Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 47
  1. #1

    Подразбиране Децата ви искат ли да шият?

    Здравейте приятели.Аз имам син на 1,5 годинки и дъщеря във втори клас.Тя като ме гледа, че бродирам непрекъснато иска да се пробва.Купувала съм й щампиран гоблен, някакви възглавнички на по-едра панама.Но,тя непрекъснато бърка и ме вика да й стоя на главата и да й оправям грешките.Така аз не мога да си гледам гоблена. Вие имали ли сте подобен проблем.Чакам съвети.От коя възраст децата могат да се пробват да шият? Хем ме радва това, че проявава интерес, хем много се изнервям с нейните гобленчета....какво да й дам да пробва, подходящо за възрастта й?

  2. #2

    Подразбиране

    Защо не й дадеш да се пробва с някоя графика? Виж колко красиви моделчета има само в темата за графиките, все някоя ще й хареса Те са с малко цветове и същевременно са много ефектни

  3. #3

    Подразбиране

    Зравей leti_at,не само че искат,но и при мен е така,дъщеря ми като обърка нещо и почва да вика,докато не отида и не го оправя
    Според мен купи на детето по-едра панама,за да може да се пробва на кръстчета да шие,хем ще може и да брои по-добре бодовете.Сега моята дъщеря не иска да шие гобленов бод,а само кръстат шие.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  4. #4

    Подразбиране

    моята дъщеря се запали покрай мен (на 16 г). Първо се изхвърли на такова голямо и трудно нещо като HAED започна го а след това ме остави аз да го довършвам. От една седмица шие едни кокиченца на Пермин , почти го е завършила и ще ви го покажа в моите гоблени, сама се оправя и не ме безпокои
    e-mail:nellymichaleva@yahoo.com
    www.3r4t.multiply.com


  5. #5

    Подразбиране

    То край такива майки,няма как децата да не се запалят да шият.Моята дъщеря е на 13 години и преди няколко години започна с малки детски щампи/мъжът ми сам скалапяваше рамките/,но последните 3,вече по големи,но пак щампи са дадени на майстор за рамки.Как изгарям от желание да ви ги покажа,моите и нейни творения,но за сега нямам техническа възможност,при първа такава и това ще се случи.В началото беше с моя помощ и корекции,но вече е самостоятелна.Сега се труди над момичето на скалата/щампа/,върви много бавно,защото е ангажирана,но ваканцията предполагам ще види бял свят.

  6. #6

    Подразбиране

    Ще споделя моят път.
    Майками шие много от давна-от както се помня.На 12 и аз проявих интерес. Показа ми върху нейното шиене,помогна ми за панамата и конците,а изборът на модел остави на мен{да ми грабне окото ама да е и лесно}И аз правех грешки,но тя ме остави аз да си ги оправям

  7. #7

    Подразбиране

    Здравейте, имам дъщеря и син. И двамата могат да бродират. Дъщеря ми започна с едно гобленче ябълка, съвсем малко, когато беше в първи клас. Също така им беше интересно да си вадят гоблени от списания.

  8. #8

    Подразбиране

    Аз имам две момченца. Когато седна да шия, особено нов гоблен те и двамата се състезават, кой да ми помага .... аз бодвам иглата, те я издърпват от панамата. Много са малки още на 8 и 6 години. Но когато гоблена е готов вече са решили на кого е и когато го поставим в рамка отзад вече е надписан с имено на притежателя. Не знам дали се сещата, ама мойто име е само на един от гоблените.

  9. #9

    Smile

    Щом има желание,ще се научи...то кой ли не бърка докато се учи
    Мн ще съм изненадана,ако някой каже,че детето му не проявява интерес,като има "луда майка гобленарка"
    Нямам деца аз ,ама мога да си представя каква фабрика за гоблени ще сме

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  10. #10

    Подразбиране

    Моята дъщеря е на 8 години,миналата година бяхме в болницата и тя ме гледаше как шия,помоли ме да съм и купела гоблен.Аз реших да и купя нещо много лесно, едра панама с кръстат бод,две везни с едно момиченце отгоре с няколко цвята,с мого мъки го почнахме шихме разшивахме и така до сега когато сама си го шие и пак прави грешки,но дете.Това е ушила за толкова време,като сама си прави и контурният бод,който и отне почити седмица,надявам се до новата година да го свърши
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #11

    Подразбиране

    Децата-не, по обясними причини:вече са големи младежи.Но чакам племенницата да порасне още малко.Засега /2клас е/ в главата и са модели на дрехи, но това не и пречи да поръчва на леля си кой гоблен да и ушие.

  12. #12

    Подразбиране

    Благодаря ви за съветите, ще измислим нещо.Всички сте много мили. Това, което разбрах за себе си е, че трябва да проявя повече търпение с нея, за да я спечеля за каузата гобленарска....
    Да споделя нещо смешно:Още когато започвах да шия с 1 или 2-рия ми гоблен имаше една зарибявка да се търгуват гоблени по Интернет за чужбина.Ние с мъжа ми като всяко младо семейство имахме нужда от пари...Отиваме във фирмата и от там ни забиват едни цени....на мъжа ми свят му се зави...Предната седмица били продали "Тайната вечеря" в Италия за 10 000 марки, а 1999г. това си бяха доста пари....Лелееее, мъжът ми като се амбицира....той за толкова пари и да шие щял да се научи....и хайде да му купуваме гоблен....отиваме в магазина и аз го питам какво му харесва като тематика, а той готов, отговаря ми "Тайната вечеря".....казвам му , че това е гоблен , който е S-класа, върха на сладоледа и че не е за начинаещи...половин час го убеждавах в магазина,а продавачките се спукаха от смях, нааай-накрая купихме "Замъкът Мерсбург".С много усилия от негова и моя страна, успях да го науча да шие, но избродира 1 квадратче и се отказа, защото това било напрежение за очите, а на него работата му е свързана с взиране...Естествено гобленът довърших аз...Хубаво, че не награбахме "Тайната вечеря"...И до днес като мине покрай готовия гоблен казва:"Ей това квадратче аз съм го бродирал".Така вече много цени хобито ми. А фирмата след месец потъна като завлече много хора с много гоблени...Хубаво, че не бях довършила "Кралското езеро ", защото може би и аз щях да изгоря...Съпругът ми като видя колко трудно се шие, въобще не иска и да чуе да продаваме, който и да е гоблен...Така им си се радваме вкъщи.А аз съм убедена, че те зареждат с положителна енергия!Поздрави на всички вас!

  13. #13

    Подразбиране


    leti_at, разказа наистина ме разсмя, просто си преставих момента с убеждаването в магазина Иначе успех с дъщеричката

  14. #14

    Подразбиране

    Здравейте и от мен.Аз имам син на 7 и дъщеря на 6.Дала сьм им по едно парче от разграфената панама и те си "пишат"букви,цветя каквото им харесва сложих им в пликчета различни конци и така си реших проблема.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    И у нас гоблените отдавна са надписани кой за кого е . Дори трупаните с години неушити гоблени . Тогава нямаше такъв избор по магазините и ние се събирахме приятелки коя какво шие и си разменяхме мостри и схеми за различни гоблени . Така се понатрупаха гоблени които дори вече не ми се шият защото се появиха по-нови и интересни модели А мои са подарените ми по личен повод гоблени

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •