Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 181
  1. #61

    Подразбиране

    Изглежда като истинско(купешко) Панетоне.
    Браво на теб!

  2. #62

    Подразбиране

    Скарлет,козунака е много вкусен наистина .Не очаквах такъв резултат с първия път,като се има напредвид колко усилие ми костваше да направя един обикновен хляб Преди малко го отрязах.Е не е като на Джема ,но следващия път се надявам на по-добри резултати.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #63

    Подразбиране

    Чудесен е, браво! На коя програма го пече?
    Не е заело цялото казанче, защото е малка дозата, ако удвоиш продуктите ще са точно за едно казанче.
    Отдавна не съм правила козунак, та ти ми напомни сега, отивам и аз да заредя една доза в моята машина, че 2 дена- нищо не правя само манджи.

    Межбу другото, не знам дали съм споменавала, че истинското панетоне е със закваска , а не с мяа, ако някой го интересува рецептата за закваската, ще я напиша. Но е дълга процедурата, затова чак за Великден смятам да направя със закваска.

  4. #64

    Подразбиране

    Djemma,пекох го на първа програма ,която се води основна за хляб.При нея има два варианта като време избирам по-краткия /2ч.50мин/.Тази програма ползвам до сега ,защото на нея стана хляба и не ми се щеше да експериментирам с някоя друга и да вземе да не стане .Има една за програма -кейк ,за кексове ,но незнам дали ще е подходяща за козунаци.
    Ще увелича продуктите двойно ,но в такъв случай дали не трябва и да избера по-дълга програма за печене ?То всъщност по-дългата е за либра и половина /за по-голям грамаж/,а по-късата е за една либра .

  5. #65

    Подразбиране

    При мен и дългата и късата си имат 3 варианта за 500, 750 и 1000 гр . Така, че ако имаш такава възможност, ползвай си късата програма, само си увеличи грамажа.А тази за кекс- не е подходяща, тя е за сладкиши и ли хлябове със сода, бекпулвер, но не и с мая. Имам рецепта за соден хляб, ако искаш ще я напиша и пробвай с нея програмата за кекс. Аз не съм го пробвала още, каня се, може би утре или вдруги ден ще я пробвам.

  6. #66

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma

    Межбу другото, не знам дали съм споменавала, че истинското панетоне е със закваска , а не с мяа, ако някой го интересува рецептата за закваската, ще я напиша. Но е дълга процедурата, затова чак за Великден смятам да направя със закваска.
    Аз проявявам интерес. Ще ми е интересно да пробвам.

  7. #67

    Подразбиране

    И аз се интересувам от закваската .

  8. #68

    Подразбиране

    И аз да се подредя на редицата.....
    Опиши закваската и подробностите около приготвянето на козунака.

  9. #69

    Подразбиране

    Значи има желаещи,ами ето рецептата за закваската:
    Натурална закваска (ievito di pasta madre )

    50 гр ябълков или гроздов сок се смесват с 150 гр качествено прясно брашно и 50 гр вода.Замесва се тесто.Поставя се в съд, който се затваря отгове с найлоново фолио и се оставя за 48 часа на топло (идеално е 28 гр). Аз оставям в микровълновата фурна,така не се влияе от случайно течение.Не се пипа тестото, трябва да е увеличило обема си 2 пъти.След 48 часа в тестото се добавя 150 гр брашно и 25 гр вода, отново се измесва.Оставя се пак в съда, покрит с найлоново фолио за 12 часа.След това тестото се реже на парчета, които се оставят в подсладена вода за 15 мин,вадят се, леко се подсушават, колкото да не капе от тах вода и се слагат отново в съда. Закваската е готова за ползване. Съхранява се в хладилник до 3-4 дена, покрита с фолио.

    Използва се вместо мая, като на 1 кг брашно трябва 250 гр закваска.
    Оригиналното панетоте е със закваска и затова има различна структура и вкус от тестото с мая.Има по-пореста структура. И понеже много искам да направя със закваска панетоне, като се разтършувах намерих тази рецепта. Не твърдя,че е единствена или най-добра.Може да има и друга рецепта, но аз тази знам само. Непременно ще я пробвам, но за Великден чак.А иначе съм правила закваска за 12 часа, но с малко количество мая в нея. Ако се сещате-хляба със закваска, който показах. Наистина вкусът е по-добър и структурата отлична, когато се ползва закваска.

  10. #70

    Подразбиране

    Да се похваля и аз с резултати,от скоро имам машината за хляб и от тогава хляб в нас не се купува.Вчера реших да използвам програмата за сладко,резултата беше страхотен.Сладкото го направих от ябълки и моркови,рецептата е от Rumiana,с малки корекции в пропорциите от моя страна(по мой вкус).Сложих 400 гр.ябълки,200 гр.моркови и 100гр.захар.

  11. #71

  12. #72

    Подразбиране

    А пък аз всичкото си сладко тази година на хлебопечката сварих. Супер стана. Правих от ягоди, сини сливи, праскови. Мислч и от ябълки да направя.

  13. #73

    Подразбиране

    Djemma , моля те да ми обесниш малко повече за сладката в хлебопечката??? Интересува ме, рецептите/като съотношение/ и колко бурканчета излизат от 1 доза?? И ти ако се сетиш, нещо друго специфично...напиши го..Благодаря ти

  14. #74

    Подразбиране

    Ами аз слагам 6 чаши нарязани плодове , 4 чаши захар и малко лим. киселина. Излизат около 3-4 бурканчета. Но веднага зареждам още една доза,моята се включва, докато на сестра ми не ще веднага- трябва да се охлади, че тогава чак може да се пусне отново. Никаква философия няма. Ако ти се стори рядко сладкото, може да пуснеш програмата още веднъж. Не се препича сладкото, става много хубаво.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    djema ti si super v kuhnyata ne misli6 li da izdava6 kniga s tvoyite retsepti
    utre 6te opitam tvuyata tsarska tur6ia
    smyrnad@gmail.com



    smyrna.mylivepage.com

Страница 5 от 13 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •