Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 34

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Подобни карета и аз имам както каза Ducky шиехме ги za ,,чеиз" това беше преди 20 години тогава бях ученичка , нямам такъв фото апарат за да ви ги покажа,а конците кадето съм шила бяха копринени

  2. #2

    Подразбиране ?

    zdraveite,
    znaeteli nqkoi da gi kupuva
    , imam edin komplekt gotovi(dve salfetki,ti6laifer i golqmo kare).I kolko pari dava?
    Predvaritelno blagodarq za informaciqta!

  3. #3

    Подразбиране

    Тъй като не знаех къде да го поместя го слагам тук.Ако спамя ми изтрийте поста.Може би всички вече са го видя ли,но аз го пускам тук.Вижте едно произведение на изкуството на мен лично мн ме впечатли. http://www.vbox7.com/play:3b356962

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ivelina70 Виж мнение
    Тъй като не знаех къде да го поместя го слагам тук.Ако спамя ми изтрийте поста.Може би всички вече са го видя ли,но аз го пускам тук.Вижте едно произведение на изкуството на мен лично мн ме впечатли. http://www.vbox7.com/play:3b356962
    Това беше супер и от мене

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Ducky
    Майка ми шиеше едно време такива. Имам много като "чейз", ама къде да ги слагам. Трябва да ги пазя да не се изцапат ( панамата трудно се пере и глади). А и конците избеляват и се прокъсват. Слагах на телевизорите да се пази екрана, ама всеки път като се пусне телевизор да се маха карето Имам доста, ще снимам тези дни с фотоапатат де що имам и ще покажа. А ще питам и мама дали пази модели, ако някой иска. Тя ги взимаше от списания - Жената днес, Божур, Журнал Мода и т.н. Не си спомням повече имена.
    В София съм виждала около "Александър Невски" да продават на масите.
    да,наистина в С-я около "Ал Невски" по сергиите ги продават,но и през лятото-на морето също-много.В Несебър и в морската градина на Варна е пълно,но цените са кошмарни/за мен,щото мога да си го направя/.А за гърците сте прави-евтина работна ръка и ...нахалство и наглост имат в излишък,милите ни съседи!Хойках доста,но уверявам ви-по-кадърна и изобретателна от българката не видях!Мислех,че вие-младото поколение ,не се впечатлявате много от такива неща,нито,че можете да ги направите.Приятно съм изненадана-дори и от този сайт и наистина се радвам,че хващате куките или иглата.Може би наистина красотата ще спаси света?!Поздрави на всички ви и много творчески успехи!маммаМ

  6. #6

    Подразбиране


    Тези карета / или покривки / наистина се шият в България ,със сигурност знам , че във Видин и в Берковица , надомно шият много жени. Имам познати , които шият. Много е трудоемко , а заплащането не е адекватно.

  7. #7

    Подразбиране в сливен

    в сливен не се произвеждат такива карета.такът се килими.
    katya ivanova

  8. #8

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepina
    http://iceflames.supremeserver20.com/files/4_108.jpg
    janet e публикувала нещо такова
    Страхотно е.
    Като ученичка доста карета изших, след като се омъжих- доста подарих на свекърва и снахи, да се радват, нали са чужденки...
    Сега шия гоблени, но пак започнах да проявявам интерес към каретата и различни български шевици. Обикновено ги подарявам, но понякога успявам и да продяам някое за прилична сума, докато с гоблените е по-трудно.
    Забелязвам засилен интерес към българската шевища в чужбина и това ме радва. Даже съм научила шведкит от рода на мъжа ми как се шие каре...много е весело, сега като се прибера имаме за какво да си говорим (освен за манджи, мъже, деца и клюки) времето минава бързо и по-весело.
    От всяка безизходна ситуация има 13 възможни изхода.

  10. #10

    Подразбиране

    Здравейте,аз съм от Тутракан.Каретата на снимката много приличат на карето, което шия в момента.Предложиха ми го, като надомна работа и аз се съгласих, та да изкарам и аз някой лев.Жената, която ми го предложи ги пласира в Гърция.
    Ако има такива,като мен(работещи за подобни фирми) моля пишете!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?
    Това е типична Българска цветна бродерия.Шие се с кръстат бод, конците са тип мулине, плат- панама.Има и бяла бродерия, която в повечето случаи е рязана.

  13. #13

    Подразбиране

    Тук, във Видин имам познати, които също шият такива карета за Гърция.Те ги шият с кръстат бод. Не е много лесно и се оплакват, че често не им стигат конците.аз по едно време мислех да отида и да взема подобно каре , но така и още не съм стигнала до там.Иначе, добре е, че се плаща, вярно - малко, но не е като нашите фирми за гоблени-фантоми

  14. #14

    Подразбиране

    наистина много гръцки фирми дават надомна работа и плащат ,макар и със закъснение. само че зная , че сумата е малка и не зная дали си заслужава труда.иначе се шие кръстат бод и трябва да се спазва посоката на кръстчетата - горната половина на кръстчето да е в една посока на цялата покривка.

  15. #15

    Подразбиране

    Зравейте! Търся си каре за надомна работа да шия.Някой може ли да мидаде координати за връзка и как да съм сигурна,че ше си получа парите за труда?Благодаря!

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •