Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 154

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    съжалявам Викинг, не мога да те зарадвам, моя хубавец може да готви и когато нищо не съм приготвила (а понякога и при сготвена вечеря) той приготвя нещо и не се мръщи. все пак гледам да не прекалявам



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  2. #2

    Подразбиране ао

    Е , момичета, аз също съм от щастливките. Моят съпруг също не шие, но се радва на всеки мой ушит гоблен .Само понякога ми прави забележка , че шиенето на лампа ще ми навреди на очите , но когато му покажа ушития гоблен"омеква" и само промърморва"И все пак не ший вечер".Но това е от обич към мен и не се сърдя
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  3. #3

    Подразбиране

    Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите

  4. #4

    Подразбиране

    Моят мил съпруг много ме разсмива Докато шия, той идва и като любопитно хлапе си вре носа в схемата, после гледа какво точно шия и започва да задава въпроси Хахаха Много е сладък!

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Моят съпруг не е абсолютен привърженик на гоблените , ноникога не ми е забранявал или не се е сърдил ,когато им отделям повече внимание . Никога не ми е отказвал да си купя определен гоблен или да сложа някой ешит в рамка Дори двамата измисляме място ,къде да го закачим . Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите

    според мен е творчество, ние прекарваме с месеци над гоблена за да добие завършения си вид, нищо че използваме картини създадени от други "маистори"

    А защо нито един мъж не се е произнесъл досега как жена му или приятелката му се отнасят към шиенето на гоблени. Интересно е да се чуе
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  6. #6

    Подразбиране

    Мойта половинка също много ми се радва , че шия.Заедно ходим за панама,конци и рамки.А когато няма в Пазарджик това ,което търся заминаваме за Пловдив без никакви колебания.

    Тъй като се занимавам и с доста други неща, винаги ме е подкрепял.А когато види нещо ново ме пита: " А бе ти какво не можеш да правиш?".

    Радва се при всеки мой ушит гоблен и ме стимулира с думичките:
    "Ти си моя шампион ! ".
    Как да не си го обичкам?!
    Зъл е живота на малките дяволи,
    малките винаги жертви са ставали,
    малките плащат за всички беди,
    ако си дявол ГОЛЯМ БЪДИ!

    Дата 13 - най-тъжния ми ден....

  7. #7

    Подразбиране

    Моят съпруг също ме подкрепя и понеже аз бавно шия не му се набива в очите че давам пари за гоблени и рамки .Доволен е че вместо да седя пред компютъра аз шия гоблен малко му пречи силната светлина и само ме дебне да спра да шия и я спира

  8. #8

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите
    И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
    Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
    Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
    Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
    Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката

  9. #9

    Подразбиране

    [QUOTE=shani;123856]И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
    Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
    Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
    Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
    Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката


    Миличка,чета ти поста и направо ми идва твоя човек да го
    Той хоби няма ли си или някакво увлечение,с което да разпуска! На мачове не ходи ли? Нека не гледа мачове или там каквото и да е да види дали ще му е добре. Всеки има право на своето увлечение стига то да не пречи на другите. Трябва да си го извоюваш това и се надявам,че не само аз те подкрепям.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  10. #10

    Подразбиране

    Чудя се, дали мъжете които не одобряват подобни занимания на половинките си, подсъзнателно не свързват шиенето и бродирането със заниманията на техните баби и за това да ги дразни.Т.е да им напомня за старостта и др. глупости

  11. #11

    Подразбиране

    Не мисля,че е лош спомен от детството! А дали не е от чисто мъжки егоизъм Все едно какво е ,но трябва да уважават хобито на половинките си.Още повече , това е чисто женско занимание с което не се вреди на никого.А може би просто ревнуват.

  12. #12

    Подразбиране

    аз съм толкова мълчалива и кротка когато шия че няма начин да не одобрява гоблените освен това като шия компа е свободени той се урежда

  13. #13

    Подразбиране

    Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството. Но пък иначе ми разпечатва схеми и купува конци, като му се обадя да купи. А рамките избираме заедно. Гледам да шия ако той е зает с друго. Освен това напоследък се убеждава че имам нужда от гоблена за да не съм изнервена.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mery_kostadinova Виж мнение
    Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството.
    Твоят мъж май е обменял мнения с моя. Абсолютно същото го чувам и аз.

    Проблема е, че ако ме види да седна с гоблена и почва да мрънка и веднага ми намира нещо друго из къщи за правене. Само съм си губела времето и очите за нещо абсолютно безполезно.
    А пък за схемите на компютъра, да съм ги махала че с толкова много картинки съм му задръствала харда.
    Уви аз съм от оня малкия процент, дето мъжете им са твърдо против хобито им.

  15. #15

    Подразбиране

    Вкъщи и тримата мъже приемат съвсем нормално шиенето. Между впрочем никога никой не ми се е възпротивявал за каквато и да е прищявка. Само от време навреме съпругът ми промърморва да си почивам и да си щадя очите, но...
    Като чета някои мнения си мисля, че съм късметлийка.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •