Здравейте, момичета!!!
Това е едно от нещата, които не умея. :?
То е ясно, че ще се уча от вас. Имам такова мельо (и майка така му казваше) от майка ми. Плетено е с коприна, а тя такава .......... лигава според мен. Покривките са големи за големи маси и от самата си тежест седят добре, но за тези малките как са направени, че тези дупки така хубаво се виждат?
Някоя знае ли как се колосва, но не с бира, захар, кока кола, сол .... Искам кото си направя нещо в бяло (един от любимите ми цветове) и го колосам да си остане снежно бяло.

Плетените салфетки на 1 кука ги опъвам хубаво с карфици и така ги гладя. Ако ползвам някоя от горе изброените "коли" карфиците ръждясват и остават кафяви точки. Намерих (улучих случайно) една турска вискоза - като я оплетеш, опънеш и изгладиш ... и карай повече не се променя. Но ако я изгладиш неправилно (криво)... разплиташ, защото не става за нищо. Та най напред ме научете как и с какво да колосвам. След това да разчитам сложните знаци и съкращения по списанията.

Нел, тази звездичка на какъв език е? Кажи как колосваш.

Скарлет, чорапките са прекрасни, но аз съм пълен невежа. Дай нещо по-елементарно и някой и друг урок....