Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 47
  1. #16

    Подразбиране

    и моят син, който е на 10 години прояви голям интерес към шиенето на габлени
    лятната ваканция му намерих идна емблема на арсенал(футболният отбор) и тойс голяма любов си я уши на кръстат бод.Наистина тя беше само 4 цвята, но все пак се научи, направи го и е много горд с това. Това не го прави по-малко мъж. Само проблема е, че ми счупи 2 игли. Как го направи не знам, но е факт. Есента му купих ново изделие - торбичка която се бродира (и тя малк аразбира се) и ми наду главата да му я подготвя и да я почва. Едвам го удържам до следващата лятна ваканция.

  2. #17

    Подразбиране

    Малкия ми син сега е на 14 год. и вече се вълнува от други неща има си приятелка но когато беше на 10 год. искаше да шие гоблен той рисува много хубаво купихме щампиран гоблен дадох му кутията с конците които са ми оставали от моите гоблени и той сам си подбра цветовете .Гоблена го заши за една ваканция след това купихме по голям и него заши по същия начин .Надявам се след време да се върне към гоблените

  3. #18

    Подразбиране

    Моят син вече е на 20 г и не шие гоблени -има достатъчно ангажименти като студент Но от много малък се запали покрай мен и беше много приятно снего и дъщерята да шием гоблени или да ги обсъждаме Това бяха много обединяващи и приятни моменти Докато живеехме в един много голям блок всичките миприятелки гобленарки го викаха да им подрежда конците или ако гобленът е разхвърлян да им помага за подреждането Последният гоблен уши във втори курс на техникума-- Есента от сезоните Дъщеря ми също има добро творчество в това отношение

  4. #19

    Подразбиране

    Моят син вече е на 20 г и не шие гоблени -има достатъчно ангажименти като студент Но от много малък се запали покрай мен и беше много приятно снего и дъщерята да шием гоблени или да ги обсъждаме Това бяха много обединяващи и приятни моменти Докато живеехме в един много голям блок всичките миприятелки гобленарки го викаха да им подрежда конците или ако гобленът е разхвърлян да им помага за подреждането Последният гоблен уши във втори курс на техникума-- Есента от сезоните Дъщеря ми също има добро творчество в това отношение

  5. #20

    Post


    Моята дъщеря е на 11 вече,но като на 9 опита да шие също ме викаше да я оправям като сбърка,но така се учи в крайна сметка. ,а не като си Повече търпение и няма родени научени)))))
    Човек се ражда на земята, за да измине път не лек, с една професия - професията на ЧОВЕК
    http://sineokata.multiply.com http://www.snimka.bg/album.php?album_id=340393
    sineokata@abv.bg

  6. #21

    Подразбиране

    Моя син е на 9 ,но преди една година имаше голямо желание.Дадох му парче плат и конци ,той опита но му се стори много трудно и се отказа.
    Отстрани изглеждало много лесно Важното е ,че опита.Сега се е увлякал по PC-тата от двамата с баща му аз едвам хващам ред на комп.

  7. #22

    Подразбиране

    Моята дъщеря е още само на 2 год. и не знам как ще е.... Но самата аз още от малка опитвам покрай баба ми всякакви ръкоделия. Първия си гоблен уших на 13-14 год., но преди това шиех кръстчета и плетях на една и две куки (на две куки се мъчех още в 1-2 клас, макар и не толкова успешно ).

  8. #23

    Подразбиране

    За сина си писах , но дъщеря ми беше на 6 -7 г котато поиска да шие гоблени --тогава й купих една щампирана ябълка . И до днес я пазим като скъп спомен . На нея се учи да шие и синът .Интересно е да правиш нещо с децата си.

  9. #24

    Подразбиране

    Дъщеря ми е на 13. От около 2-3 години започна да иска и тя да шие. Започнахме с едно леко моделче на ккръстчета - една розичка. После - едно малко гобленче. Наистина, докато свикне, беше все до мен - "това го сбърках", "тук не стана", "завърза ми се конецааааааа" и т.н. Но вече научи всички трикове и откакто започна да шие с гобленов бод, заяви, че кръстчета а са по-трудни и не иска да чуе за тях. Вече се оправя сама, но наистина иска се много вре е и търпение, докато се стигне до самостоятелност.

  10. #25

    Подразбиране

    Valia, беше ми много приятно да прочета твоя отговор. Детството и младостта ми минаха в Ст Загора .После се омъжих в Пловдив , а сега всички живеем в Корлово . Дори родителите си успях да убедя на стари години да дойдат при нас и те направиха тази крачка. Желая ти успех от сърце

  11. #26

    Подразбиране

    Да си призная:АЗ НЕ МОГА ДА ШИЯ НА КРЪСТЧЕТА!!!! Научих, се директно гобленов бод и това другото не го мога.Половината от хората тук ме съветват да дам на дъщеря си да шие кръстат бод.....Ама как, като аз не го знам този бод и ми се вижда по-сложен от гобленовия...Сигурно по сайтовете го има обяснено, имам също и от първите броеве на списанието на Милена стил,а там до колкото си спомням имаше начален курс по бродиране....Но, не е ли по-добре детето да се пробва директно на гобленов бод? Вие какво мислите по въпроса?

  12. #27

    Подразбиране

    Аз мисля ,че щом детето ще се учи да шие гоблен най-добре е направо да се учи на гобленов бод . Истина е , че някои фирми вече дават гоблени с кръстат бод но гобленовият прави изработката по- равна и под стъкло дори може да се приеме за картина-рисувана. Това е моето скромно мнение.

  13. #28

    Подразбиране

    Моята дъщеря е на година и половина и страшно много я привлича ножичката на гоблена ми Но да се надяваме че някой ден и тя ще шие защото колкото схеми съм и насъбрала и фабрика да направим няма да можем да избродираме всичко
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    това което не ни убива, ни прави по силни!!!
    antoni13@abv.bg

  14. #29

    Подразбиране

    antoni , да е жива и здрава куклата , която имаш.След някоя година ще е достойна компания на мама в хобито. А от личен опит се уверих че натрупаните неошити гоблени трудно се шият--кога времето не стига , или пък се появява толкова интересен нов че забравяш за този от преди години

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Моят син е малък ,но когато ме види че бродирам много ми се радва! Той е малък и не знам дали ще шие ,но аз се научих да бродирам от моята майка! Можем да приемем ,че аз съм дете което бродира!

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •