Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 154
  1. #61

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    Но той е човек на творчеството ,рисува и спорът ни е гобленарството творчество ли е или не . Вие как мислите
    И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
    Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
    Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
    Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
    Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката

  2. #62

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Първоначално написано от mery_kostadinova
    Ако шия гоблен - си губя времето, ако стоя във форума -се занимавам с глупости. Да шия когато сме заедно означава да отнемам от времето за семейството.

    Aliena;101429
    Твоят мъж май е обменял мнения с моя. Абсолютно същото го чувам и аз.
    Проблема е, че ако ме види да седна с гоблена и почва да мрънка и веднага ми намира нещо друго из къщи за правене. Само съм си губела времето и очите за нещо абсолютно безполезно.
    Уви аз съм от оня малкия процент, дето мъжете им са твърдо против хобито им.
    Ето още едни потърпевши като мене - мнооооого позната история!

  3. #63

    Подразбиране

    Моят приятел се радва че обичам да бродирам тъй като знае че докато го няма аз си боцкам и не съм излезнала някъде и като дойде до нас проверява колко съм ушила Понякога го питам кой гоблен да почна. А за тодителите вече ми досаждат като все искат да погледнат до къде съм а баба ми постоянно ми виси на главата да гледа. Сестра ми сяда до мене и тя шие а малката ми племеничка само ме тормози да драскала върху схемата и само се караме

  4. #64

    Подразбиране

    [QUOTE=shani;123856]И моя е така, но за разлика от твоя, не само че не ме подкрепя, ами толкова се дразни, че не мога да си позволя да шия пред него. А за окачане на гоблен на стената - и дума не може да става...
    Според него гоблените не само че не са изкуство, ами дори са анти-изкуство.
    Наистина, блазе им на тези, които са приети и подкрепяни от съпрузите си!
    Ако ме види, че шия, веднага се намира за какво да се хване: 'Що не направиш еди-какво си сега, а си губиш времето с това?' Той няма нищо против да прекарам часове пред телевизора с него и дори нищо да не правя, но ако шия, независимо дали съм свършила домакинската работа или не - не може да ме търпи!
    Ох, дано не съм ви разстроила, ама толкова си е хубаво човек да може да си сподели мъката


    Миличка,чета ти поста и направо ми идва твоя човек да го
    Той хоби няма ли си или някакво увлечение,с което да разпуска! На мачове не ходи ли? Нека не гледа мачове или там каквото и да е да види дали ще му е добре. Всеки има право на своето увлечение стига то да не пречи на другите. Трябва да си го извоюваш това и се надявам,че не само аз те подкрепям.
    virginian@abv.bg











    КЮПУ-КЮПЮ

  5. #65

    Подразбиране

    Чудя се, дали мъжете които не одобряват подобни занимания на половинките си, подсъзнателно не свързват шиенето и бродирането със заниманията на техните баби и за това да ги дразни.Т.е да им напомня за старостта и др. глупости

  6. #66

    Подразбиране

    Не мисля,че е лош спомен от детството! А дали не е от чисто мъжки егоизъм Все едно какво е ,но трябва да уважават хобито на половинките си.Още повече , това е чисто женско занимание с което не се вреди на никого.А може би просто ревнуват.

  7. #67

    Подразбиране

    Аз също мисля,че това е мъжки егоизъм и ревност.Според мен никой няма право да те лишава от хобито ти.Опитай се да отстояваш мнението си и успех в шиенето!

  8. #68

    Подразбиране

    Мисля ,че трябва да си отстоявата позициите.Нали е наготвено и почистено?Всеки уважаващ себе си човек има право на свое лично време.Който иска ще шие, който иска ще спи , абе ще си върши свои си неща?Така ,че покажете женски хитринки , моля ви!
    Бог не повтаря нищо!
    Музиката сприятелява, а приятелите правят музика!

  9. #69

    Подразбиране

    Моят съпруг ме подкрепя и харесва хобито ми.Мога да кажа,че той бе "виновникът" да сложа гоблените си (които стояха в един шкаф отдавна) в рамки,защото си заслужава да се види това което съм сътворила и да се уважи труда,който съм положила.

  10. #70

    Подразбиране

    Здравейте,много е хубаво когато има подкрепа в къщи.Моят съпруг не харесва хобито ми.За него гоблените са парцалчета по стените.Не ми пречи да шия, но не ме подкрепя.Когато го накарам да закачиме някой гоблен се оплаква, че пак ще разваляме стените.Аз обичам да шия, и въобще не се интересувам от мнението му.

  11. #71

    Подразбиране

    Много интересна тема,в която мога и аз да се включа като заявя,че приятелят ми не само че не ме подкрепя,ами чак се държи злобно когато разбере че "пак сам си губила времето",непрекаснато разправя наляво и надясно ,че сам била като някоя баба ,ама на мен хич не ми пука,като не му харесва да си потърси по-модерна

  12. #72

    Подразбиране

    Точно така, момичета! Хич да не ви пука какво е отношението на мъжете край вас към вашето хоби! Те питат ли ни дали ни харесва всяко свободно време да клечат край язовири и реки в очакване на щастливия улов?! За успокоение трябва да ви кажа, че за мъжкото съсловие у дома моите творения са просто едни "кавьорчета", с които си губя времето и си вадя очите. Всъщност мисля че те вътрешно одобряват това, което творим, но не искат да си го признаят от злоба. Радва ме, че напоследък синът взе да проявява открит интерес към това, което правя и дори сам си избра няколко моделчета, които да му ушия.

  13. #73

    Подразбиране

    Моят съпруг подкрепя,стимулира и оценява хобито ми!Той е част от него - избира ми модели,рамки и заедно купуваме всичко/конци,панама/.Най-обича да сме в къщи пред телевизора и аз да шия!Направо семейна идилия.Заедно се радваме на готовия продукт!Облива ме със суперлативи и ми се струва,че радостта му е по-голяма от моята!

  14. #74

    Подразбиране

    Моето гадже много е доволен от гоблените ми.Дори сме се разбрали,че като се оженим винаги ще има бюджет "Книги" и "Гоблени".
    Но баща ми само ме кара да ходя да си купувам готови ушити гоблени,че ми вредяло на очите да шия

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Мъжът ми на глас:
    - Браво коте, виж колко хубаво става, много си напреднала
    На ум:
    -Компютърът е свободен КОМПЮТЪРЪТ Е СВОБОДЕН

Страница 5 от 11 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •