Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 181
  1. #16

  2. #17

    Подразбиране

    Тутманик :
    1 и 1/4 чаша топла вода
    1 яйце
    3 с.л олио
    500 гр брашно
    1 с.л захар
    1/2 ч.л сол
    1 пакетче суха мая

    Режим тесто. Като свърши програмата-тестото е втасало, разделя се на две,едната част се разстила, маже се обилно с масло, ръси се сирене, слага се втората кора. Навива се на руло и се слага в тава да втаса. Пече се на 180 гр. Като се извади от фурната се поръсва с вода и завива с кърпа да се задуши.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране

    Момичета да ви се похваля онзи ден си купих хлебопечка......и до там със хвалбите, до сега не съм направила нищо което да е годно за консумация ......моля помагайте, защото искат да ми я нахлупват на главата. Може би сбърках , а и не съм се интересувала преди това - чак вкъщи разбрах че моята е със 3 програми, а имало и такива със по 7 , ама на .... вече е късно и връщане няма, каквато е такава
    Приготвих първата рецепта на Djemma, може би и самата машина е по-малка защото сега ще ви покажа как излезе
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  4. #19

    Подразбиране

    Djemma, снимката на хляба в първото ти мнение от тази тема може да накара и най-песимистично настроения човек да си купи хлебопечка . Аз от доста време само се каня да си купя, но още не съм убедена, че ще я ползвам рационално. И за кухненски робот си мечтая ... :wink:

  5. #20

    Подразбиране

    mylli,А за колко грамов хляб ти е машината? Аз май пропуснах да кажа, че рецептата я правя на програмата за 1 кг хляб. А външният вид в крайна сметка не е важен, кажи как стана на вкус и консистенция?

    Пробвай да намалиш продуктите с 1/3.Освен това забелязах, че много зависи иот температурата в стаята. Една и съща рецепта ми се надига хляба различно, когато е топло и студено в кухнята.

  6. #21

    Подразбиране

    Алис,
    Джемма е майсторът ни тук: затрупва ни непрестанно с рецепти и снимки, и аз имам един голям въпрос към нея: кога(!!) намира време за всичко??? :?
    Дори самото снимане и поместване на материала е достатъчно много работа.

  7. #22

    Подразбиране

    Ами правя от време на време нещо красиво , не е всеки ден. А със снимането така съм се специализирала, че го правя за няколко минути от снимането, до публикуването.

  8. #23

  9. #24

    Подразбиране

    Ето днес пак направих хляб по същата рецепта, без семки само. Претеглих го- 1 кг точно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Djemma хлябът изглежда страхотно, а знам че е и много вкусен, особенно коричката ......
    Попита ме моята машина за голко грамов хляб е - ами честно да си кажа незнам на дадените реципти пише така to make a 1.5lb loaf, но въобще не го виждам къде ще се събере това 1,5 ако lb означава килограм защото аз не мога да го преведа Хляба стана разкошен нищо че отгоре беше малко безформен.
    Днес правих един нежен хляб, снимах го и утре ще сложа снимка да го видитеще напиша и рецептата че сега стана много късно .............сладки сънища на всички :wink:

  11. #26

  12. #27

    Подразбиране

    Нелка ти си страхотна какво щяхме да правим без теб
    Но пак не видях това съкращение lb

  13. #28

    Подразбиране

    Мисля, че 1 либра е около половин кг - по-точно 430-440 гр. и се означава lb.

  14. #29

    Подразбиране

    Аз пък намерих това като преобръщане от лб в кг:
    Pounds (lb.) to Kilograms (kg)
    kg = lbs. * 0.45359237

    lbs. = kg. / 0.45359237
    Дано да ви свърши работа :?

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Valja много ти благодаря, значи 1,5 lb означава 680 гр. хляб. Вече ще се съобразявам със капацитета на машината и дано имам по -голям успех. :wink:

Страница 2 от 13 ПърваПърва 123412 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •