си купя машина за хляб но не мога да се реша

  13. #163

    Подразбиране

    Купувай и не мисли ,супер удобно нещо.В началото като я купих стоя една година без да я ползвам навряна в един кашон .А сега почти не меся на ръка и я използва постоянно.

  14. #164

    Подразбиране

    Хляба ти изглежда много добре, особено като за първи опит! И при нас така се получи с машината - купихме я с голямо желание, после имаше един период на престояване, а сега взехме да я ползваме по-честичко!

  15. #165

    Подразбиране

    Реклама:
    Откакто си купихме машината да ви кажа честно хляб не сме купували.Използвам я всеки ден.


Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •