Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 34
  1. #16

    Подразбиране

    Подобни карета и аз имам както каза Ducky шиехме ги za ,,чеиз" това беше преди 20 години тогава бях ученичка , нямам такъв фото апарат за да ви ги покажа,а конците кадето съм шила бяха копринени

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Ducky
    Майка ми шиеше едно време такива. Имам много като "чейз", ама къде да ги слагам. Трябва да ги пазя да не се изцапат ( панамата трудно се пере и глади). А и конците избеляват и се прокъсват. Слагах на телевизорите да се пази екрана, ама всеки път като се пусне телевизор да се маха карето Имам доста, ще снимам тези дни с фотоапатат де що имам и ще покажа. А ще питам и мама дали пази модели, ако някой иска. Тя ги взимаше от списания - Жената днес, Божур, Журнал Мода и т.н. Не си спомням повече имена.
    В София съм виждала около "Александър Невски" да продават на масите.
    да,наистина в С-я около "Ал Невски" по сергиите ги продават,но и през лятото-на морето също-много.В Несебър и в морската градина на Варна е пълно,но цените са кошмарни/за мен,щото мога да си го направя/.А за гърците сте прави-евтина работна ръка и ...нахалство и наглост имат в излишък,милите ни съседи!Хойках доста,но уверявам ви-по-кадърна и изобретателна от българката не видях!Мислех,че вие-младото поколение ,не се впечатлявате много от такива неща,нито,че можете да ги направите.Приятно съм изненадана-дори и от този сайт и наистина се радвам,че хващате куките или иглата.Може би наистина красотата ще спаси света?!Поздрави на всички ви и много творчески успехи!маммаМ

  3. #18

    Подразбиране


    Тези карета / или покривки / наистина се шият в България ,със сигурност знам , че във Видин и в Берковица , надомно шият много жени. Имам познати , които шият. Много е трудоемко , а заплащането не е адекватно.

  4. #19

    Подразбиране в сливен

    в сливен не се произвеждат такива карета.такът се килими.
    katya ivanova

  5. #20

  6. #21

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepina
    http://iceflames.supremeserver20.com/files/4_108.jpg
    janet e публикувала нещо такова
    Страхотно е.
    Като ученичка доста карета изших, след като се омъжих- доста подарих на свекърва и снахи, да се радват, нали са чужденки...
    Сега шия гоблени, но пак започнах да проявявам интерес към каретата и различни български шевици. Обикновено ги подарявам, но понякога успявам и да продяам някое за прилична сума, докато с гоблените е по-трудно.
    Забелязвам засилен интерес към българската шевища в чужбина и това ме радва. Даже съм научила шведкит от рода на мъжа ми как се шие каре...много е весело, сега като се прибера имаме за какво да си говорим (освен за манджи, мъже, деца и клюки) времето минава бързо и по-весело.
    От всяка безизходна ситуация има 13 възможни изхода.

  7. #22

    Подразбиране

    Здравейте,аз съм от Тутракан.Каретата на снимката много приличат на карето, което шия в момента.Предложиха ми го, като надомна работа и аз се съгласих, та да изкарам и аз някой лев.Жената, която ми го предложи ги пласира в Гърция.
    Ако има такива,като мен(работещи за подобни фирми) моля пишете!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  8. #23

    Подразбиране

    Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?

  9. #24

    Подразбиране

    Тук, във Видин имам познати, които също шият такива карета за Гърция.Те ги шият с кръстат бод. Не е много лесно и се оплакват, че често не им стигат конците.аз по едно време мислех да отида и да взема подобно каре , но така и още не съм стигнала до там.Иначе, добре е, че се плаща, вярно - малко, но не е като нашите фирми за гоблени-фантоми

  10. #25

    Подразбиране

    наистина много гръцки фирми дават надомна работа и плащат ,макар и със закъснение. само че зная , че сумата е малка и не зная дали си заслужава труда.иначе се шие кръстат бод и трябва да се спазва посоката на кръстчетата - горната половина на кръстчето да е в една посока на цялата покривка.

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nana Виж мнение
    Как ги шиете - бода/бодовете, основата какви са?
    Това е типична Българска цветна бродерия.Шие се с кръстат бод, конците са тип мулине, плат- панама.Има и бяла бродерия, която в повечето случаи е рязана.

  12. #27

    Подразбиране

    Зравейте! Търся си каре за надомна работа да шия.Някой може ли да мидаде координати за връзка и как да съм сигурна,че ше си получа парите за труда?Благодаря!

  13. #28

    Подразбиране

    Аз също търся надомна работа и ако някой знае може да ми пише.

  14. #29

    Подразбиране

    Момичета, познавам две-три жени, които шият за гръцка фирма. Каретата се шият кръстат бод и няма празно място, а се изпълват целите с шев.Основата е като канавата, но по ситна.Виждала съм в София в магазин - казва се стремин.На нещо подобно е.Плащат им по 200 лева, но като имам в предвид едно каре с толкова шев, че се шие за няколко месеца, а има и много контури-помислете си дали си заслужава труда

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Да!
    В България се шият каретата, за които говорите. аз съм ушила поне 20 -тина от тях.
    За едно каре в Гърция се плащат луди пари, а в България за ушиването му заплащането е смешно - 200лв. макс. при размер 140/140см

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •