Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 74

Тема: Макреме

  1. #1

    Подразбиране Макреме

    Не знам дали ще намеря съмишлинищи и във това свое хобе, но се надявам да е така Това е нещото което правя още преди да знам че съществуват гоблените Това е последното ми творение
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Срахотно изглежда, и аз много бих искала да се науча но която и позната да съм питала как точно става ми обяснява че е много лесно и разговора приключвал .Явно има много хора които не казват това кото знаят или просто не им се обяснява.

  3. #3

    Подразбиране

    Питай ме и ще ти кажа всичко което знам. Аз съм ходила на такива кръжоци- преди доста години Имам доста по-сложни неща от това, като ги снимам ще ти ги покажа. Така че запаси се със канап и търпение и започваме :wink:

  4. #4

    Подразбиране

    Може ли да задам един глупав въпрос като за начало ,в какви магазини се продава канап да зная къде да го търся.

  5. #5

    Подразбиране

    ами във железарията провери най-често там го намирам :wink:

  6. #6

    Подразбиране

    Като ученичка в гимназията и аз ходех на кръжок за народни и художествени занаяти и бях се научила, обаче преди няколко години реших да опитам дали съм запомнила нещо и се оказа, че изобщо не мога да започна, всичко бях забравила. Mylli, ако имаш възможност, сложи някоя схема с указания как се преплитат въженцата, мисля, че и на останалите ще им бъде интересно, а и стават много красиви неща - особено разни висящи цветарници, аз най-много искам да си направя нещо такова, за да си аранжирам някои саксии в хола.

  7. #7

    Подразбиране

    Мили,страхотно изглежда.Ако можеш да дадеш подробни описания как се изработва и аз ще съм ти безкрайно благодарна.Много искам да се науча,но досега не съм намерила човек,който да владее това изкуство.

  8. #8

    Подразбиране

    Мале момичета не си мислете че "владея това изкуство", просто експериментирам и когато вложите и малко фантазия...........резултата е налице. Специално за тези пана няма никаква специална оплетка.Първо се сглобява рамката от тънки клечици (понякога и не толкова тънки) и се започва самото оплитане на рамката прилича малко на.......както се започва плетка на половер. Обещавам че тези дни ще направя едно специално за вас и ще снимам всичко подробно

  9. #9

    Подразбиране

    Ето и едно доста по-голямо от първото. Всичко съм правила със подръчни материали, освен канапа разбира се :wink:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Страхотно е мили.... навремето съм виждала една книжка, където бяха показани основни възли... трябва да я изровя в къщи.

  11. #11

    Подразбиране

    Ето ви нещо като за начало.На руски е ,но едва ли това е проблем

    http://www.uzelok.ru/uroki_vyazaniya_page5.htm
    Всъщност като се напише макраме/на кирилица/ в гоогле излизат куп странци

  12. #12

    Подразбиране

    В София на Женския пазар има един магазин, в който продават само канапи и въжета. И се прадават на макари, на килограм. Нещо не ми стана ясно как точно мерят ( с или без макарата), а и като не знаех колко ще ми отиде за един саксийник - не можех да преценя колко грама/килограма ще ми трябва.. Та не успях да напазарувам :+)

  13. #13

    Подразбиране

    По време на изпразнените магазини баща ми беше моряк и ми носеше манила от корабни въжета. Макраметата ставаха прекрасни и без пари
    Аз до онзи канапен магазин стигнах, търсейки манила, но момичето в магазинчето дори не знаеше какво е това.. Btw, дали някой знае от къде мога да се сдобия с манила :? И с канапи става.. но е тънко и не толкова ефектно...

  14. #14

    Подразбиране

    Зависи къде е това "дотук". :wink: Ако е в България - няма проблеми..

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Ще намериш mylli :wink: .
    Аз отдавна съм запалена по макрамето. Братовчедка ми се занимаваше с това и от нея научих основните възли. Оттам нататък всичко е въпрос на въображение :wink: .
    Пана не съм правила още, но мисля да пробвам някой ден. Плета кошнички за цветята. Окачвам всичко, което мога , че иначе котката ми ще ги докопа .


    Преди време бях свалила от нета много добри картинки с обяснения за макрамето. Ще ги потърся тия дни и ще ги пусна тук за улеснение на начинаещите.

    Канап може да се намери и в магазините... а де... не знам как се казват и дали си имат име - тези, в които се продават разни пластмасови неща (чаши, чинии...), найлони, чантички, мушами. Поне аз от един такъв си купупих едно руло канап - беше 3 и нещо за мнооого метри . Не знам колко точно, на колограм се продаваше, но до момента съм направила около десетина висящи кошници (по около метър - метър и половина) и съм изразходвала към половината.

Страница 1 от 5 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •