Показване на 1 до 15 от 154

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Аз също получавам изцяло подкрепата на съпруга си-купувам си това,което ми трябва за гоблен,понякога двамата избираме гоблена,а за избор на рамка задължително сме двамата.Никога не ми е отказвал нещо свързано с моето "скъпо хоби" .Дано само не се премисли......

  2. #2

    Подразбиране

    аз съм и ДА и НЕ - не ми пречи, не се сърди, понякога се интересува как върви и ако гоблена е на видимо място с интерес се заглежда. вече е научил, че има различни бодове и с даже ги е обсъждал (почти професионално) с една съседка, която даже не е разбрала, че той не знае как се правят само е чувал 1:1, 1:2, 1:4, кръстчета, френски възли и т.н.
    да не забравя да го похваля, слага ми рамките - избира ги сам или понякога заедно, случвало се е да ме подръчква да свърша нещото, което работя, защото вече е харесал рамка
    но откакто разбра, че в шкафовете има общо 18 започнати и нови гоблени (това беше изненада и за мен) отказва да ми купи нови



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  3. #3

    Подразбиране

    браво на вашите мъже

    просто ми е интересно за разнообразие няма ли някой да се оплаче че мъжът или приятеля не споделя това хоби и се възмущава ако не е сготвено заради прекараното в шиене време.
    А разказа на Суити направо ме трогна.
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  4. #4

    Подразбиране

    Ооо viking, разнообразие мога да кажа, че все пак не живея с приятеля си и въпреки, че съм сигурна, че и тогава ще ме подкрепя да шия, ако разбере, че не съм сготвила заради гоблените, ще спя на хотел

  5. #5

    Подразбиране

    съжалявам Викинг, не мога да те зарадвам, моя хубавец може да готви и когато нищо не съм приготвила (а понякога и при сготвена вечеря) той приготвя нещо и не се мръщи. все пак гледам да не прекалявам



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  6. #6

    Подразбиране ао

    Е , момичета, аз също съм от щастливките. Моят съпруг също не шие, но се радва на всеки мой ушит гоблен .Само понякога ми прави забележка , че шиенето на лампа ще ми навреди на очите , но когато му покажа ушития гоблен"омеква" и само промърморва"И все пак не ший вечер".Но това е от обич към мен и не се сърдя
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  7. #7

    Подразбиране

    Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите

  8. #8

    Подразбиране

    Моят мил съпруг много ме разсмива Докато шия, той идва и като любопитно хлапе си вре носа в схемата, после гледа какво точно шия и започва да задава въпроси Хахаха Много е сладък!

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите

    според мен е творчество, ние прекарваме с месеци над гоблена за да добие завършения си вид, нищо че използваме картини създадени от други "маистори"

    А защо нито един мъж не се е произнесъл досега как жена му или приятелката му се отнасят към шиенето на гоблени. Интересно е да се чуе
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите
    И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
    Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
    Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
    Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
    Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката

  11. #11

    Подразбиране

    аз съм толкова мълчалива и кротка когато шия че няма начин да не одобрява гоблените освен това като шия компа е свободени той се урежда

  12. #12

    Подразбиране

    Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството. Но пък иначе ми разпечатва схеми и купува конци, като му се обадя да купи. А рамките избираме заедно. Гледам да шия ако той е зает с друго. Освен това напоследък се убеждава че имам нужда от гоблена за да не съм изнервена.

  13. #13

    Подразбиране

    Много се зарадвах на тази тема. Моето скромно мнение е, че като цяло мъжете са много противоречива порода. Моят например донякъде ревнува от моето хоби. Защото знаете как шиенето увлича - ха сега тази фигурка да се покаже, ха и другата... и отиват часове. Същевременно го виждам как когато направя нещо красиво, е много доволен, а особено как грейват очите му когата негови познати кажат: Брей, амо това всичкото жена ти ли го е правила? Напоследък бях поизоставила шиенето, пък и работата по обновяване на сайта ми по разни причини. Той самият ме стимулира да го обновя и разнообразя, за което много му благодаря.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •