Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 181
  1. #1

    Подразбиране Рецепти за хлебопечка

    Използвате ли хлебопечка (хмебопекарна, автомат за хляб) ? Събирам рецепти . Като за начало ще предложа :
    Бял хляб
    420 мл вода, 675 гр. брашно, 1 лъжичка сол, 1 лъжичка захар,1 пакетче суха мая, 3 лъжици маргарин, семки от слънчоглед
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Аз имам такава машина от около десетина дни и съм страшно доволна от нея! Край на хляб от магазина! Снощи правих хляб абсолютно по същата рецепта, същия грамаж, обаче замених маргарина с олио и част от бялото брашно /около 150 гр./ замених с ръжено пълнозърнесто и 2-3 лъжици соево. Започнах винаги да слагам по малко соево брашно, защото бухват повече. Опитай и ти, само че хлябът става малко по-тъмен от него, както и от останалите пълнозърнести брашна.

  3. #3

    Подразбиране

    Ура намерих си другарче, за обмяна на рецепти.
    Аз я имам от 1 година и все един и същи хляб правех, сега започнах да експерементирам. А най-доволна съм , че като станем сътрин в съдота и неделя-имаме втасало тесто, за да приготвя на бързо прекрасна закуска. Каква е твоята машинка? Какво друго правиш на нея? Аз лятото варих и конфитюр. Опитах и кекс, но кексът не знам защо, въпреки, че мажа и казанчето все не се отделя лесно както хляба. Иначе съм много щастлива от факта, че я имаме и горещо я препоръчвам на всички.

  4. #4

    Подразбиране

    Ето още една рецепта :
    Нежен хляб

    0,5 чаша топла вода
    200 гр. крем-сирене
    50 гр. маргарин
    1,5 с.л. захар
    1 яйце
    1 ч.л. сол
    2 ч.л. сухя мая
    3 чаши брашно
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #5

    Подразбиране

    И един соден , който не съм опитвала още:
    Состав
    2 чаши брашно
    1 чаша овесено брашно
    1/3 чаша кафява захар
    1 ч л сода
    1/2 ч л бакпулвер
    1 ч л сол
    4 с л (55гр) нарязано на парченца студено касло
    1/2 чаша стафиди
    1/2 чаша орехи, нарязани
    1 1/4 чашки кис.мляко

    1 чаша== 240 гр
    режим-бърз хляб

    По-скоро ще е нещо като сладкиш ми се струва, сладък хляб.

  6. #6

    Подразбиране

    Имам и рецепта за хляб с червено цвекло, ако някой го интересува щв я напиша.

    Всъщност за рускоговоряшите ето един адрес, където темата за рецепти за хлебопечка се разпростира на 37 страници
    http://www.kuking.net/my/viewtopic.php?t=147&start=0


    Изобщо ви препоръчвам този сайт, има страхотни неща с картинки, участват и българки във фирума :
    http://www.kuking.net/my/viewforum.php?f=2
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  7. #7

    Подразбиране

    Много апетитно изглежда този хляб с червеното цвекло! Аз до сега съм го ползвала само за салата - добавям по малко в салата от зеле - става много красива, но ще опитам и хляб с него. На компютъра в къщи съм си свалила доста рецепти за машината за хляб от интернет. Като се върна от работа, ще постна някоя по-интересна. Аз правих един път козунак и един път кекс и между другото, кексът се отлепи най-лесно от всичко останало. Довечера ще сложа и рецептата за кекса.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте момичета,
    аз имам тази машина от една година, но при мен хляба не изглежда така добре. Пробвала съм само рецептите от книжката, но сега ще изпробвам вашите. Може ли да ми кажете как правите конфитюр?

  9. #9

    Подразбиране

    Аз пък съм много доволна от рецептите от интернет-това са изпробвани,дадени от различни жени във форума.А от рецептите в книжката и аз не съм доволна. Конфитюр правих така(малко излиза наистина, но...) 3 чаши плод 1 чаша захар,малко лимонтузу или ситно нарязан лимон. Програма-конфитюр. Не се добавя вода !

  10. #10

    Подразбиране

    И аз правих козунак,но неми хареса,че не става на конци-все пак трябва да се врътне на ръка,затова меся там тестото,а го оформям на ръка.

  11. #11

    Подразбиране

    Кекс

    100 мл. прясно мляко
    2 яйца
    125 гр. масло
    120 гр. захар
    250 гр. брашно
    1/2 пакетче суха мая
    1 щипка сол
    1 ванилия
    След сигнала за добавяне:
    120 гр. смлени орехи или бадеми
    120 гр. стафиди

    Аз обаче в момента нямах стафиди и вместо тях сложих 1 ябълка, нарязана на малки кубчета, оваляни в брашно.
    Пече се на II степен /за средно голям хляб/, но може би трябва да се изключи малко преди края на програмата, защото стана малко препечен отвън, но пък е страшно вкусен.

  12. #12

    Подразбиране

    Хляб с лук

    350гр. брашно
    210мл. Прясно мляко
    1 яйце
    1с.л. захар
    50 гр. Масло
    20гр. Свежа мая или 4-5гр. Суха мая
    ½ ч.л.сол
    една глава лук на филийки
    маслини на вкус
    ¼ ч.л.босилек

    Лукът и маслините да се овалят в брашно преди да се пуснат. Най накрая може да се поръси с лук, кашкавал и босилека
    Тегло: 750 гр.
    Запичане: средно ниво.
    Програма: Основна 3:13h

    Досега /за 10 дни/ на този хляб давам най-висока оценка, моите в къщи - също.

  13. #13

    Подразбиране

    Много благодаря за кекса,ще го изпробвам утре и ще кажа как се е отделил.

  14. #14

    Подразбиране

    Ето, днес с малкия ми син направихме кекса. Всъщност сега чакаме да се изпече и ще покажа снимката.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Ето го и резултата.
    Да, наистина се отдели лесно, но причината е , че в тестото се съдържа много масло, т.е кексът е маслен, а този, който правих яа не беше с толкова много мазнина и навярно това е причината . Вкусен е , благодаря за рецептата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

Страница 1 от 13 12311 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •