Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 34
  1. #1

    Подразбиране Някой да е виждал ...

    Някой да е виждал къде в България се шият такива карета?
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Почитател съм ка каретата и имамокол 20 ушити, но това ми прилича на тъкано и ми се струва, че съм виждала нещо подобно в магазин за килими във Варна, май беше на Сливенска фирма.

  3. #3

    Подразбиране

    Nelli, бродирано е.. не си личи мн от снимката.. Ще се опитам да намеря нещо, снимано от по-близо.. Та продавачът ми каза, че се бродират в България и на мен ми стана интересно :?

  4. #4

    Подразбиране

    Това не спада ли повече към бродерии? :?

    Да видим по-близка снимка, може би ще преместя темата.

  5. #5

    Подразбиране

    Не мога да намеря по-близо.. Само щампирана основа отблизо мога да покажа.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #6

    Подразбиране

    Аз съм от Сливен и мога да проверя дали тук наистина се произвеждат такива карета.Имаме завод в които се тачат килими но за карета не знам.Когато проверя ще ви отговоря.

  7. #7

    Подразбиране

    Те само се бродират в България...

  8. #8

    Подразбиране

    Някои от тези на първата снимка ми приличат на Плевенска шевица, те са с геометрични мотиви с тъмни цветове, но това с розите няма нищо общо с плевенската шевица.

  9. #9

    Подразбиране

    Съжалявам, 4е фотоапарата ми е повреден, защото майка ми е бродира подобни карета и няма как да ги покажа.

  10. #10

    Подразбиране

    Не ви ли прилича това на руски мотиви? Може само да се шият в България а да се изнасят в друга страна :?

  11. #11

    Подразбиране

    В Гърция се продават за гръцки... Но там ми казаха, че се шият в България. И ми стана чудно :?

  12. #12

    Подразбиране

    Продават се за гръцки ,защото гръцки фирми използват евтината работна ръка в България.Има куп подобни фирми-набират се ,чрез обяви във вестници желаещи,раздава им се конци и панама-със щампа естествено и се заплаща на парче,след като естествено се мине през качествения контролПосле се продават тук за оригинален гръцки продукт на неориентираните туристи в Монастираки или курортните центрове.Така се прави и с макрамето междувпрочем,а и с дрехите и с много други продукти.Повечето от леката промишленост на Гърция е изнесена в България,Македония,Албания.Евтина и изобилна работна ръка,послушни работници,в БГ едва ли някой надига глава-все пак повечето са закърмени с поговорката,че наведена глава сабя не я сече
    Да не ви казвам ,че повечето продукти на които пише "произведено в Гърция" си е чиста лъжа.Внасят се примерно разни неща от страни като Китай,Индонезия,Полша ,Румъния и т.н сменят им се етикетите и после купувача се чуди защо уж е купил оригинални пирони или латекс примерно пък те по-лоши и от най-евтините български

  13. #13

    Подразбиране

    Werty разпитах моите познати но никой от тях не знае тук в сливен да се правят такива карета.Съжалявам че не мога да ти помогна. :twisted:
    Ако разбера нещо ново ще пиша пак.

  14. #14

    Подразбиране

    Като видях тази щампа, веднага ми напомни на щампите които навремето разни фирми даваха за надомна работа. Изделията наистина бяха предназначени за Гърция. Аз ших такава преди около 10-12 години когато бях още ученичка, да си изкарам малко пари за лятото..

    За другите бродерии нищо не мога да кажа...не ми изглеждат познато.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Майка ми шиеше едно време такива. Имам много като "чейз", ама къде да ги слагам. Трябва да ги пазя да не се изцапат ( панамата трудно се пере и глади). А и конците избеляват и се прокъсват. Слагах на телевизорите да се пази екрана, ама всеки път като се пусне телевизор да се маха карето Имам доста, ще снимам тези дни с фотоапатат де що имам и ще покажа. А ще питам и мама дали пази модели, ако някой иска. Тя ги взимаше от списания - Жената днес, Божур, Журнал Мода и т.н. Не си спомням повече имена.
    В София съм виждала около "Александър Невски" да продават на масите.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •