Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 72

Тема: Anchor

  1. #31

    Подразбиране

    ... и избеляват

  2. #32

    Подразбиране

    Преди години бях чела някъде, че на конците ДМС им дават 100 годишна гаранция - трайност на цвета. Дали е верно и има ли нещо такова за конците Анхор?
    Мили, казанлъшките конци имат номера и каталог.

  3. #33

    Подразбиране

    Българското мулине...
    - има много малък набор цветове в сравнение с другите марки
    - конеца е по-тънък (това особено личи когато се шие с тъмни цветове и основата прозира)
    - трудно се делят нишките
    - няма никакъв блясък
    - избелява бързо
    Това са нещата които забелязах от личен опит.

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nellli
    Преди години бях чела някъде, че на конците ДМС им дават 100 годишна гаранция - трайност на цвета. Дали е верно и има ли нещо такова за конците Анхор?
    Дали сме да тестват мулинета от всякакви брандове за устойчивост на цвета.. но все още не са ни дали резултати. И на мен ми е едно такова любопитно :?

    Но за 100те години - мисля, че всичко зависи от начина на съхранение...

  5. #35

    Подразбиране

    Да nellli вече иматномера, за каталог не знаех , виждала съм самоделни един видно остава въпроса със различните партиди- не знам защо не почти на 100%процента винаги има разлика. :?

  6. #36

    Подразбиране

    Renny аз съм на същото мнение за Българското мулине :zipper:

  7. #37

  8. #38

  9. #39

    Подразбиране

    Аз имах щастието да не шия с български конци дълго време, затова не съм си напатила толкова че да спомена и късане . Последния ми гоблен (който ших 2 години и от това се отказах от гобленовия бод) вече беше с Puppets. След това минах изцяло и само на DMC.

  10. #40

  11. #41

    Подразбиране

    Значи преобръщането от Dimensions в DMC не става добре? :? Ще имам пред вид...имам много схеми които искам да ушия, но може би наистина е най-добре да се шият с техни конци....де да бях в Щатите, там техни комплекти са доста по-евтини на Ebay.

    Аз ползвам БГ конци само за бялото.

    А ти с кой Dimensions се мъчиш в момента?

  12. #42

  13. #43

    Подразбиране

    Ясно Аз също го харесвам това гобленче, може би някой ден ще пробвам. непременно искам да видя какво се е получило при тебе Освен това обожавам да гледам снимки ушити неща.

    Аз сега се мъча с един Vermillion (Св. Георги на Vermillion), но там проблема не е в конците а в схемата. Но хайде че май стана off-topic...Можем да направим тема "Кой с какво се мъчи в момента"

  14. #44

    Подразбиране спешно търся помощ

    Незнам дали тук е мястото,ако не , моля преместете въпроса ми. Става дума за Анхор - в преобразуват.таблица която имам не мога да намеря следните номера ДМС за да ги превърна в Анхор

    ДМС Анхор
    --------------------
    729
    5282
    5284

    И още нещо - какво означава, когато срещу един номер има два или три. Например:
    433 ДМС - 357/358/371 Анхор
    758 ДМС - 868/882/9575 Анхор

    и ако трябва да се преобразуват ДМС ,кои да предпочета Анхор или Пъпетс.
    И двата вида са на Коатс, кои са по добри според Вас?

  15. #45

    Подразбиране

    Реклама:
    http://www.cyberstitchers.com/Stitch...onCalc0B63.asp
    пробвай тук да ги конвертираш

Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •