Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 181
  1. #31

    Подразбиране

    Дааа, затова така се е получило, от моята рецепта излиза 1 кг хляб

  2. #32

    Подразбиране

    Това е моят "Мек хляб" стана много хубав
    Мек хляб
    230мл. вода
    2 и 1/2 с.л. обезмаслено мляко на прах
    2 и 1/2 с.л. олио
    2 и 1/4 сл.л захар
    1/4 ч. л. сол
    3ч.ч.бяло брашно
    1 и 1/4 ч.лч суха мая

    Струва ми се че стана малко по-сладък отколкото трябваше следващият път ще намаля малко захарта :wink:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #33

  4. #34

    Подразбиране

    Защо моят хляб не стана ?Хлебопечката ми е с капацитета на пекарната на mylli. Изпече се .Проблема е ,че както си набухваше и се беше заоблил отгоре ,в един момент хлътна. :? Да не говоря ,че това ми е трети опит .Първите бяха трагични .
    Пека на първата програма -basik.И при моята печка има либри/1 и 1,5/Кажете ми на коя програма работите? .Хлебопечката ми има 12 програми .От вчера пека хлябове ....

  5. #35

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от qni
    Проблема е ,че както си набухваше и се беше заоблил отгоре ,в един момент хлътна. :?
    Загубих си книжката към машината, към нея имаше причините за всякакви такива несполуки.
    Някои от причините, които си спомням да хлътне така бяха повече вода, или повече мая, или че брашното е било по-малко.

  6. #36

    Подразбиране

    qni направо ме е срам да си призная че докато уцеля първия хляб годен за консумация опропастих сума ти брашно , обаче идея си нямам каква може да е причината да хлътне, на мен все ми преливаше, никога не ми е хлътвал, дано момичетата с повече опит да кажат на какво се дължи това :?

  7. #37

    Подразбиране

    tanita,благодаря ти за отговора .Мисля ,че най-вероятно количеството на брашното е по- малко.Пише, че трябва да стане на гладка топка докато се меси и да е отделена от стените на съда .Така и беше ,докато го наблюдавах.Ето я печката и хляба,този път беше изпечен за разлика от миналия Наистина е вкусен .
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #38

    Подразбиране

    видя ли с упоритост всичко се постига, хляба изглежда прекрасен и вкусен, ха да ви е сладка вечерята :wink:

  9. #39

    Подразбиране

    mylli,първият преля и след това влязох във форума. Прочетох за проблема с ония либри и разбрах ,че трябва да намаля продуктите.Съпругът ми дори се шегуваше ,че ще ми купи една торба с брашно ,за да продължа с опитите

  10. #40

    Подразбиране

    Хаха ами че то не е шега, първите дни само тичах до магазина, докато накрая не си взех много :wink: Така че съпруга да тича до борсата за брашно, пък ти ще месиш :wink:

  11. #41

    Подразбиране

    При мен така хлътва хляба, когато го сложа на по-дълга програма, т.е от превтасване. Например дългата е 3.35 ч, а същата програма , но по-бърза за 2.25 м. Една и съща рецепта не става добре по дългата програма и става чудесна по кратката програма. Стигнах до извода ,ч е превтасва. Същото се получи и с първия опит за козунак- много са дълги тия програми. Т. е ако ти е отоплена кухнята е добре по-кратка програма, ако хлебопекарната е на студено- по-дългата. Веднъж като се върнахме от почивка беше страшен студ , още не се беше стоплило , а аз пуснах да меся хляб, че нямаше нищо за ядене, сложих го на нормалната 3.35 ч програма. Стана добре, даже не беше толкова много втасал както обикновено.А за мая или брашно- несъм имала проблеми, защото си дозирам всичко по изпитани рецепти.

  12. #42

    Подразбиране

    Може да е от превтасване, но според мен то не е толкова от това дали в стаята е топло или студено, а от количеството мая. Количеството мая за дългата програма и за тази от 2 часа е различно. В моята рецепта например за най обикновен бял хляб, два паунда, за дългата програма(3:45ч) маята е 1 чаена лъжичка и половина, а за тази от два часа е 2 ч.л. и половина, аз обаче слагам 3 и така става най-добре. Дългата програма вече въобще не я ползвам, пека сама на тази, която е два часа. Лятото като си бях в БГ и купих на майка ми машина за хлаб, първия хляб ей така хлътна, после се усетих че всъщност аз пека на дългата програма, а сложих мая колкото си слагам на моя хляб, а той става за 2 ч. и трябваше да коригирам маята. Като я намалих вече нямаше такива провали. Всяка машина пече различно, различни по време са циклите за бъркане, втасване, печене, за това е най-добре първо да се пробват рецептите от книжката към машината, а другите на базата на опит да се пригаждат за нея.

  13. #43

    Подразбиране

    Е, да естествено, че количеатвото на маята е различно и е от важно значение, но при мен дори и по-малко мая не се получава добре на по-дългата програма, затова не я ползвам.

  14. #44

    Подразбиране

    Благодаря ви за отговорите !Моята дълга програма е 3 часа .Сложих 1 пак.суха мая от 7 грама ,240 мл вода,1ч.л.захар,1ч.л.сол и 3 ч.ч. брашно .Ще пробвам на късата програма .

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    Qni,
    от досегашния ми опит с машината, ми се струва, че това количество мая е много за 3 ч. брашно.Тези 3 ч. са вероятно около 500 г. Аз правя хляба с 1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 от прясната, иначе вкусът му не ми харесва - просто си личи, че маята е в повече. Но пробвай така и виж дали се получава.

    Пропорцията за основен хляб, която моите хора у нас одобриха най-много, е тази:
    500 г. брашно
    300 мл. вода
    1 ч.л. сол
    1 ч.л. захар
    1 1/2 ч.л. суха мая или 1/4 кубче прясна
    3 с.л. олио

    Програма - основна, дълга. Грамаж - 750 г. Аз лично не съм очарована от късата, но предполагам че при различните модели е различен и резултата. Моята машина е немска, ФИФ.

Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •