Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследенПоследен
Показване на 166 до 180 от 181
  1. #166

  2. #167

    Подразбиране

    Благодаря! Ако не беше този форум, нямаше да си купя хлебопекарна. Много съм доволна, почти не купувам вече готов хляб

  3. #168

    Подразбиране

    След доста време все пак си получих обещаната безплатна книжка с рецепти за Moulinex хлебопечка и бързам да ги споделя с Вас, :

    http://dianaat.multiply.com/video/it...G_98_pages.rar

  4. #169

    Подразбиране

    От доста време се каня да си купя хлебопечка,но не мога да реша каква.Някой има ли хлебопечка FIRST?Има 12 програми и отложен старт.
    Моля, дайте ми съвет,ако някой ползва такава хлебопечка.

  5. #170

    Подразбиране

    Да се похваля вече имам хлебопечка FIF.Запалих се по хлебопечките от форума.При първа възможност ще покажа какво съм сътворила.

  6. #171

    Подразбиране

    Това са първият ми хляб и козунак.Ползвах вашите рецепти.Страхотни сте!
    ЧЕРПЯ ВСИЧКИ
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #172

    Подразбиране Хляб с мащерка и босилек

    Хляб с мащерка и босилек
    Продукти:500гр. брашно, 1 яйце, 1 1/4ч.ч топло мляко, 4с.л. маргарин, сол, захар, 1 пак.мая/суха/, 1с.л. мащерка, 1 с.л. босилек.
    Приготовление:Слагам всичко в хлебопечката и избирам програма експрес.

    Бон Апетй

  8. #173

    Подразбиране

    Да се включа и аз в коментариите. Имам Мулинекса от 09.01.2009. Много съм доволна. Е, в началото имаше провали. Сега правя по следната рецепта 1 кг хляб
    330 мл топла вода, 2 с.л. /30 мл/ олио, 605 г брашно, 2 с.л. сухо мляко, 1с.л. захар, 1и1/2 ч.л. сол, 1 и 1/2 ч.л. суха мая. Пека на препечена коричка - 3,18 часа. Хлябът става разкошен! Който го е опитал му се подпалиха фитилите за такава машина

  9. #174

    Подразбиране

    Много благодаря за рецептата на лучения хляб стана страхотен
    ???????????169.jpg

  10. #175

    Подразбиране

    Здравейте!!
    От вчера имам хлебопекарна Мулинекс,която е за 500гр хляб,750 и 1кг.Вчера се опитах да нарпавя хляб по рецептата по книжката с 605гр брашно,но не ми се получи. Хлътна,вътре стана степав(недоизпечен),а уж всичко спазвах.
    Към хлебопекарната имаше и мерилки.Едната от тях беше чашка,разграфена за мл и едно друго разграфение-100,200,300.Мисля,че е грамажа брашно.Да не би да съм объркала грамажа брашно,като го мерих по него?Как по друг начин да измеря 605гр брашно?
    Ох незнам,с такъв мерак я взех,а ми се подкастриха крилцата като видях,че не стана

  11. #176

    Подразбиране

    Аз тегля на електронна везничка. Купих си я заедно с пекарната. Правя хляба само по тази рецепта и става много хубав. В началото и при мен имаше провали, но вече всичко е наред. Така че дерзай! Ще успееш!

  12. #177

    Подразбиране

    Mucka,аз също имам от скоро хлебопечка и също имах провали.Претеглянето на брашното е добре да се прави на електронна везничка.В тази тема пост 166 е даден линк с рецепти за хлебопечка.Разгледай ги.Правих няколко вида хляб и стана добре.Успех!

  13. #178

    Подразбиране

    Мерси за отговорите,много сте мили
    Днес (понеже се заинатих) го наравих пак,Оказа се,че поървия път съм сложила по-малко брашно(защото съм го мерила с решната мярка).От свекърва ми имам едни рецепти чаена чаша със захар,олио,збрашно и т.н. колко тежат.От там видях колко гр. в чаени чаши да ми е брашното.Една чаша,с вместимост 200мл събира 120гр брашно.
    И ...стана идеален!Имах гости-ометахме го!!!!
    Благодаря ви!

  14. #179

    Подразбиране

    : Най-после успях да направя качествен хляб.Ползвах рецептата на ili6 107.
    От мен добавих 1 яйце и слънчоглед.
    Момичета,искам да предложа при даване на рецепти да пишем освен програмата и часовете ,за които е приготвен хляба.Разбира се ,ако сте съгласни.Това е важно за хора без опит с хлебопечката,като мен.
    Желая успехи в кулинарното изкуство!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #180

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Katerina Виж мнение
    : Най-после успях да направя качествен хляб.Ползвах рецептата на ili6 107.
    От мен добавих 1 яйце и слънчоглед.
    Момичета,искам да предложа при даване на рецепти да пишем освен програмата и часовете ,за които е приготвен хляба.Разбира се ,ако сте съгласни.Това е важно за хора без опит с хлебопечката,като мен.
    Желая успехи в кулинарното изкуство!
    БРАВО, КАТЕРИНА! Аз не съм пробвала с яйце. Не се ли налага да увеличиш малко брашното или пък данамалиш водата. Все пак това е течност.

Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •